بانک های مقاومتی جهت تست بار ژنراتور موضوع مهمی ست جهت کاهش هزینه های تعمیرات و بالابردن ضریب اطمینان از عملکرد ژنراتور
تست بار دیزل ژنراتور

آسان ژنراتور

تست بار دیزل ژنراتور

بانک های مقاومتی جهت تست بار ژنراتور موضوع مهمی ست جهت کاهش هزینه های تعمیرات و بالابردن ضریب اطمینان از عملکرد ژنراتور

نحوه تست دیزل ژنراتور با آب نمک

تست بانکی بار ژنراتور: (تست بار ژنراتور بوسیله بانک های مقاومتی-LOAD BANK TESTING)

هدف از ایجاد یک دیزل ژنراتور برق اضطراری این است که منبع انرژی قابل اعتماد برای تجهیزات یا عملیات تجاری شما در شرایط اضطراری فراهم کند، زمانی که برق شبکه ناگهانی قطع میشود یا در محیط شما در دسترس نباشد. در صورت قطعی برق، باید صبور باشید زیرا منبع برق پشتیبان شما سریعا متوجه خواهد شد. اما چه اتفاقی می افتد اگر برق برود و کارایی ژنراتور شما از دست رفته باشد؟ نتیجه اغلب می تواند گران و گاهی فاجعه بار باشد. 
به همین دلیل است که تست بانک بار ژنراتور، موضوع ضروری از یک طرح جامع پیشگیرانه و نگهدارنده ژنراتور است که شما باید هر ساله بر روی نیروگاه (ها) خود انجام دهید. تست بار بانکی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که ژنراتور شما به طور کامل قابل اعتماد و عملیاتی است و همچنین می تواند به طور کامل t قادر به باردهی بالایی باشد که ممکن است در هر زمان بحرانی مورد نیاز باشد.

تست های ژنراتور

تست بانکی بار ژنراتور چیست؟ 
یک تست بانکی بارگیری ژنراتور شامل بررسی و ارزیابی یک دیزل ژنراتور است. این نشان می دهد که تمام اجزای اصلی مجموعه ژنراتور تحت بار در شرایط کار مناسب است. جهت انجام یک آزمون بانکی بار، بارهای مصنوعی را بر روی ژنراتور میگذارند. و موتور را به یک درجه حرارت و فشار مناسب می رسانند. این به ویژه برای دیزل ژنراتورهای اضطراری که اغلب کار نمی کنند و یا ممکن است زیر بارهای سنگین به صورت مکرر قرار نگیرند بسیار مهم است.

قاعده کلی این است که - اگر ژنراتور شما در معرض بالاتر از 30٪ از بار نامی (KW) خود قرار نگرفته باشد، باید این تست را انجام دهید. تست بانک بار تضمین می کند که ژنراتور شما زمانی که مورد نیاز است، بخوبی کار میکند. تا بتوانید به طور کامل در شرایط اضطراری به آن تکیه کنید. تست بانک بار مناسب این است که ژنراتور خود را با توان خروجی حداکثر تست کنید.

از آنجا که بسیاری از ژنراتورها به طور مرتب با بار کامل خود کار نمی کنند، بسیار مهم است که شما تأیید کنید که ژنراتور شما واقعا می تواند بالاترین اسب بخار که ممکن است مورد نیاز باشد را تولید کند. در حالی که سطح دما و فشار روغن ، در محدوده خود باشد. 

تست بانکی بار چگونه انجام می شود؟ 
هنگامی که یک تست بانکی بار اجرا می شود، یک بار مصنوعی روی ژنراتور قرار می گیرد. تست زمان بندی شده است و به تدریج بار را افزایش می دهد. با هر بار افزایش KW، پارامترهای موتور و ژنراتور ثبت می شوند. تست توانایی ژنراتور برای  افزایش  توانایی آن برای ادامه کار در بالاترین سطح ممکن برای یک دوره طولانی مدت میباشد.

تجهیزات مورد نیاز برای انجام آزمون شامل یک بانک بار (تجهیزاتی با KW های مختلف و کابلهای ارتباطی) است.برای اطلاعات بیشتر و دیدن بعضی آزمونهای بانکی بار به قسمت پروژه های ما بروید.

بار دیزل ژنراتور

بار دیزل ژنراتور فقط میتواند سلفی یا مقاومتی باشد. در صورتی که بار خازنی دارید با ما مشورت نمایید.

تست بار جهت حذف تجمع دوده 
هنگامی که موتور دیزل ژنراتور زیاد استفاده نمی شود یا فقط در بارهای سبک اجرا می شود، در سیستم اگزوز آن نشتی سوخت و دوده نمناک خواهیم داشت که به جداره اگزوز میچسبند. این نام "Wet-Stacking" است. هنگامی که تجمع دوده رخ می دهد، عملکرد ژنراتور را به احتمال زیاد ضعیف کرده و به آن آسیب میرساند سپس تبدیل شدن به خطر آتش سوزی، و حتی می تواند به خرابی کامل منجر شود.

در طول یک آزمون بانکی بار، ژنراتور مجاز به اجرای بار کامل با قدرت و دمای حداکثر می شود. این موجب می شود تا همه ی دوده ها خارج شود. از این رو، یک آزمون بانکی بار در واقع دو هدف دارد: 1) ژنراتور را آزمایش می کند تا تعیین کند که آیا به درستی و کارآمد در تمام سطوح کار می کند؛ و 2) هر تجمع دوده ای که ممکن است درون ژنراتور بوجود آمده باشد، حذف می شود. 

تست آب نمک ژنراتور

مزایای تست بانک بار ژنراتور
دلایل متعددی وجود دارد که gensets یا دیزل ژنراتورها به صورت سالیانه آزمایش بار بانکی شوند، از جمله:

 •  توانایی های ژنراتور را جهت کار روزمره آن تصدیق می کند. 
 • مشکلات کشف شده زودرس می تواند به طور قابل توجهی ارزان تر باشد و از مسائل مهم آینده جلوگیری کند. 
 • کمک می کند به پاکسازی اگزوز و پاک کردن ذخایر کربن. 
 • سیستم های خنک کننده موتور را هنگامی که تحت بار قرار می گیرند بررسی می کند. 
 • تضمین می کند که ژنراتور زمانی که به آن نیاز دارید، به درستی کار کند.

تست بار ژنراتور با آب نمک:

روش مرسوم دیگری در زمینه تست بار دیزل ژنراتور وجود دارد آن هم این است که با آب نمک این کار را انجام میدهند. به این صورت که منبعی بزرگ از آب نمک درست میکنند و خروجی ژنراتور را آرام آرام بوسیله چند شمش داخل آب نمک فرو میبرند. تا ایجاد بار مجازی نمایند ولی این کار خطری میباشد. و دقیق نمی توان حداکثر بار خروجی ژنراتور را تخمین زد.

Generator Load Bank Tester-تست بانک بار ژنراتور

چه چیزی در تست بانک و خدمات تست و تحویل دیزل موجود است؟ 
تست بار شرکت آسان ژنراتور یک تست بانکی قابل اعتماد بر روی هر ژنراتور را اجرا می کند. بعلاوه ما به مشتریان خود یک گزارش بانک بار که شامل نتایج کامل و جامعی از آزمون است ارائه میدهیم:

 • کیلووات بار 
 • ولتاژ AC 
 • هرتز 
 • فشار روغن 
 •  آمپر 
 • ولتاژ آزمایش شده 
 • نکات و نظرات اضافی.

این روش برای بیش از یک دهه، سرویس و تامین دیزلی استاندارد برای مشتریان را تعیید کرده است. هنگامی که یک دیزل زنراتور را در مرکز یا محیط صنعتی خود خریداری و نصب می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که به درستی کار خواهد کرد. هنگامی که شما به خدمات و تامین قطعات ژنراتور خود به ما متکی هستید، مطمئن هستید که ژنراتور شما بخوبی کار می کند.

حتی وقتی که به حداکثر بار خود برسد. علاوه بر آزمایشهای بار، ما همچنین تست های مربوطه و مراحل بازرسی 31 مرحله ای را انجام می دهیم. هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که مشتریان ما دارای دیزل ژنراتور عالی (نو یا دست دوم)هستند. که قابل اعتماد میباشند. به همین دلیل، ما در مورد همه برندها گواهینامه ژنراتور ارائه می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

افزایش بار ژنراتور

افزایش بار ژنراتور بسته به نوع ژنراتور متفاوت است. در ژنراتورهای اضراری استمفورد  تا حد 110 درصد مقدار نامی حدود 1-2 ساعت ، میتوان از ژنراتور بار کشید. ولی این کار عاقلانه نیست.

زاویه بار ژنراتور

ژنراتور بار سلفی ایجاد میکند. کسینوس فی یا ضریب توان آن معمولا 0.8 است. بار ژنراتور میتواند دارای زاویه 0.1 تا 0.9 باشد. اگر این زاویه به یک نزدیک شود میتواند به ژنراتور آسیب برساند. اگر خازنی یا منفی شود قطعا به ژنراتور آسیب وارد خواخد کرد. لذا در بارهای خازنی حتما بار سلفی اضافه نمایید. بار خازنی مشکلی که دارد ، با ژنراتور تشکیل یک مدار رزونانسی میدهد.

لذا برق خروجی ژنراتور به نوسان می افتد. ما برای بارهای خازنی مانند ماینر ها ،رگولاتورهایی طراحی کرده ایم که این مشکل را حل میکنند.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

 • خرید و فروش دیزل ژنراتور
 • تعمیرات تخصصی انواع مدلهای دیزل ژنراتور
 • برق صنعتی-اتوماسیون
 • برگزاری کلاسهای آموزشی دیزل ژنراتور
 • به روز رسانی دیزل ژنراتور و نصب برد کنترلی جهت اتوماتیک سازی دیزل ژنراتور

به روز رسانی 1400/3/16


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برچسب ها _