طریقه نصب عملگر،محرک سوخت یا اکچویتور(actuator)چگونه است و چگونه عمل میکند؟عملکرد اکچویتور به این صورت است که بوسیله ولتاژ dc دریچه سوخت را حرکت میدهد
اکچویتور دیزل ژنراتور چیست-اکچویتور یا محرک سوخت خطی برقی

آسان ژنراتور

اکچویتور دیزل ژنراتور چیست-اکچویتور یا محرک سوخت خطی برقی
اکچویتور دیزل ژنراتور چیست-اکچویتور یا محرک سوخت خطی برقی

اکچویتور دیزل ژنراتور چیست-اکچویتور یا محرک سوخت خطی برقی

طریقه نصب عملگر،محرک سوخت یا اکچویتور(actuator)چگونه است و چگونه عمل میکند؟عملکرد اکچویتور به این صورت است که بوسیله ولتاژ dc دریچه سوخت را حرکت میدهد

کار اکچویتور الکتریکی موتور دیزل

کار اکچویتور چیست؟ سنسورهای القائی یا مگنت پیکاپ دیزل ژنراتور (magnetic pickup) سنسورهای بدون تماسی هستند که تنها در مقابل فلزات عکس العمل نشان می دهند و می توانند فرمان مستقیم به مدارات کنترل مثل PLC , CONTROL SPEED یا گاورنر دیزل ژنراتور الکترونیکی بدهند .مگنت پیکاپ یا دور سنج به گاورنر وصل می شود. جهت دیدن محصولات کلیک کنید: خرید و فروش انواع اکچویتور دیزل ژنراتور.

 

اکچویتور دیزل ژنراتور چیست pdf

  • اکچویتور به انگلیسی: Actuator
  • نامهای دیگر اکچویتور: عملگر ، اکتواتور ، محرک
  • اکچویتور چیست؟

محرک یا اکچویتور یکی از اجزای دستگاه است. که به عنوان مثال با باز کردن دریچه سوخت دیزل ژنراتور، وظیفه حرکت و کنترل مکانیسم یا سیستم را بر عهده دارد. به زبان ساده ، این یک "حرکت دهنده" است. اکچویتور نیاز به سیگنال کنترل و منبع انرژی دارد. سیگنال کنترل کننده نسبتاً ضعیف است. و ممکن است ولتاژ الکتریکی یا جریان ، فشار هوا یا فشار هیدرولیک یا حتی نیروی انسانی باشد.

منبع انرژی اصلی اکچویتور ممکن است یک جریان الکتریکی ، فشار مایع هیدرولیک یا فشار پنوماتیک باشد. اکچویتور هنگامی که سیگنال کنترل را دریافت می کند ، با تبدیل انرژی سیگنال به حرکت مکانیکی عمل میکند. اکچویتور مکانیزمی است که سیستم کنترل بر روی یک محیط کار می کند.

سیستم کنترلی می تواند ساده باشد (یک سیستم مکانیکی ثابت یا الکترونیکی) یا مبتنی بر نرم افزار (به عنوان مثال درایور چاپگر ، سیستم کنترل ربات) ، یک انسان یا هر ورودی دیگر باشد.

  • انواع اکچویتور چیست: هیدرولیکی ، پنوماتیکی ، برقی
  • اکچویتور دیزل ژنراتور چیست؟(generator throttle actuator):

محرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور از یک سیم پیچ دو طبقه فنر برگردان هسته آهنی متحرک و دسته خروجی که به هسته آهنی متصل است تشکیل می گردد.البته نوعی از اکچویتور دیزل ژنراتور نیز وجود دارد که به صورت داخلی نصب میگردد و مانند یک شیر ، دریچه سوخت را کنترل میکند. سیم پیچ اکچویتور دیزل ژنراتور را میتوان به دو صورت 12و24 ولت سربندی نمود.

سیگنالهای تولید شده در خروجی واحد کنترل الکترونیک پس از اعمال به اکچویتور دیزل ژنراتور باعث جذب هسته آهنی به داخل سیم پیچ متناسب با پهنای سیگنال خروجی می شود. و منجر به حرکت دسته خروجی می گردد . فنر برگردان باعث بیرون راندن هسته آهنی اکچویتور دیزل ژنراتور از سیم پیچ در هنگام کم شدن پهنای سیگنال خروجی می شود.

 

اکچویتور دیزل ژنراتور

در دیزل ژنراتورها برای کنترل فرکانس و دور دیزل ژنراتور بایستی دریچه سوخت متناسب با فرکانس یا دور دیزل بازو بسته شود تا در نهایت در تمام شرایط کارکرد دیزل ژنراتور ، دیزل دارای دوری ثابت باشد که در نتیجه آن فرکانس ثابتی داشته باشیم . نقش کنترل دور دیزل ژنراتور را گاورنر بعهده دارد. گاورنر بوسیله دوعدد سیم اکچویتور دیزل ژنراتور را کنترل می نماید.

عملگر یا اکچویتور دیزل ژنراتور دریچه ایست برقی که بوسیله میزان ولتاژ dc اعمالی به آن کنترل می شود.

طریقه نصب اکچویتور دیزل ژنراتور

در دیزل ژنراتورهایی که اکچویتور ندارند ، جهت کنترل اتوماتیک دور دیزل ژنراتور میتوان یک عدد اکچویتور اهرمی  مانند نوع سری120 شکل زیر را به دسته گاز موجود روی پمپ گازوئیل یا پمپ انژکتور دیزل ژنراتور متصل نمود تا بتواند دور دیزل ژنراتور را بوسیله یک عدد گاورنر بر روی 1500 دور بر دقیقه  ، تحت بارهای مختلف ثابت نگه دارد.

بهترین برند اکچویتورها را شرکت وودوارد تولید میکند که مشابه چینی هم دارند. شرکت آسان ژنراتور وارد کننده انواع اکچویتورها میباشد.

 

اکچویتور الکترونیکی ژنراتور مدل GAC

اکچویتور های الکترونیکی GAC برای ژنراتورها برای ارائه سریع و دقیق کنترل دریچه گاز و جایگزینی دریچه گاز مکانیکی موتور طراحی شده اند.  محرک یا اکچویتور های الکترونیکی بخشی جدایی ناپذیر از یک سیستم الکترونیکی حاکم ، در کنار گاورنر موتور دیزل و حسگر مغناطیسی یا سنسور مگنت پیکاپ هستند. پاسخ بار در موتورها و دیزل ژنراتور ها بهبود می یابد.

این امر به این دلیل است که محرکها 200 برابر سریعتر از فشارهای مکانیکی(اکچویتور مکانیکی) واکنش نشان می دهند. مصرف سوخت نیز بهبود خواهد یافت. زیرا اکچویتور های برقی GAC محرک خطی هستند. اکچویتورها می توانند به هر موقعیتی بین کاملاً باز و کاملاً بسته حرکت کنند. اگر به قدرت 50٪ نیاز دارید ، آنها دریچه گاز را 50٪ باز می کنند.

دریچه های مکانیکی فقط می توانند باز یا بسته باشند. این مورد در دستگاه هایی که نیاز به سرعت متغیر ندارند مانند پمپ یا کمپرسور غیر ضروری است. چرا که آنها همیشه به سرعت بالا احتیاج ندارند.

 

  • چرا باید کنترل مکانیکی ژنراتور را به کنترل الکترونیکی تغییر دهم؟

در تغییر فرمان مکانیکی به الکترونیکی مزایای بسیار دیگری وجود دارد. با گاورنر الکترونیکی:

ژنراتور ها و موتورها می توانند فرکانسی ثابت را در هر میزان بار، حفظ کنند. تجهیزات الکترونیکی حساس در برابر نوسانات مضر مانند افت یا بالا زدگی سرعت محافظت می شود. این امر به ویژه در IT و مراقبت های بهداشتی بسیار مهم است. موتورها تا 200 برابر سریعتر از موتورهای دارای فرمان مکانیکی برای تغییرات بار واکنش نشان می دهند.

شما مصرف سوخت خود را بهبود می بخشید. این امر به این دلیل است که یک گاورنر الکترونیکی دریچه گاز یا اکچویتور موتور را به دقت تنظیم می کند تا بار را هماهنگ کند. این بدان معناست که در صورت نیاز به 50٪ قدرت ، دریچه گاز را تا 50٪ باز می کنید. هیچ مشکلی بین اکچویتورهای مکانیکی وجود ندارد ، آنها باز یا بسته هستند.

گاورنر الکترونیکی هزینه و اثرات مخرب محیط را کاهش می دهد. این راه حل ایده آل برای دستگاه های غیر ژنراتور است. شما از اختلال گسترده در نصب اکچویتور در موتور جدید از ابتدا جلوگیری می کنید. به روز رسانی ساده و سریع است.

 

طریقه نصب اکچویتور الکترونیکی برای ژنراتور

ارتقاء از کنترل مکانیکی تا گاورنر الکترونیکی ساده و سریع است. بنابراین برای پایداری فرکانس و بار ایده آل است. محرک یا اکچویتور کمتر از 5 دقیقه طول می کشد تا نصب شود. زیرا هیچ پیوند پیچیده ای وجود ندارد.

 

انواع اکچویتور

در زیر انواع اکچویتور دیزل ژنراتور و طرز نصب و محل قرار گیری آن را برای انواع موتور دیزلی ملاحظه میکنید:

اکچویتوراکچویتور برقیعملگر یا اکچویتور موتور دیزل ژنراتورمحرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتورمحرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور

 

اکچویتور ژنراتور گاز سوز

محرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور های گاز سوزمحرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور های گاز سوز

جهت دیدن انواع اکچویتور و لیست قیمت اکچویتور کلیک کنید. مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین در زیر صفحه یاری نمایید. با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، آموزش و قطعات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور

به روز رسانی 1400/8/25

lpv; s,oj dh h;],dj,v ndcg Ckvhj,v


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.