در این پروژه پروژه سیم پیچی آرمیچر اصلی و تحریک ژنراتور یک دستگاه دیزل ژنراتور 300کاوا در زنجان انجام گرفت.

پروژه سیم پیچی آرمیچر اصلی و تحریک ژنراتور در زنجان -آسان ژنراتور

در این پروژه پروژه سیم پیچی آرمیچر اصلی و تحریک ژنراتور یک دستگاه دیزل ژنراتور 300کاوا در زنجان انجام گرفت.

پروژه سیم پیچی آرمیچر اصلی و تحریک ژنراتور

پروژه سیم پیچی آرمیچر اصلی و تحریک ژنراتور 300 کاوا در زنجان 

 
در این پروژه پروژه  تعمیر دیزل ژنراتور و بطور خاص سیم پیچی آرمیچر اصلی و تحریک ژنراتور یک دستگاه دیزل ژنراتور 300کاوا در زنجان به شرکت آسان ژنراتور واگذار گردید پس از دومنتاژ کردن ژنراتور.سیم پیچی آرمیچر اصلی و تحریک ژنراتور یک دستگاه دیزل ژنراتور 300کاوا انجام گرفت.

برای آشنایی کامل با نحوه سیم پیچی ژنراتور، سیستم تحریک ژنراتور و به  مقاله آموزش و محاسبات سیم پیچی ژنراتور    و  مقاله _نقشه و آموزش سیم پیچی ژنراتور  مراجعه کنید.  

سیم پیچ میدانی از اتصال سیم پیچ های هر قطب میدان به صورت سری با هر قطب میدان مجاور تشکیل می شود. سیم پیچ میدان نامیده می شود زیرا میدان مغناطیسی را برای ژنراتور فراهم می کند. توجه داشته باشید که در ژنراتورهای بزرگ و مدرن، روتور همیشه حاوی سیم پیچ میدان خواهد بود. 

 ژنراتورها ، موتورها ، ترانسفورماتورها و سلونوئید ها هر یک از اصل الکترومغناطیس استفاده می کنند. این توانایی ایجاد جریان الکتریکی در یک هادی با حرکت آن در میدان مغناطیسی است. معکوس آن نیز صحیح است: یک میدان مغناطیسی با عبور جریان الکتریکی از یک رسانا تولید می شود.

تعمیر و سیم پیچی ژنراتور

برای سفارش تعمیر و سیم پیچی ژنراتور با 09339546658 تماس حاصل فرمایید

سیم پیچی ژنراتور،

پروژه سیم پیچی ژنراتور در زنچان

سیم پیچی ژنراتور،

پروژه سیم پیچی ژنراتور در زنچان

سیم پیچی ژنراتور،

پروژه سیم پیچی ژنراتور در زنچان

سیم پیچی ژنراتور،

پروژه سیم پیچی ژنراتور در زنچان

سیم پیچی ژنراتور،

پروژه سیم پیچی ژنراتور در زنچان

سیم پیچی ژنراتور،

سیم پیچی ژنراتور

دو نوع اصلی از ژنراتورها وجود دارد که به عنوان ژنراتورهای AC (جریان متناوب) و DC (جریان مستقیم) شناخته می شوند. در حالی که تکنیک تولید الکتریسیته در هر دو نوع یکسان است، توان AC و DC از نظر کاربرد متفاوت است - روشی که بارها توان الکتریکی را دریافت می کنند.

در اطراف یک آهنربای دائمی نیز میدان مغناطیسی وجود دارد. میدان خطوط مغناطیسی (شار) به دور آهنربای فلزی بشکل منحنی تولید می شوند(شکل زیر). قویترین قسمت میدان مغناطیسی منطقه ای است که خطوط به هم نزدیکتر هستند. روی یک آهنربای دائمی ، دو ناحیه در هر انتهای آهنربا وجود دارد. به این مورد قطب های شمالی و جنوبی آهنربا گفته می شود.

زمین مغناطیسی است و قویترین قسمت میدان مغناطیسی در قطب شمال و جنوب مغناطیسی زمین وجود دارد. یک ژنراتور ساده دارای دو بخش اساسی است: میدان و سیم پیچ. میدان مغناطیسی نامرئی است و سیم پیچ از به یک سیم پیچ تشکیل می شود.

 

میدان مغناطیسی اطراف یک آهن ربا-winding training and basic ac electrical generators

 

اساس کار ژنراتور برق

با حرکت قطب جنوب ، جریان سیم پیچ کاهش می یابد و هنگامی که هیچ قطبی نزدیک به سیم پیچ نباشد ، دوباره به صفر می رسد. در حالی که این ژنراتور ساده ،جریان متناوب AC را تولید می کند ، جریان تولید شده خیلی بزرگ نیست زیرا قدرت میدان مغناطیسی خیلی بزرگ نیست. از اصل الکترومغناطیس میدان و موج ممکن است برای تولید میدان مغناطیسی بسیار بزرگتر استفاده شود.

میدان الکترو مغناطیسی چیست؟

اگر یک هادی در اطراف یک قطعه فلز مانند آهن یا فولاد سیم پیچی شود و جریان از آن رسانا عبور کند ، بسته به تعداد دور یک میدان مغناطیسی در اطراف این مونتاژ تولید می شود. به آن میدان الکترومغناطیسی گفته می شود. قدرت میدان مغناطیسی تولید شده با مقدار جریان عبوری از هادی تعیین می شود. همچنین، هنگامی که یک میدان مغناطیسی قوی تر از سیم پیچ عبور می کند ، جریان بیشتری در سیم پیچ تولید می شود.

در یک ژنراتور ، می توان مقدار جریان تولید شده در سیم پیچی را با کنترل میزان عبور جریان از سیم پیچ تولید کننده میدان مغناطیسی کنترل کرد. ژنراتور سه فاز در اصل سه مولد تک فاز جداگانه در یک محفظه است. جریان در این سه سیم پیچ ژنراتور کاملاً مجزا تولید می شود ، اما یک میدان مغناطیسی دوار(چرخشی) واحد دارد. در داخل ژنراتور ، هیچ اتصال الکتریکی بین سیم پیچی ها به غیر از اتصال نولها در سیم پیچ اصلی وجود ندارد.

انواع سیم پیچ موتور دو نوع هستند که شامل موارد زیر می شود.
سیم پیچ استاتور.
سیم پیچ روتور.
. برای آشنایی کامل با سیم پیچی ژنراتور، سیستم تحریک ژنراتور   به مقاله آموزش و محاسبات سیم پیچی ژنراتور    و  مقاله _نقشه و آموزش سیم پیچی ژنراتور  مراجعه کنید.

شرکت آسان ژنراتور فعال در زمینه :

  • برق صنعتی-اتوماسیون برق-تابلو برق سنکرون 
  • تامین قطعات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتورها با خدمات پس از فروش 
  • تعمیرات تخصصی برقی و مکانیکی انواع مدلهای دیزل ژنراتور ولوو، کاترپیلار، کمنز،لوول، میتسوبیشی، ام تی یو، زیمنس mwm ولوو پرکینز  و...
  • برگزاری کلاسهای  آموزش های تخصصی دیزل ژنراتور