واردات و نمایندگی فروش انواع سنسور پیکاپ و دورسنج موتورهای دیزلی و دیزل ژنراتور ارزان-سنسور دور موتور دیزل ژنراتور وسیله ای جهت تشخیص دور موتور است.

مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج موتور چیست و چگونه نصب میشود؟ - ساخت پیکاپ
مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج موتور چیست و چگونه نصب میشود؟ - ساخت پیکاپ

مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج موتور چیست و چگونه نصب میشود؟ - ساخت پیکاپ

واردات و نمایندگی فروش انواع سنسور پیکاپ و دورسنج موتورهای دیزلی و دیزل ژنراتور ارزان-سنسور دور موتور دیزل ژنراتور وسیله ای جهت تشخیص دور موتور است.

آموزش و نحوه کار با دور سنج دیجیتال موتور الکتریکی و دیزل ژنراتور چیست

مگنت پیکاپ یا دور سنج (magnetic pickup) چیست؟

مگنت پیکاپ با عناوین سنسور دور سنج ، سنسور پیکاپ ، سنسور دور موتور و سنسور سرعت موتور شناخته میشود. مگنت پیکاپ وسیله ای برای خواندن دور موتور دیزل ژنراتور میباشد. اطلاعات مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج به ecu یا برد کنترلی plc یا گاورنر دیزل ژنراتور جهت خواندن دور یا کنترل سرعت توسط اکچویتور ژنراتور منتقل می شود. جهت خرید و مشاهده انواع سنسور مگنت پیکاپ کلیک کنید.

در صورت معیوب بودن مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج ، دیزل ژنراتور روشن نمیشود.

مگنت پیکاپ به انگلیسی: Magnetic Pickup - speed sender - speed sensor - MAGNETIC PICKUP TRANSDUCER

طریقه نصب سنسور دور سنج دیزل ژنراتور یا مگنت پیکاپ (magnet pickup) چگونه است؟

مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج متشکل از یک آهن ربای دائم و یک سیم پیچ بوده و در فاصله ای بسیار نزدیک به دنده فلایویل قرار می گیرد. عبوردنده فلایویل از نزدیکی مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج باعث تغییر شار مغناطیسی در سیم پیچ شده و در نتیجه یک ولتاژ متناوب با دامنه ثابت و فرکانسی متغیر متناسب با سرعت دنده فلایویل در سیم پیچ تولید می گردد.

مدار ساخت سنسور دور سنج دیزل ژنراتور و خودرو یا ماشین

واحد کنترل الکترونیک سیگنالهای تولید شده توسط سنسور دور موتور دیزل ژنراتور را گرفته و پس از تغییر شکل سیگنال به سیگنال مربعی با پهنای متغیر و فرکانسی متناسب با تغیرات فرکانس سنسور سرعت یا دور سنج (magnetic pickup) از250تا500 هرتز تولید نموده و پس از تقویت آنرا در خروجی ظاهر می کند مگنت پیکاپ یا سنسورهای دور سنج در گاورنرهای الکترونیکی جهت کنترل دور دیزل مورد استفاده قرار میگیرند .

مگنت پیکاپ یا سنسور دور سنج بر روی دنده فلایویل با فاصله مشخص قرار می گیرد. و هرگاه دنده های فلایویل از جلوی این سنسور عبور کند خروجی سنسور که به دستگاه کنترل سرعت یا گاورنر وصل است پالسی تولید می کند که گاورنر با توجه به تعداد این پالسها و فرکانس تنظیمی خروجی متصل به شیر برقی (اکچویتور) را تغییر می دهد.

که در نتیجه این فرایند با توجه به کنترل دریچه شیر برقی مقدار سوخت کنترل و در نهایت فرکانس کنترل می گردد . سنسور دور سنج یا پیکاپ برای انواع مختلف موتور دیزل ژنراتور بصورتی مختلف در شکلها و طرحهای متفاوتی تولید شده است..

مگنت پیکاپ یا دور سنج magnetic pickupمگنت پیکاپ یا دور سنج magnetic pickupمگنت پیکاپ یا دور سنج magnetic pickupسنسور پیکاپ موتور دیزل-سنسور پیکاپ دیزل ژنراتورسنسور مگنت پیکاپ یا دور سنج  موتور دیزل magnetic pickupساخت سنسور دور سنج سنسور دورخوان موتور دیزل-سنسور پیکاپ ژنراتور گازی

برای نصب مگنت پیکاپ یا دور سنج کافیست سوراخی قلاویز شده بر روی پوسته دنده فلایویل دیزل ژنراتور پیدا کنید. مگنت پیکاپ معمولا بصورت پیچی ساخته می شود. لذا سنسور دور سنج را مانند پیچ روی پوسته دنده فلایویل بپیچید تا به انتها برسد. سپس مگنت پیکاپ یا دور سنج را اندازه سه چهارم دور باز میکنیم. دقت کنید فاصله سر مگنت پیکاپ با دنده فلایویل دیزل ژنراتور کمتر از 0.45 میلیمتر نشود.

جهت کاهش اثر نویز سیم های آن به هم پیچیده شوند یا شیلد دار باشند و شیلد آن از بدنه دیزل ژنراتور عایق باشد. محدوده مجاز مقاومت مسیر بین 30 تا 1200 اهم می باشد. سنسورهای دور سنج به گاورنر ، برد کنترلی و گیج نشان دهنده دور موتور یا ecu دیزل ژنراتور متصل می شوند. هر کدام از این قطعات نیاز به یک سنسور دورسنج جدا دارند.

 

ماژول دور سنج یا دور سنجی چیست

سنسور مگنت پیکاپ چگونه کار می کند؟ ساخت پیکاپ: پیکاپ سنسور مغناطیسی است که یک سیم پیچ در اطراف یک آهنربای دائم مغناطیسی است. هنگامی که اشیاء فرومغناطیسی جدا از هم - مانند دندانه های فلایویل ، تیغه های روتور توربین ، دیسک های شکاف دار یا شفت های سوراخ دار - از میدان مغناطیسی پیکاپ عبور می کنند ، چگالی شار تعدیل می شود.

این باعث افزایش ولتاژ AC در سیم پیچ می شود. یک چرخه کامل ولتاژ (360 درجه ac) برای هر جسم فرومغناطیسی عبور داده شده تولید می شود. اگر دنده ها به طور مساوی روی یک شافت چرخان قرار بگیرند ، اندازه گیری تعداد دنده ها نشان دهنده یک دور چرخش خواهد بود. و فرکانس ولتاژ AC مستقیماً با سرعت چرخش شافت متناسب خواهد بود.

عملکرد سنسور مگنت پیکاپ یا دور سنج

مدار داخلی و نحوه عملکرد سنسور القایی چیست 

شکل موج خروجی تابعی است نه تنها از سرعت چرخش بلکه از ابعاد دنده و فاصله آنها ، قطر قطعه و فاصله هوا بین دنده ها و فاصله دنده تا دور سنج نیز موثر است. قطر قطعه باید کمتر یا برابر با هر دو دنده و ابعاد سطح بالای دنده باشد ؛ فاصله بین دنده های مجاور باید تقریباً سه برابر این قطر باشد .

در حالت ایده آل ، فاصله هوا باید تا حد ممکن کوچک باشد - به طور معمول 0.005 اینچ. از پوسته فلایویل فولادی یا چدن ، دقیقاً مطابق با استانداردهای AGMA ، برای استفاده با مدل MP1A مطالب زیر در دسترس است. دنده استاندارد جامد با ابعاد مختلف و با 48 ، 60 ، 72 ، 96 یا 120 دنده ارائه می شود.

 

کاربرد و مشخصات انواع سنسور القایی +PDF حساس به فلز

سنسور دور موتور همچنین ممکن است به عنوان یک دستگاه زمان بندی یا هماهنگ سازی مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال: تنظیم سرعت احتراق موتورهای بنزینی ، قرارگیری زاویه قطعات چرخشی یا تحریک استروبوسکوپی حرکت مکانیکی.
پیکاپ مدل MP1A :
پیکاپ MP1A یک سنسور سریع و کلی است که وسیله ای مؤثر و دقیق برای اندازه گیری سرعت و فرکانس حرکت چرخشی مکانیکی بدون نیاز به اتصال مکانیکی و مشکلات تماس ، ساییدگی ، کابل کشی و تراز کردن.  برای کاربردهای با حداکثر حساسیت با سرعت کم و یا فواصل هوایی زیاد توصیه می شود.
MP1A یک دستگاه "منفعل" یا "خود تحریک" است و نیازی به تحریک خارجی ندارد. دورسنج هنگامی که در نزدیکی دندانه (یا تیغه) یک چرخ دنده دوار معمولی (یا توربین) قرار گرفته است ، یک خروجی سیگنال ولتاژ AC تقریبا سینوسی را با فرکانس مستقیمی متناسب با RPM تولید می کند.

دامنه ولتاژ نیز به طور کلی متناسب با سرعت چرخش و میزان نزدیکی سنسور به دنده فلایویل است. MP1A که در یک پوسته از جنس استنلس استیل قرار دارد ، در دامنه وسیعی از دما قابل اطمینان است.  با تکرار بیش از یک مگا هرتز ، و در شرایط شدید محیطی از شوک مکانیکی ، لرزش ، رطوبت ، غوطه وری در آب یا روغن ، اسپری نمکی ، ماسه و گرد و غبار ، تابش و فشار دارای یک شاخه قابل نصب و مهره چفت شونده است.

قیمت دور سنج دیجیتالی و مکانیکی ارزان موتور : معمولا سنسورهای پیکاپ دیجیتالی سیگنالی مربعی بصورت دیجیتالی ارسال مینمایند. جهت خرید با ما تماس حاصل نمایید. فروش بصورت کلی و جزئی.

 

سنسور های مجاورتی القایی

مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین در زیر صفحه یاری نمایید. با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، آموزش و لوازم یدکی دیزل ژنراتور

به روز رسانی 1400/8/25

sks,v n,v sk[ ndcg Ckvhj,v dh l'kj \d;h\