تشریح انواع سیستم های برق اضطراری و مقایسه قیمت و کیفیت آنها در مواقع قطع شدن برق شهر اعم از ups، دیزل ژنراتور، موتور برق، پنل خورشیدی و...
سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست

آسان ژنراتور

سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست
سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست

سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست

تشریح انواع سیستم های برق اضطراری و مقایسه قیمت و کیفیت آنها در مواقع قطع شدن برق شهر اعم از ups، دیزل ژنراتور، موتور برق، پنل خورشیدی و...

قیمت و نصب سیستم برق اضطراری ساختمان

سیستم برق اضطراری چیست؟ سیستم برق اضطراری سیستمی است که جهت قطع برق شبکه جهت تامین برق مورد نیاز از آن استفاده میشود. سیستم های برق اضطراری میتوانند بدون وقفه و یا با وقفه چند ثانیه ای باشند. در سیستم های برق اضطراری بدون وقفه، مصرف کننده قطع برق را اصلا حس نمیکند. مانند سیستم برق اضطراری ups.

ما فروشنده موتور برق خانگی کوچک نیستیم لطفا تماس نگیرید.

ولی در سیستم های برق اضطراری با وقفه، پس از قطع برق شبکه، تا بالا آمدن سیستم برق اضطراری ساختمان چند ثانیه تا چند دقیقه کوتاه ممکن است برق منزل و یا بیمارستان قطع شود. سیستم برق اضطراری با وقفه مانند ژنراتور است. ژنراتور ها و موتور برق ها می توانند پس از قطع برق شهر بصورت دستی و یا اتوماتیک روشن شده و مصرف کننده را تغذیه کنند.

تفاوت انواع مختلف ژنراتور مولد برق اضطراری

انواع سیستم های برق اضطراری: سیستم های مرسوم برق اضطراری در کاربرد های صنعتی، خانگی و بیمارستانی UPS ، سیستم خورشیدی ، دیزل ژنراتور برق سه فاز و موتور برق تک فاز می باشند. روش های دیگر  تولید برق نیز مورد استفاده قرار میگیرند ولی بیشتر کارایی نیروگاهی دارند. از جمله: توربین ها و توربو ژنراتورهای بخار و یا سد، ژنراتور و نیروگاه های بادی و...

سیستم های برق اضطراری ups و پانل های خورشیدی بخاطر داشتن باتری و اینورتر باعث میشوند تا در لحظات قطع برق شهر، برق مصرف کننده اصلا قطع نشود. یو پی اس از برق شهر جهت شارژ باطری ها استفاده مینماید. سیستم های برق اضطراری خورشیدی توسط پنل های خورشیدی، با استفاده از نور خورشید اقدام به شارژ باتری ها می نماید.

 

تفاوت سیستم های برق اضطراری: سیستم های برق اضطراری دیزل ژنراتور و موتور برق جزو سیستم با وقفه می باشند. به دیزل ژنراتور ، اصطلاحا ژنراتور و به موتور برق ،ژنراتور خانگی گویند. این ژنراتور ها می توانند بصورت دستی بوسیله یک اپراتور و یا بصورت تمام اتوماتیک بوسیله تابلو برق چنج اور، سیستم برق اضطراری منزل و یا ساختمان بیمارستان را تامین نمایند.

 

قیمت سیستم برق اضطراری: ارزانترین سیستم برق اضطراری ، ژنراتور ها می باشند. هزینه نصب سیستم برق اضطراری ژنراتور ها بستگی به توان آنها دارد. قیمت آنها از چند میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان خواهد بود. قیمت سیستم برق اضطراری ups ها بستگی به توان خروجی و ظرفیت باتری بکاپ آنها دارد. قیمت آنها حدود 5 تا 10 برابر ژنراتور برق اضطراری می باشد.

در یو پی اس ها بیشترین هزینه معمولا وابسته به باتری های آنها دارد. لذا با کاهش تعداد باتری، یعنی کاهش ساعات تامین برق اضطراری آنها می توان هزینه آنها ر کاهش داد.  قیمت سیستم برق اضطراری پنل های خورشیدی نیز بستگی به توان و ظرفیت باتری بکاپ آنها دارد. قیمت نصب آنها حدود 10 تا 20 برابر یک ژنراتور خواهد بود.

سیم کشی مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک

نقشه سیم کشی فرمان و قدرت تابلو برق اضطراری اتوماتیک در پایین صفحه.

سیم کشی برق اضطراری: بسیاری از ساختمانهای مسکونی، بیمارستانی، ادارات، شرکتها و غیره جهت کاهش ظرفیت و قیمت سیستم برق اضطراری، فقط برق مشاعات یا تابلو برق دیماند خود را از سیستم برق اضطراری تامین می نمایند. لذا در این ساختمان ها از یک سیم کشی جداگانه به عنوان برق اضطراری استفاده می نمایند. سیم کشی برق اضطراری همیشه برق دار است.

لذا فقط محل ها و دستگاه های ضروری را بوسیله سیستم برق اضطراری تامین می نمایند. در این صورت قیمت تمام شده سیستم های برق اضطراری را به نصف یا یک سوم کاهش میدهند. همانگونه که گفته شد سیستم های برق اضطراری بدون وقفه چند ساعت بیشتر دوام نمی آورند. لذا در ساختمانهای حساس و بیمارستانها جهت پشتیبانی از برق آنها از ژنراتورها استفاده می نمایند.

این روش قیمت سیستم برق اضطراری را افزایش نمیدهد. چرا که با ورود ژنراتور های مولد برق اضطراری شما فقط کافیست چند دقیقه یا چند ساعت کوتاه نیاز به باتری بکاپ داشته باشید. لذا هزینه ای که قرار است صرف خرید باتری شود، صرف خرید ژنراتور خواهد شد. همچنین مزیت دیگر استفاده از ژنراتور برق اضطراری این است که هزینه تعمیر و نگهداری باتری ها نیز به شدت کاهش می یابد.

همانگونه که می دانید عمر مفید باتری های موجود در بازار حدود سه سال است. و هزینه جایگزینی آنها بسیار سرسام آور است. لذا با ورود ژنراتور های پشتیبان برق، تعداد باتری ها و همچنین هزینه جایگزینی آنها بشدت کاهش می یابد. پیشرفته ترین نوع سیستم های برق اضطراری در بیمارستانهای بزرگ، سرورها، مخابرات و بانک های مرکزی اجرا میشود.

آنها از دو عدد ترانس برق شبکه، برق خود را تامین میکنند. تا اگر برق یکی از آنها قطع شد ترانس دیگر برق آنها را تامین نماید. در ورودی یک تابلو برق اصلی دارند که به عنوان تابلوی کنتوری نامیده میشود. خروجی تابلو برق کنتوری به تابلو توزیع برق شهر (جهت کاربردهای غیر اورژانسی) و  تابلوی چنج آور منتقل میشود. خروجی تابلوی برق چنج اور به ups و خروجی آن به تابلوی توزیع برق اضطراری متصل میگردد.

تابلوی چنج آور آن دارای دوعدد برد کنترلی جهت کنترل دو عدد دیزل ژنراتور می باشد. جهت تامین سیستم برق اضطراری از دو ژنراتور استفاده شده تا اگر یکی از ژنراتور ها بعلت خرابی نتواند به سرویس بیاید ، یک ژنراتور بعنوان بکاپ یا پشتیبان موجود باشد. همچنین باتری های بکاپ upsها تا چندین ساعت می توانند برق مصرف کننده را تامین کنند.

در سیستم های برق اضطراری حساس تمامی قطعات، اجزا و دستگاه ها از بهترین تجهیزات موجود در بازار با بالاترین ضریب اطمینان و ip ها تامین میگردند. به غیر از این سوخت ژنراتور ها برای چند ماه ذخیره میشود و قطعات زاپاس مصرفی آنها نیز تامین میگردند. این بهترین و قابل اطمینان ترین نوع سیستم برق اضطراری می باشد.

همچنین در سایر بخشها نیز تدابیری جهت مواقع ضروری اندیشیده میشود. مثلا سیستم های تاسیسات تامین آب گرم آنها از آبگرمکن های خورشیدی تامین میگردند. و تمامی ساختمانها و لوله ها عایق کاری استاندارد می شوند تا کمترین اتلاف را در همه منابع انرژی مصرفی داشته باشیم. این مورد به حفاظت از محیط زیست نیز کمک میکند.

برق اضطراری آسانسور، پکیج، کرکره برقی، فاراتل، خانه و آپارتمان

انجام تجارت بدون برق اضطراری پشتیبان می تواند خطرناک باشد: تامین برق اضطراری از ژنراتور و نیاز به بار مطمان مهم ترین بخش کار و کسب شما می باشد. شما یک صاحب تجارتی هستید که ده ها سال تلاش و جوانی خود را فدا کرده است تا کسب و کاری به راه بندازید و یا ساختمانی بنا کنید. و آن نیز باید یک عمر به بقای خود ادامه دهد.

شما از طریق نقاط قوت کسب و کار خود تبدیل به یک تکنسین متخصص ، حسابدار بی نظیر ، فروشنده درخشان و مهمتر از همه مدیر محترم صنعت می شوید. خانواده شما نه تنها به شما وابستگی دارد بلکه به خانواده های کسانی که با شما کار می کنند نیز بستگی دارد. این مسئولیت هم هدیه شماست و هم میتواند نفرین شما باشد.

حال تصور کنید که آیا همه کارهای زندگی شما به دلیل یک عمل اشتباه در عرض چند ساعت پاک شده است. تصور کنید که هیچ سیستم برق اضطراری جهت خطوط مونتاژ ، پوز ، مراکز داده یا سیستمهای خنک کننده خود ندارید. تولید شما متوقف میشود. ممکن است موجودی شما تمام شود و مشتریان شما به جاهای دیگر بروند.

این واقعیتی است که بسیاری از صاحبان مشاغل تولیدی تجربه کرده اند و آنچه از مشاغلشان باقی مانده است ، خاطرات گذشته است. خبر خوب این است که لازم نیست شما نگران باشید. با نصب یک ژنراتور مولد برق اضطراری می توانید هم اکنون برای تأمین برق از تجارت خود پشتیبانی کنید. این سؤال را از خود بپرسید ، آیا شغل شما می تواند برای مدت طولانی بدون برق دوام بیاورد؟!

همچنین میتوانید از ما جهت مشاوره و یا استعلام قیمت کمک بگیرید.

مثال: تأثیر طوفان بر مشاغل:

سیستم برق اضطراری-تأثیر طوفان بر مشاغل
در آگوست 2011 طوفان ایرنه جان بسیاری از مردم را به طور غافلگیرانه در سواحل شرقی ایالات متحده گرفت و باعث خسارت 10 تا 15 میلیارد دلاری شد. تقریباً ، 7.4 میلیون خانه، شرکت و کارگاه برق خود را از دست دادند. تقریباً 3.3 میلیون نفر بدون برق 3 روز بد را سپری کردند. بزرگترین فاجعه طبیعی که در ایالات متحده رخ داد طوفان کاترینا است که 75 میلیارد دلار خسارت جسمی به بار آورد.

اما کل اثر اقتصادی در لوئیزیانا و می سی سی پی ، بیش از 150 میلیارد دلار شد. بیش از 81،000 شغل تحت تأثیر طوفان قرار گرفتند و تقریباً 450،000 شغل در منطقه زیان کردند. در طول ساحل خلیج فارس بیش از 2.0 میلیون نفر برق خود را از دست دادند. قطعی برق بیشتر افراد در لوئیزیانا و می سی سی پی تا 6 هفته یا بیشتر به طول انجامید.

اتصالات برق قابل اطمینان 8 ماه طول کشید تا به طور کامل ترمیم شود. آیا تجارت شما می تواند برای آن دوره طولانی مدت برق نداشته باشد؟ ارزیابی شورای امتحانات مؤسسات مالی فدرال (FFIEC) در مورد کاترینا اظهار داشت که یک شکست مهم در کسب و کارها کمبود برق یا سوخت برای ژنراتورهایی است که سیستم های رایانه ای را غیرفعال می کند.

میلیاردها دلار به دلیل عدم توانایی در پردازش معاملات و دسترسی به داده ها برای حفظ فعالیت های تجاری عادی از بین رفت. جیمز نا اس ، متخصص تولید برق برای بیش از 17 سال با تکرار این نکته که شرکتهایی که برای شرایط اضطراری آماده نشده اند ، افزود: "در یک فاجعه طبیعی مانند طوفان یا کولاک قبل از این که متوجه شوید نیاز به محافظت از خود در برابر قطع برق است ، یک فاجعه طبیعی مانند طوفان یا کولاک شغلتان را نابود خواهد کرد. متأسفانه ، تا آن زمان خیلی دیر شده است و میلیون ها دلار در برابر باد ناپدید می شوند."

آقای ناس چند داستان جالب از صاحبان مشاغل گرفتار شده فاقد برق اضطراری از جمله زنجیره فروشگاه های مواد غذایی اعلام کرد. کل موجودی گوشت ، لبنیات و غذاهای دریایی آنها را در هر فروشگاه به طور کلی خراب شد و موجب زیان 370،000 دلاری شد. در هنگام بروز یک فاجعه ، برای مشاغل برنامه آمادگی اضطراری امری غیر معمول نیست اما قیمت ها به دلیل محدود بودن تقاضا به رشد خود ادامه می دهند.

برای تولید کننده غیر معمول نیست که به اندازه 3 - 5 برابر آنچه که معمولاً قبل از فاجعه می فروخت ، بفروشد. ژنراتور اجاره ای گزینه های خیلی بهتری نیستند زیرا تنها تعداد محدودی از آنها وجود دارند. سایرین باید منتظر بمانند تا برق شبکه احیا شود.

بیمه کردن شغل خود در برابر قطع برق: قطع برق می تواند کار را متوقف کند. خبر خوب این است که آماده شدن برای تامین برق اضطراری یک فرایند نسبتاً ساده است. اولین قدم برای آماده سازی برای نصب ژنراتور برق اضطراری ، اطمینان از پیروی از دستورالعمل و استانداردهای واحد صنعتی / تجاری است. یک متخصص ژنراتور به همراه یک مهندس برق مشخص می کند که ظرفیت و نوع ژنراتور شما چه باید باشد.

پس از خرید ژنراتور مورد نیاز ، نصب آن سریع است. ژنراتور می تواند به دور از نمای عمومی در یک زیرزمین ، زیر سقف و یا در پشت ساختمان پنهان شود. برای کاهش نویز ، ژنراتور نیز می توان از کانوپی و سیستم اگزاست سایلنت استفاده کرد. خرید یک ژنراتور دست دوم تمیز نیز می تواند مبلغ زیادی صرفه جویی کند. افراد خوش شانس افرادی هستند که قبل از طوفان آماده شده اند.

سنکا فیلسوف رومی میگوید "شانس هنگامی اتفاق می افتد که آمادگی اتفاق پیش رو را داشته باشید".

نقشه قدرت و فرمان تابلو برق اضطراری اتوماتیک:

مدار فرمان تابلو برق اضطراری ژنراتور به چند صورت می تواند ساخته شود. اولین روش به کمک چند عدد رله، کنترل فاز و فیوز مینیاتوری:

برق اضطراری آسانسور، پکیج، کرکره برقی، فاراتل، خانه و آپارتمان-سیم کشی مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک-تفاوت انواع مختلف ژنراتور مولد برق اضطراری-سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست-قیمت و نصب سیستم برق اضطراری ساختمان-

روش دیگر بوسیله برد کنترل تابلو برق ATS ژنراتور اضطراری:

سیم کشی مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک

قابل ذکر است که تداخل سیستم برق اضطراری با برق شبکه بسیار خطر ساز است. لذا قابل اطمینان ترین روش کنترل برق اضطراری استفاده از کلید های چنج اور یا ATS می باشد. کلید کنترل سیستم برق اضطراری میتواند بصورت دستی و اتوماتیک بکار رود. کلید چنج اور اتوماتیک باید از نوع موتوردار باشد.

برق اضطراری آسانسور، پکیج، کرکره برقی، فاراتل، خانه و آپارتمان-سیم کشی مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک-تفاوت انواع مختلف ژنراتور مولد برق اضطراری-سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست-قیمت و نصب سیستم برق اضطراری ساختمان-برق اضطراری آسانسور، پکیج، کرکره برقی، فاراتل، خانه و آپارتمان-سیم کشی مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک-تفاوت انواع مختلف ژنراتور مولد برق اضطراری-سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست-قیمت و نصب سیستم برق اضطراری ساختمان-

روش دیگر کنترل سیستم برق اضطراری ژنراتور، استفاده از برد کنترل ژنراتور اضطراری می باشد. این برد ها هم کنترل دیزل ژنراتور و هم کنترل تابلو برق چنج اور را بعهده دارند. استفاده از این بردهای کنترل ژنراتور اضطراری نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد. اگر تجربه آن را ندارید هرگز دست به کار نشوید. میتوانید از ما کمک بگیرید و یا در دوره های آموزش ژنراتور ما شرکت نمایید.

برق اضطراری آسانسور، پکیج، کرکره برقی، فاراتل، خانه و آپارتمان-سیم کشی مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک-تفاوت انواع مختلف ژنراتور مولد برق اضطراری-سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست-قیمت و نصب سیستم برق اضطراری ساختمان-برق اضطراری آسانسور، پکیج، کرکره برقی، فاراتل، خانه و آپارتمان-سیم کشی مدار فرمان برق اضطراری اتوماتیک-تفاوت انواع مختلف ژنراتور مولد برق اضطراری-سیستم برق اضطراری خانگی برای منزل و بیمارستان چیست-قیمت و نصب سیستم برق اضطراری ساختمان-

با تشکر ، شرکت آسان ژنراتور فعال در زمینه دیزل ژنراتور، برق صنعتی(تابلو برق) و اضطراری می باشد.

به روز رسانی 99/4/15

sdsjl fvr hqxvhvd


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برچسب ها مقاله برق