فروش انواع دیزل ژنراتور Diesel Generator پرکینز کاترپیلار کامینز ولوو و... - دیزل ژنراتور وسیله ای جهت تولید برق سه فاز اضطراری یا نیروگاهی می باشد.
دیزل ژنراتور - لیست قیمت ، خرید و فروش دیزل ژنراتور

آسان ژنراتور

دیزل ژنراتور - لیست قیمت ، خرید و فروش دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور - لیست قیمت ، خرید و فروش دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور - لیست قیمت ، خرید و فروش دیزل ژنراتور

فروش انواع دیزل ژنراتور Diesel Generator پرکینز کاترپیلار کامینز ولوو و... - دیزل ژنراتور وسیله ای جهت تولید برق سه فاز اضطراری یا نیروگاهی می باشد.

لیست قیمت دیزل ژنراتور برق سه فاز ایرانی و اروپایی

شرکت آسان ژنراتور دانیال ( Diesel Generato - Generator) بعنوان وارد کننده تمامی برندهای موتور و ژنراتور از امریکا ، اروپا ، چین و... میتواند هر نوع سفارشی را در خصوص انواع دیزل ژنراتور پذیرا باشد. و  هیچ نوع محدودیتی در ساخت و ارائه خدمات در زمینه دیزل ژنراتور و تابلو برق دیزل ژنراتور های مورد نیاز ندارد. و با بهترین کیفیت میتواند دیزل ژنراتورهای سفارش گرفته شده را در کمترین زمان ممکن تحویل دهد.

جهت دیدن و خرید دیزل ژنراتور ولوو  و  دیزل ژنراتور پرکینز به بخش محصولات مراجعه نمایید.

دیزل ژنراتور-فروش خرید دیزل زنراتور-دیزل ژنراتور کاترپیلار

شرکت آسان ژنراتور دانیال جهت رعایت حال مشتریان عزیز ، امکان سفارش دیزل ژنراتور دست دوم اورهال شده ، موتوری با اجزای داخلی نو یا استوک را  با هزینه ای بسیار کمتر و با کارایی به اندازه دیزل ژنراتور نو  را ایجاد نموده است که هزینه آن یک پنجم دیزل ژنراتور نو می باشد. شرکتهای بزرگی که نیاز به دیزل ژنراتور دارند ولی توان مالی وسیعی در خرید آن ندارند ، با تحویل موتور کامیون های خراب خود به شرکت آسان ژنراتور دانیال می توانند دارای دیزل ژنراتوری با هزینه ای معادل یک دهم دیزل ژنراتور نو شوند!!!.

همچنین شرکت آسان ژنراتور دانیال دارای بخش پشتیبانی 24 ساعته در زمینه خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات می باشد تا مشتریان عزیز در مناطق و مراکز حساس آسوده خاطر باشند.

دیزل ژنراتور

انواع دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور بصورت سایلنت یا معمولی ساخته میشود. بعضی از دیزل ژنراتورها سیار یا قابل حمل ساخته میشوند. انواع دیزل ژنراتور عبارتند از : ولوو ، پرکینز ، کامینز ، کاترپیلار ، mtu ، لیستر ، man ، دویتس ، بنز ، دوسان ، fg wilson ، کامینز پاور ، mwm ، لوول ، لمبردینی ، کوماتسو ، میتسوبیشی ، چینی ، ایرانی و... که جهت تامین برق سه فاز امرجنسی یا دائم کار تولید میشوند.

دیزل ژنراتور دائم کار

دیزل ژنراتور دائم کار وسیله ای جهت تولید برق بیش از 8 ساعت در روز است. معمولا ظرفیت دیزل ژنراتور های دائم کار از امرجنسی یا اضطراری کمتر است. بعضی از شرکت های تولید کننده دیزل ژنراتور ، دیزل ژنراتور های دائم کار خود را با دوری پایین تر عرضه می نمایند (مثلا 750 دور بر دقیقه).

دیزل ژنراتور کاترپیلار

دیزل ژنراتور چیست؟ What is diesel generator

دیزل ژنراتور وسیله ای جهت تولید برق سه فاز (مولد برق سه فاز) میباشد. دیزل ژنراتور به انگلیسی: در زبان انگلیسی به دیزل ژنراتور Generator یا Generator set یا GenSet یا Diesel Generator گفته میشود. دیزل ژنراتور انرژی حاصل از سوخت گازوئیل یا گاز را به انرژی جنبشی تبدیل میکند و ژنراتور را جهت تولید برق با دوری ثابت به حرکت در می آورد.  دیزل ژنراتور از موتور ، ژنراتور ، شاسی و تابلو برق تشکیل میشود.

سوخت دیزل ژنراتور:

سوخت دیزل ژنراتور معمولا گاز و یا گازوئیل می باشد. جداول مصرف سوخت دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور چیست:

به یک پک از موتور دیزل ، ژنراتور و دستگاه های مختلف جانبی (مانند شاسی ، کانوپی ، کاهنده صدا ، سیستم های کنترل ، بریکر ، گرمکن های آب و سیستم استارت) به عنوان "دیزل ژنراتور " یا "genset" یاد می شود. ظرفیت موتور برق 0.4 تا 30 کیلووات (همچنین 0.8 تا 37.5 کیلو ولت آمپر) برای خانه ها ، مغازه های کوچک و دفاتر استفاده می شود.

دیزل ژنراتور های صنعتی بزرگتر از 8 کیلو وات (11 کیلو ولت آمپر) تا 2000 کیلووات (سه فاز 2500 کیلو ولت آمپر) برای دفاتر بزرگ ، مجتمع ها و کارخانه ها استفاده می شوند. یک دیزل ژنراتور 2000 کیلو وات را می توان با یک کانوپی 40 فوت (12 متر مکعب) ISO با مخزن سوخت ، تابلو برق ها ، تجهیزات توزیع برق و سایر تجهیزات مورد نیاز برای کار به عنوان یک نیروگاه مستقل یا به عنوان یک پشتیبان آماده به کار برای شبکه قدرت قرار داد.

این دیزل ژنراتور ها که مولد برق سه فاز می باشند ، ژنوتیپ هایی هستند که در تریلر (کانکس)های محور سه گانه بزرگ با وزن 85000 پوند (38555 کیلوگرم) یا بیشتر قرار دارند. ترکیبی از این ژنراتورها برای نیروگاه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. و ممکن است از یک تا 20 دیزل ژنراتور در هر بخشی استفاده شود. این بخش ها می توانند با هم سنکرون شوند تا صدها مولد برق سه فاز را شامل شوند.

در این ظرفیت های بزرگ ، موتور و ژنراتور به طور جداگانه بوسیله تریلرها به سایت آورده می شوند و با کابل های بزرگ و یک کابل فرمان به یکدیگر متصل می شوند تا یک نیروگاه کامل هماهنگ را تشکیل دهند. گزینه هایی برای تهیه نیازهای خاص نیز وجود دارد ، از جمله پنل های سنکرون سازی ژنراتور و شبکه ، کانوپی های سایلنت برای ژنراتور های ثابت یا گاری (دیزل ژنراتور گاری دار) ، تجهیزات تهویه ، سیستم های تأمین سوخت ، سیستم های اگزوز سایلنت و غیره.

ژنراتورهای دیزلی نه تنها برای برق اضطراری ، بلکه ممکن است برای یک منبع ثانویه برای شبکه های برق چه در دوره های اوج بار ، و چه دوره هایی که کمبود نیروگاه در آنها وجود دارد ، استفاده شوند. در انگلستان ، این برنامه توسط مجریان شبکه برق اجرا می شود که STOR نامیده می شود و در این زمانها ، ژنراتورهای بزرگ کارخانجات جهت پشتیبانی شبکه برق فراخوانی میشوند.

کشتی ها معمولاً از دیزل ژنراتور نیز استفاده می کنند ، بعضی اوقات نه تنها برای تأمین نیروی کمکی برای چراغ ها ، فن ها ، وینچ ها و غیره بلکه در مصارف غیرمستقیم برای پیشرانه اصلی نیز فعالیت می کنند. با استفاده از نیروی محرکه الکتریکی ، ژنراتورها را می توان در یک موقعیت مناسب قرار داد ، تا بار بیشتری توسط کشتی حمل شود.

موتورهای الکتریکی (الکتروموتور) کشتی ها قبل از جنگ جهانی اول بکار می رفتند . موتورهای برقی در بسیاری از کشتی های جنگی ساخته شده و در جنگ جهانی دوم مشخص شده بودند زیرا ابعاد دنده ، کاهش بزرگی در مقایسه با ظرفیت تولید تجهیزات الکتریکی داشت. چنین چیدمان دیزل ژنراتور در برخی از وسایل نقلیه زمینی بسیار بزرگ مانند لوکوموتیو های راه آهن نیز استفاده می شود.

دیزل ژنراتور کامینز

قیمت دیزل ژنراتور 100kva کاترپیلار

جهت مشاوره و استعلام قیمت انواع دیزل زنراتور با واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

اجزای  دیزل ژنراتور:

اجزای دیزل ژنراتور شامل: موتور، ژنراتور، شاسی ، باک و تابلو برق میباشد که به تفصیل به شرح هرکدام میپردازیم.

موتور دیزل ژنراتور :

موتو دیزل ژنراتور وظیفه تولید انرژی مکانیکی را برعهده دارد. سوخت موتور دیزل ژنراتور گازوئیل یا گاز میباشد. موتور دیزل ژنراتور در انواع برندها تولید می شود که به چند نمونه آنها اشاره میکنیم(جهت اطلاعات بیشتر به بخش آموزش موتورهای دیزلی مراجعه نمایید.):

1-  کامینز (cummins) ساخت امریکا 2- پرکنز (perkins) ساخت انگلستان 3- ولوو (volvo) ساخت سوئد 4- کاترپیلار (caterpillar) ساخت امریکا 4- مان (man) ساخت آلمان 5- دویتز یا دویتس (deuts) ساخت آلمان و چین 6-بنز (benz) ساخت آلمان  7-لوول (lovol) ساخت چین (طرح پرکنز) 8- ام تی یو (mtu) ساخت امریکا 9- گرین پاور (green power) ساخت چین 10- موتور سازان تبریز و...

مشخصات فنی موتور ژنراتور ها با یکدیگر بسیار متفاوت میباشد ولی تجربه نشان داده که دیزل ژنراتورهای ولوو پنتا بهترین دیزل ژنراتور از هر لحاظ میباشند.

ژنراتور

ژنراتور :

ژنراتور وظیفه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی را بعهده دارد. برق خروجی ژنراتور سه فاز بهمراه نول می باشد که اصطلاحا آنرا سیستم چهار سیمه می نامند. توان خروجی ژنراتور بر حسب کیلو وات (kw) یا کیلو ولت آمپر(kva) بیان میشود که kva مرسوم تر است. در کاربرد های معمولی جریان مورد نیاز مصرف کننده را (در صورتی که مصرف کننده موتوری نباشد) برابر با توان (kva) خروجی ژنراتور در نظر میگیرند.

جهت اطلاعات بیشتر به بخش آموزش ژنراتور مراجعه نمایید. ژنراتورها در برندهای مختلفی تولید میشوند که به چند نمونه آنها اشاره می کنیم: انواع ژنراتور : 1- ژنراتور استامفورد (stamford) ساخت انگلستان 2- ژنراتور مکالته (meccalte)ساخت ایتالیا 3- ژنراتور لروی سومر (leroy somer) ساخت فرانسه 4-ژنراتور مارلی  (marelli) ساخت ایتالیا 5- ژنراتور ABB ساخت فند لاند 6- ژنراتور لینز (LINZ) ساخت ایتالیا 7- ژنراتورهای چینی مانند استامفورد پاور و...

شاسی ، باک و اگزاست  دیزل ژنراتور

شاسی ، باک و اگزوز ادواتی هستند که به بخش کوپله کردن دیزل ژنراتور مربوط میشود. در این بخش شاسی مناسب باکدار برای دیزل ژنراتور ساخته می شود و در صورت نیاز طوق یا واسطه ای جهت کوپله کردن ژنراتور به موتور تراشیده می شود و پس از کوپله کردن دیزل ژنراتور ، آنرا بر روی شاسی نصب می کنند. بین شاسی و دسته موتور یا ژنراتور از ضربه گیر لاستیکی جهت کاهش لرزش دیزل ژنراتور و جلوگیری از انتقال لرزش دیزل ژنراتور به شاسی استفاده می شود.

تا هم دیزل ژنراتور آسیب نبیند هم شاسی روی زمین حرکت نکند و هم ادوات نصب شده روی شاسی از جمله تابلو برق و گرمکن از لرزش و آسیب در امان باشند. معمولا اگر وزن دیزل ژنراتور خیلی زیاد باشد ، موتور و ژنراتور را روی شاسی بوسیله پیچ و مهره محکم میکنند و زیر شاسی آن از چندین عدد ضربه گیر استفاده میکنند. اگر دیزل ژنراتور بصورت سیار استفاده میشود شاسی دیزل ژنراتور میتواند بصورت گاری دار ساخته شود.

بیشتر صدای تولید شده بوسیله دیزل ژنراتور از اگزوز خروجی دیزل ژنراتور بوجود می آید. که برای مقابله با آن از منبع اگزوز استفاده می شود. سر راه خروجی  اگزوز ژنراتور از لرزه گیر آکاردئونی استفاده میشود تا لرزش دیزل ژنراتور به سیستم اگزاست انتقال پیدا نکند و منبع اگزوز ژنراتور را به سقف یا بر روی پایه ، فیکس و محکم میکنند. جهت مطالعه بیشتر در مورد اگزوز و منبع سایلنت دیزل ژنراتور به سربرگ آموزش مراجعه کنید.

کانوپی سایلنت و کانکس دیزل ژنراتور

در مواقعی که دیزل ژنراتور در مناطق مسکونی یا اداری استفاده می شود جهت کاهش صدای دیزل ژنراتور از کانوپی استفاده می شود. البته از کانوپی جهت حفاظت از دیزل ژنراتور نیز استفاده می شود. کانوپی اتاقکیست که بر روی شاسی دیزل ژنراتور نصب می شود و دیزل ژنراتور داخل آن قرار دارد. در دیواره کانوپی از ابر صداگیر استفاده می شود.

در قسمت جلوی رادیاتور و در پشت موتور دیزل ژنراتور دو عدد دریچه جهت تهویه هوای داخلی کانوپی تعبیه می شود. در مناطق گرمسیر ممکن است در استفاده از کانوپی بخاطر بالا رفتن دمای دیزل ژنراتور به مشکل بر بخوریم. همچنین کانوپی ممکن است زیاد نتواند صدای دیزل ژنراتور را کاهش دهد که به این خاطر از کانکس یا کانتینر استفاده می شود.

جهت مطالعه بیشتر درمورد کانوپی دیزل ژنراتور به بخش آموزش مراجعه کنید.

دیزل ژنراتور سایلنت کانوپی داردیزل ژنراتور سایلنت

تابلو برق دیزل ژنراتور :

تابلو برق بسته به نوع دیزل ژنراتور و سفارش مشتری به صورت تابلو برق دستی (سوییچی یا آنالوگ) ، تابلو برق امرجنسی (چنج آور یا اتوماتیک یا چنج آور یا amf )  و  تابلو برق سنکرون پارالل ساخته می شود. تابلوی سوییچی کمترین حفاظت را دارد و با یک سوییچ شبیه اتومبیل روشن و خاموش می شود. و برق خروجی آن با قطع و وصل دستی یک عدد کلید بریکر انجام می شود.

ولی تابلوی چنج آور دارای یک برد کنترلی ژنراتور جهت کنترل و حفاظت دیزل ژنراتور می باشد. و جهت اتوماتیک سازی برق اضطراری از تابلوی چنج آور استفاده می شود. در مواقعی که نیاز بود که قطعی برق احساس نشود باید تابلوی برق بصورت سنکرون پارالل ساخته شود. همچنین در مواقعی که توانی بیش از حد توان دیزل ژنراتور مورد نیاز باشد، دو یا چند عدد دیزل ژنراتور با یکدیگر سنکرون پارالل می شوند.

به این صورت ما یک نیروگاه مقیاس کوچک دیزلی ساخته ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر طریقه سنکرون پارالل سازی دیزل ژنراتور در بخش آموزش را مطالعه کنید.

تابلو برق چنج آور دیزل ژنراتور

تفاوت دیزل ژنراتور با موتور برق

تفاوت دیزل ژنراتور با موتور برق در توان خروجی آنها است. توان خروجی موتور برق تا چند کیلو وات و معمولا یک خروجی تک فاز دارد و توسط نفر قابل حمل است ولی دیزل ژنراتور معمولا سه فاز و تا چند مگا وات قادر به تولید انرژی الکتریکی می باشد و تا چندین تن وزن دارد.

نیروگاه های دیزلی - حالت "island mode"

به یک یا چند دیزل ژنراتور که بدون اتصال به یک شبکه الکتریکی کار می کنند ، حالت island mode یا جزیره ای میگویند. کار ژنراتورها به طور موازی مزیت افزونگی قدرت را فراهم می کنند و در بارهای جزئی می توانند راندمان بهتری داشته باشند. نیروگاه ژنراتورها را به صورت آنلاین مهیا میکند و بسته به خواسته های سیستم در زمان معین ، آنها را از خط خارج می کند.

یک نیروگاه جزیره ای که بعنوان منبع انرژی اولیه (دائم کار) یک سیستم ایزوله در نظر گرفته شده است ، اغلب حداقل دارای سه دیزل ژنراتور است. که هر مورد برای بار مورد نیاز رتبه بندی می شود. گروه‌های دارای بیش از 20 دیزل ژنراتور ، معمول نیستند. ژنراتورها می توانند از طریق فرآیند سنکرون پارالل به صورت الکتریکی به یکدیگر وصل شوند.

سنکرون سازی شامل تطبیق ولتاژ ، فرکانس و فاز قبل از اتصال ژنراتور به سیستم است. عدم همگام سازی قبل از اتصال می تواند باعث ایجاد جریان اتصال کوتاه یا ایجاد اصطحلاک و سوختن ژنراتور یا قطع بریکر آن شود. فرآیند همگام سازی یا سنکرون پارالل می تواند به صورت خودکار توسط یک ماژول سنکرون سازی خودکار یا به صورت دستی توسط اپراتور آموزش داده شده انجام شود.

برد کنترل اتوماتیک ژنراتور ضمن تنظیم سرعت از طریق ECM یا ECU (ماژول کنترل موتور) یا سنسور پیکاپ یا فرکانس ژنراتور ، ولتاژ ، فرکانس و پارامترهای فاز را از ژنراتور و باسبار می خواند. از طریق سیستم تعریف شده توزیع بار ، می توان بار را بین ژنراتورهای سنکرون شده  تقسیم کرد. سنکرون سازی دیزل ژنراتور بار با استفاده از کنترل سرعت توسط فرکانس ژنراتور کنترل میشود. 

در حالی که دائماً برد کنترلر دیزل ژنراتور، سوخت موتور را تنظیم می کند تا بار را به سمت ژنراتورهای دیگر هدایت کند. با افزایش سوخت موتور بار بیشتری را تحمل می کند. در حالی که در صورت کاهش عرضه سوخت ، بار از دیزل ژنراتور آزاد می شود.

دیزل ژنراتور سوپر سایلنت

در زیر کلیپ و کتاب هایی جهت آشنایی بیشتر با دیزل ژنراتور آمده است. در زیر فایل pdf عیب یابی دیزل ژنراتور آمده است. مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین در زیر صفحه یاری نمایید. دیزل ژنراتور ایرانی و پس از آن چینی ، یک انتخاب ارزان است که فروشندگان دیزل ژنراتور معمولا پیشنهاد میدهند. 

دیزل ژنراتور قیمت

قیمت دستگاه برق اضطراری: جهت دریافت لیست قیمت دیزل ژنراتور و  کاتالوگ دیزل ژنراتور درخواستی با ما تماس بگیرید. پر فروش ترین دیزل ژنراتور در بازار ایران دیزل ژنراتور 100KVA میباشد. سیستم برق اضطراری ساختمان ها و بیمارستان ها معمولا دیزل ژنراتور میباشد. انواع مختلف مولد برق اضطراری شامل UPS ، دیزل ژنراتور ، توربینها و پنل های خورشیدی میباشد.

نحوه انتخاب دیزل ژنراتور و انتخاب ژنراتور

نحوه انتخاب دیزل ژنراتور به دو عامل بستگی دارد: 1- میزان بودجه شما. شما باید بدانید که چقدر میخواهید خرج کنید و این را موقع گرفتن استعلام قیمت به ما بگویید. راندمان دیزل ژنراتور درخواستی شما بسیار به این موضوع مربوط است. 2- ظرفیت مورد نیاز. جهت محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور می توانید از نرم افزار ما در بخش خدمات کمک بگیرید.

اطلاعات مربوط به کارکرد و قطعات دیزل ژنراتور

شما باید قبل از اقدام به عیب یابی یا تعمیر دیزل ژنراتور ، با عملکرد این دستگاه آشنا باشید. روشهای اصلی کارکرد و سرویس و نگهداری ژنراتور در دفترچه راهنمای اپراتور تهیه شده توسط دستگاه شرح داده شده است. نسخه ای از کتابچه راهنمای اپراتور دیزل ژنراتور را همیشه نزدیک دستگاه نگه دارید. برای سفارش قطعات از کتاب راهنمای دستگاه استفاده کنید.

اگر کتابچه راهنمای دیزل ژنراتور را گم کرده اید با شرکت آسان ژنراتور تماس حاصل نمایید. خسارت ناشی از سوء استفاده یا غفلت از دیزل ژنراتور ، باید مورد توجه اپراتور قرار گیرد تا از بروز حادثه جلوگیری شود. در کاتالوگ دیزل ژنراتور ، اطلاعات و مراحل لازم برای تعمیر و نگهداری فراهم شده است. برای ایمنی و محافظت از خود در برابر صدمات ، تمام دستورالعملهای توصیف شده در دفترچه دیزل ژنراتور را با دقت بخوانید ، بفهمید و رعایت کنید.

اطلاعات موجود در این دفترچه راهنما براساس دیزل ژنراتور های ساخته شده جدید است.

دیزل ژنراتور گازی

جهت خرید و استعلام لیست قیمت دیزل ژنراتور و اجاره دیزل ژنراتور با واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، آموزش ، قطعات و لوازم یدکی انواع دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی - اتوماسیون - تابلو برق

به روز رسانی 1400/8/23


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برچسب ها ژنراتور