تعمیرات برقی و مکانیکی موتور دیزل ژنراتور ولوو پنتا-آموزش،کاتالوگ و راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور ولوو-راحتی ژنراتور ولوو از لحاظ تامین قطعات و تعمیرات
تعمیر دیزل ژنراتور ولوو

آسان ژنراتور

تعمیر دیزل ژنراتور ولوو
تعمیر دیزل ژنراتور ولوو

تعمیر دیزل ژنراتور ولوو

تعمیرات برقی و مکانیکی موتور دیزل ژنراتور ولوو پنتا-آموزش،کاتالوگ و راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور ولوو-راحتی ژنراتور ولوو از لحاظ تامین قطعات و تعمیرات

تعمیرات تخصصی دیزل ژنراتور ولوو پنتا

آموزش تعمیرات موتور دیزل ژنراتور ولوو پنتا (volvo diesel): بخش اول

موتورهای دیزلی بسیار محبوب میباشند. و در اتومبیل ها و قایق ها بکار میرند. و از آنها به عنوان ژنراتورهای برق استفاده می کنیم. یکی از دلایلی که ما آنها را خیلی دوست داریم این است که آنها قوی ، قابل اعتماد و با دوام هستند. با این حال، تمام ماشین آلات می توانند خراب شوند ، حتی موتور های دیزل. بعضی از خطوط تولید موتورهای دیزلی به دلیل عدم کیفیت قطعات و یا خطای مکانیکی کاملا غیرقابل اعتماد بودند.

Volvo، با این حال، شهرت بالا و قابل اعتماد دارد. بنابراین، اگر موتور ولوو شما دردسری را به شما تحمیل کند، چه کار می کنید ؟ اول از همه، یک مکانیک خوب پیدا کنید. هر کس نمی تواند تعمیر موتور دیزلی ولوو را انجام دهد. شرکت آسان ژنراتور یک شرکت قابل اعتماد برای هر نوع مشکل مکانیکی یا دیزلی است. اما قبل از اینکه یک مکانیک دیزل را بیاورید ، ببینید آیا می توانید این مشکل را خودتان تشخیص دهید .

ممکن است به نظر رسد که در ابتدا مشکل بزرگ نیست. این یادآوری کوچک می تواند بسیار ارزشمند باشد. اگر مشکلات شما در جایی در دریا شروع شود، جایی که مکانیک موجود نیست. در اینجا برخی از خرابی های معمول موتورهای دیزلی ولوو و راه حل تعمیر آنها وجود دارد. موتورهای ولوو بهترین نوع موتورها از نظر کیفیت ، کارایی ، قدرت(قدرت جران دهی لحظه ای بسیار بالا) ، مصرف سوخت ضریب اطمینان ، خرابی ، هزینه تعمیر و میزان آلایندگی میباشند.

مثلا در دیزل ژنراتور کمنز 350kva با کشیدن جریان 300 آمپر لحظه ای موتور خاموش میشود. ولی در دیزل ژنراتورهای جدید ولوو 350kva با کشیدن جریان لحظه ای 450 آمپر موتور به سمت خاموشی میرود . در اگزوز مدل های جدید آن پشم سنگ بکار رفته است که سالی یکبار باید آنرا تعویض کرد. لذا در خروجی آن حتی دود هم نخواهید دید.

در تنظیم گاورنر یا ecu باید بگونه ای دستگاه تنظیم شود که استارت نرم بخورد تا دود در لحظه اولیه را هم نداشته باشیم. چرا که دود بخاطر سوخت ناقص یا بیش از حد است. ecuهای ولوو را شرکت آسان ژنراتور موجود دارد. و براحتی میتواند برای شما تعمیر کند. لذا هزینه تعمیرات آنها کم میباشد. شرکتهای مختلفی موتور ولوو را با ژنراتورهای دیگر کوپله میکنند ولی خود شرکت ولوو آنرا کوپله نمیکند.

موتورهای ولوو با تمامی بردهای کنترلی سازگاری دارند و دارای ecu پیشرفته ای میباشند. که بصورت یک سیستم هوشمند تمامی اطلاعات و اشکالات موتور را به برد کنترلی منتقل میکند. لذا تعمیرات آنها راحت تر میباشد. سنسورها و سیم کشی های ژنراتور های ولوو موجود میباشد. جهت تهیه اجناس ، تعمیر یا انجام سیم کشی ژنراتور ولوو با ما تماس بگیرید.

نیروهای ما تعمیر مکانیکی دیزل ژنراتور ولوو را با هزینه ای کم در اکثر شهرها انجام میدهند. جای هیچگونه نگرانی نیست. تنها عیب موتور ولوو این است که رنج توان آن کم است. مثلا بزرگترین موتور آن مدل TAD1643VE-B با توان 768 اسب بخار ، در صنعت دیزل ژنراتور معادل 700kva تولید میشود لذا دیزل ژنراتورهای بزرگ را با آن نمیتوان ساخت.

تعمیر تخصصی موتور دیزل ولوو اف اچ

تعمیر گرم شدن بیش از حد موتور دیزل ژنراتور ولوو

این مشکل گسترده است و می تواند بیش از یک علت احتمالی داشته باشد. داغی موتور دیزل ممکن است نشانه ای از استفاده بیش از حد باشد. این گزینه ها را قبل از اینکه موتور خراب شود ، چک کنید.

             مسدود شدن منافذ دیزل ژنراتور ولوو- اساسا، هرگونه آلودگی که ممکن است روی موتور و رادیات باشد را برطرف کنید. مانند شن و ماسه، خاک، برگ و غیره، می تواند هوای خنک را از طریق گردش فن موتور به طور صحیح عبور دهد و باعث خنک شدن شود. اگر از آب های کثیف استفاده کرده باشید، ممکن است این مشکل شما باشد. 
              سطح کم خنک کننده - سطح خنک کننده در رادیاتور خود را بررسی کنید. موتورهای دیزلی ولوو قدرتمند و نیاز به آب رادیاتور زیادی دارند. اگر مقدار آب رادیاتور و ضد یخ در سیستم شما کم است، خنک کننده ناکارآمد خواهد بود. و گرما در طول زمان افزایش می یابد. حتما مطمان شوید 30 درصد ضدیخ ضد جوش در آب رادیاتور وجود داشته باشد و بجای آب از آب مقطر استفاده کنید.
              نشتی - نشت از هر موتور ولوو ، بخاطر ناهماهنگی قطعات موتور و یا به علت نوعی آسیب مکانیکی بوجود میآید. موتور خود را برای هر گونه نشتی چک کرده و در صورت امکان برطرف کنید.

تعمیر دود سفید یا خاکستری دیزل ژنراتور ولوو

اگر ژنراتور ولوو شما دارای دود سفید یا خاکستری زیاد باشد، می توانید مطمئن باشید که مشکلی در روغن دارید. اگر موتور خود را تعمیر نکنید،  ممکن است آسیب ببیند. هنگامی که موتور ولوو را خاموش کردید ، موتور خنک شده سپس سطح روغن خود را بررسی کنید. درست مانند یک کامیون، شما باید روغن از دست رفته را اضافه کنید.

قبل از اینکه دوباره سطح روغن را بررسی کنید،صبر کنید تا روغنی که ریخته اید کامل به کارتل وارد شود. این باید مشکل را حل کند، اما اگر برطرف نشد، شما نیاز به بازدید مکانیکی دارید.

رفع عیب دود سیاه دیزل ژنراتور ولوو

این مشکل معمولا با از دست دادن قدرت و عملکرد نامناسب موتور همراه است. مقصر این مسئله مصرف هوا است . موتورهای دیزلی نیاز به هوای زیادی برای کار کرد درست دارند. اگر هر نوع انسداد جریان هوا وجود داشته باشد، می تواند تمام یا هر یک از این علائم را نشان دهد. فیلتر هوای خود را برای هر گونه کثیفی یا مسدود شدن چک کنید.

فیلتر هوای خود را جایگزین کنید. به طور مشابه، قسمت اگزوز باید به طور مساوی آزاد باشد. اطمینان حاصل کنید که اگزوز مانع خروج دود نشده باشد. توربو شارژ باید راحت و روان ، بدون صدا بچرخد و در آن اجسام خارجی وجود نداشته باشد. علائم دیگری وجود دارد که ممکن است نشان دهد که موتور دیزل ولوو شما نیاز به تعمیر دارد .

اگر در مکانیک مهارت نداشته باشید، حرفه ای هایی هستند که قادرند به شما کمک کنند. شرکت آسان ژنراتور دارای بیش از چهار دهه تجربه در زمینه مکانیک دریایی و موتورهای دیزلی است.

آموزش تعمیر موتور ولوو

تعمیرات استارت خراب، قطعی، عدم استارت دیزل ژنراتور ولوو

یک دلیل عمده وجود دارد ، و این انژکتور های معیوب سوخت هستند . در ابتدا، این مشکل به نظر بی ضرر و نه به شدت، اما می تواند و در طول زمان به طور مداوم بدتر شود. شما به راحتی می توانید موتور خود را برای این کار بررسی کنید. فقط لوله های تزریق سوخت را بررسی کنید. اگر نشتی دیدید، مشکل را شناسایی کرده اید.  سیم کشی ها و دنده های استارت و عملکرد رله ها را بررسی کنید.

متأسفانه، چیز دیگری نیست که شما می توانید انجام دهید، اما حداقل شما می دانید که مسئله چیست.

آلودگی سوخت دیزل ژنراتور ولوو

یک موتور دیزل ولوو نو به خوبی تنظیم شده است. پمپ گازوئیل ولوو، سوخت دیزل تحت فشار را در مقادیر کم ولی بسیار مکرر به موتور وارد می کند . این بدان معنی است که سوخت مورد استفاده باید خالص باشد. با این حال، در دنیای واقعی، آلاینده های زیادی وجود دارد که می تواند یک عملکرد بد را ایجاد کند. هنگام ریختن سوخت در مخزن خود دقت کنید. در اینجا برخی از آلودگی های سوخت معمولی و نحوه برخورد با آنها وجود دارد.

·          هوا - اگر هوا وارد لوله ی انژکتور شود، باعث می شود که موتور خاموش شود. هوا فشار سوخت را کاهش می دهد و بدون فشار، سوخت را نمی توان در سیلندر اسپری کرد و سوزاند. یک راه حل ساده برای این مشکل وجود دارد. هواگیری سیستم سوخت موتور آسان است. چندین دریچه (کورکن-پیچ) در موقعیت های کلیدی وجود دارد.

شما فقط می توانید این دریچه ها را باز کنید و هوا را با زدن پمپ دستی خارج کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، منبع اصلی نشتی سوخت را پیدا کرده و آن را تعمیر کنید. این بیشتر در جایی بین مخزن و پمپ سوخت یافت می شود. 

·          آب - اگر سوخت شما با آب آلوده شود، موتور دیزل ولوو شما نیز ممکن است خاموش شود. این می تواند یک مشکل جدی باشد، اما راه هایی برای حل آن وجود دارد. همانند هوا گیری. شما نیاز به سیستم آب گیر دارید. علاوه بر این، شما باید فیلترها را جایگزین کنید، زیرا آنها قطعا توسط آب آسیب دیده اند. راه دیگری جهت برطرف کردن آلودگی گازوئیل وجود دارد و آن استفاده از دستگاه تصفیه گازوئیل است.

تعمیرات ولوو پنتا fh12 و n10 در اصفهان

موتورهای دریایی ولوو پنتا

موتورهای قدیمی تر دریایی با آب خنک می شوند، نه با خنک کننده های اختصاصی. اغلب این موتورها از آب دریا استفاده می کنند، زیرا در مقادیر زیاد قابل دسترس است. با این حال، آب دریا که از سیستم خارج می شود، معمولا بسیار گرم است. و آب نمک گرم بسیار خورنده است.این می تواند برخی مسائل مانند گرمای بیش از حد، بخار از موتور و از دست دادن قدرت ایجاد کند.

با این وجود، برخی از چیزهایی که می توانید انجام دهید برای جلوگیری یا معکوس کردن این مشکل وجود دارد. وقتی که موتور بیش از حد گرم است اولین چیزی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا آب تمیز وارد سیستم می شود یا خیر. اطمینان حاصل کنید که دریچه ها تمیز و باز است. اگر این مسئله نیست، پمپ آب را بررسی کنید.

اگر هیچ کدام از این راهنمایی های عیب یابی به شما کمک نکرده اند، احتمالا مشکل شما کمی پیچیده تر است و نیاز به یک کارشناس متخصص برای تشخیص و تعمیر دارید . اگر شما نیاز به تعمیر ولوو پنتا در هرجای کشور دارید، با ما تماس بگیرید. با بیش از 40 سال تجربه با همه نوع موتور دریایی و دیزل، آسان ژنراتور بهترین مکان برای تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور شما است.

مشخصات فنی دیزل ژنراتور ولوو کاتالوگ دیزل ژنراتور pdf قیمت دیزل ژنراتور ولوو پنتا نمایندگی رسمی دیزل ژنراتور ولوو لیست قیمت دیزل ژنراتور ولوو قیمت موتور ولوو پنتا عیب یابی دیزل ژنراتور pdf دیزل ژنراتور doosan ecu دیزل ژنراتور آلارم دیزل ژنراتور عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf کاتالوگ دیزل ژنراتور ولوو پنتا راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور مشکلات دیزل ژنراتور آموزش تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور تعمیرات ژنراتور

تعمیرگاه کامیون ولوو

لطفا جهت تعمیرات دیزل ژنراتورهای ولوو بخاطر حساسیت و ظرافت خاصی که دارند به هر مکانیکی اعتماد نکنید. قبل از انجام تعمیرات میتوانید بصورت رایگان با شرکت آسان ژنراتور دانیال مشورت کنید. لوازم و قطعات یدکی مکانیکی و برقی و فیلترهای اصلی انواع دیزل ژنراتورهای ولوو موجود میباشد. جهت استعلام قیمت میتوانید پارت نامبر(شماره فنی) یا عکس قطعه مورد نظر خود را به همراه عکس پلاک موتور ، به تلگرام شرکت آسان ژنراتور ارسال نمایید(09339546658).

مشخصات فنی دیزل ژنراتور ولوو - کاتالوگ دیزل ژنراتور pdf - قیمت دیزل ژنراتور ولوو پنتا - نمایندگی رسمی دیزل ژنراتور ولوو - لیست قیمت دیزل ژنراتور ولوو - قیمت موتور ولوو پنتا - عیب یابی دیزل ژنراتور pdf -دیزل ژنراتور - ecu دیزل ژنراتور - آلارم دیزل ژنراتور - عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf -کاتالوگ دیزل ژنراتور ولوو پنتا -راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور -مشکلات دیزل ژنراتور- آموزش تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور - تعمیرات ژنراتور

ولوو تعمیرات

جهت مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید: تعمیر دیزل ژنراتور ولوو بخش دوم

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

 • خرید و فروش دیزل ژنراتور
 • تعمیرات تخصصی انواع مدلهای دیزل ژنراتور
 • برق صنعتی-اتوماسیون
 • برگزاری کلاسهای آموزشی دیزل ژنراتور
 • به روز رسانی دیزل ژنراتور و نصب برد کنترلی جهت اتوماتیک سازی دیزل ژنراتور
 • تامین قطعات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتورها با خدمات پس از فروش 10 ساله

به روز رسانی 1400/3/16


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برچسب ها _