نمایندگی خدمات پس از فروش کاترپیلار در ایران-تعمیر ژنراتور کاترپیلار یاCaterpillar-سرویس کار دیزل ژنراتور-عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf-راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور

تعمیر ژنراتور کاترپیلار بخش دوم

نمایندگی خدمات پس از فروش کاترپیلار در ایران-تعمیر ژنراتور کاترپیلار یاCaterpillar-سرویس کار دیزل ژنراتور-عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf-راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور

بخش دوم تعمیر ژنراتور کاترپیلار: جهت مطالعه بخش قبل کلیک کنید.(بخش اول آموزش تعمیرات ژنراتور کاترپیلار) جهت ثبت نام در دوره های دیزل ژنراتور به بخش خدمات مراجعه کنید. ما فروشنده لوازم مکانیکی نیستیم و فقط تعمیرکار می باشیم.

قیمت دیزل ژنراتور برق گازی کاترپیلار

نفوذ مایعات دیزل ژنراتور کاترپیلار

نمایندگی خدمات پس از فروش کاترپیلار در ایران-تعمیر ژنراتور کاترپیلار یاCaterpillar-سرویس کار دیزل ژنراتور-عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf-راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور

از پاشش مستقیم آب بر روی اتصالات و قطعات برقی دیزل ژنراتور کاترپیلار اجتناب کنید. هنگام استفاده از هوا برای تمیز کردن ، به دستگاه اجازه دهید تا خنک شود تا احتمال اشتعال بقایای ریز در هنگام انتقال مجدد روی سطوح گرم کاهش یابد. همیشه هنگام بررسی نشتی از پارچه یا مقوا استفاده کنید. نشت مایعات که تحت فشار هستند می تواند به بافت بدن نفوذ کند و مضر باشد.

نفوذ مایعات می تواند باعث آسیب جدی و مرگ احتمالی شود.اگر مایع به پوست شما نفوذ کند ، باید سریعاً درمان کنید. از پزشک معالج که با این نوع آسیب دیدگی آشنا است ، استفاده کنید.
رفع نشتی مایعات دیزل ژنراتور کاترپیلار
باید اطمینان حاصل شود که مایعات (آب و روغن) در حین انجام بازرسی ، نگهداری ، آزمایش ، تنظیم و تعمیر موتور کاترپیلار در حد مطلوب وجود داشته باشند. قبل از باز کردن محفظه یا جدا کردن اجزای حاوی مایعات ، مایعات را در ظروف مناسب جمع آوری کنید. مطابق مقررات و دستورالعمل های محلی ، کلیه مایعات را دور بریزید.

فروش دیزل ژنراتور های کاترپیلار دست دوم

خطرات الکتریسیته ساکن هنگام سوخت گیری کاترپیلار با سوخت دیزل با گوگرد(سولفور) 
دفع گوگرد و سایر ترکیبات در سوخت دیزل گوگردی (سوخت ULSD) باعث کاهش هدایت ULSD می شود و توانایی ULSD را در ذخیره بار استاتیک افزایش می دهد. پالایشگاهها ممکن است سوخت را با یک ماده افزودنی خنثی کننده الکتریسیته ساکن محلول کرده باشند. بسیاری از عوامل می توانند اثر افزودنی را با گذشت زمان کاهش دهند. در حالی که سوخت کاترپیلار از طریق سیستم های انتقال سوخت جریان دارد ، بارهای ساکن می توانند در سوخت ULSD ایجاد شوند.

تخلیه الکتریسیته ساکن در هنگام وجود بخارات قابل احتراق می تواند منجر به آتش سوزی یا انفجار شود. اطمینان حاصل کنید که کل سیستم مورد استفاده برای سوخت گیری موتور کاترپیلار شما (مخزن سوخت ، پمپ انتقال ، شیلنگ انتقال ، نازل و سایر موارد) به درستی زمین شده است. برای اطمینان از سیستم سوخت از استانداردهای سوخت رسانی برای اتصال مناسب و اتصال با منبع سوخت یا سیستم سوخت کاترپیلار استفاده کنید.

در هنگام سوخت گیری کاترپیلار  از خطر الکتریسیته ساکن آگاه باشید. سوخت دیزل گوگرد اولترالو (سوخت ULSD) خطر احتراق استاتیک بیشتری را نسبت به فرمولاسیون های دیزل قبلی ایجاد می کند گوگرد بیشتر باعث خطر مرگ یا صدمات جدی ناشی از آتش سوزی یا انفجار میشود. خطوط ، لوله ها و شیلنگ ها در خطوط فشار قوی پمپ گازوئیل کاترپیلار را خم نکنید و ضربه نزنید. خطوط ، لوله ها یا شیلنگهای آسیب دیده کاترپیلار را نصب نکنید.
خطوط سوخت ، خطوط روغن ، لوله یا شیلنگ سست یا آسیب دیده را تعمیر کنید. نشتی می تواند باعث آتش سوزی شود. تمام خطوط ، لوله ها و شیلنگ ها را با دقت بررسی کنید. برای بررسی نشتی از دست های لخت استفاده نکنید. همیشه از تخته یا مقوا برای بررسی نشتی استفاده کنید. تمام اتصالات کاترپیلار را به گشتاور پیشنهادی محکم کنید. شرایط زیر را بررسی کنید (سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور کاترپیلار):

 • اتصالات آسیب دیده یا نشتی کاترپیلار
 • پوشش بیرونی که پوشیده یا برش خورده باشد.
 • سیمی که در نزدیک شلنگ قرار دارد.
 • پوشش محافظ موتور کاترپیلار که به صورت موضعی نصب است.
 • بخشی انعطاف پذیر از شیلنگ که ترک خورده باشد.

اطمینان حاصل کنید که تمام گیره ها ، محافظ ها و سپرهای حرارتی کاترپیلار به درستی نصب شده اند. نصب صحیح این قطعات به جلوگیری از این اثرات کمک می کند: لرزش ، ساییدگی در برابر سایر قسمت ها و گرمای بیش از حد در حین کار دیزل ژنراتور کاترپیلار.

دیزل ژنراتور کاترپیلار 3616 ، 3406 و 3508

استنشاق دود:

در تعمیر و نگهداری اگزوز ژنراتور کاترپیلار احتیاط کنید. دود اگزوز می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. اگر در یک محل محصور کار می کنید ، تهویه کافی لازم است.
اطلاعات آزبست(پنبه نسوز)
تجهیزات کاترپیلار و قطعات جایگزینی که از شرکت Caterpillar گرفته می شوند عاری از آزبست هستند. شرکت کترپیلار استفاده از قطعات اصلی را توصیه می کند. هنگام کنترل قطعات جایگزین حاوی آزبست یا هنگام کار با بقایای آزبست ، از دستورالعملهای زیر استفاده کنید.

 •  از استنشاق گرد و غبار ایجاد شده در هنگام کار با اجزای حاوی الیاف آزبست خودداری کنید. استنشاق این گرد و غبار می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. مؤلفه هایی که ممکن است حاوی الیاف آزبست باشد ، لنت ترمز ، باند ترمز ، مواد آستر ، صفحات کلاچ و برخی واشرها است. آزبستی که در اجزاء کاترپیلار استفاده می شود به یک رزین وصل می شود یا به نوعی آب بندی می شود.

اگر گرد و غبار در پنبه های نسوز وجود داشته باشد ، چندین دستورالعمل وجود دارد که باید رعایت شود:

 • هرگز برای تمیز کردن از هوای فشرده استفاده نکنید.
 • از برس زدن مواد حاوی آزبست خودداری کنید.
 • از سنگ زنی موادی که حاوی آزبست است ، خودداری کنید.
 • برای تمیز کردن مواد آزبست از روش مرطوب استفاده کنید.
 • از جاروبرقی مجهز به فیلتر ذرات هوا با راندمان بالا (HEPA) نیز می توان استفاده کرد.
 • از سیستم تهویه در کاربردهای دائمی استفاده کنید.
 • اگر راه دیگری برای کنترل گرد و غبار ندارید ، از ماسک استفاده کنید.
 • قوانین و مقررات مربوط به محل کار را رعایت کنید. در ایالات متحده از الزامات مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (OSHA) استفاده کنید. این الزامات را می توان در "29 CFR 1910.1001" یافت.
 • برای دفع آزبست از مقررات زیست محیطی پیروی کنید.
 •  از مناطقی که ممکن است ذرات آزبست در هوا معلق باشند دوری کنید.

Softwrap
تنفس ذرات را تحقیق کنید که مورد تأیید انستیتوی ملی ایمنی و بهداشت کار (NIOSH) باشد. برای به حداقل رساندن تماس مستقیم ، از لباس های محافظ مناسب استفاده گردد. از روشهای بهداشتی خوب استفاده کرده و دست ها را پس از دست زدن به مواد Softwrap کاملاً بشویید. پس از دست زدن به مواد Softwrap ، سیگار نکشید. زباله ها را با خلا یا با جارو برقی تمیز کنید. برای تمیز کردن زباله ها از هوای تحت فشار استفاده نکنید.

تعمیر دیزل ژنراتور کاترپیلار

تعمیر و نگهداری باتری کاترپیلار
الکترولیت یک اسید است. الکترولیت می تواند باعث صدمه شخصی شود. اجازه ندهید که الکترولیت با پوست یا چشم تماس برقرار کند. همیشه برای سرویس دهی باتری ها از عینک محافظ استفاده کنید. بعد از لمس باتری و اتصالات ، دست ها را بشویید. استفاده از دستکش توصیه می شود. باتری ها گازهای قابل احتراق را ساتع می کنند. تهویه مناسب برای باتری هایی که در محفظه قرار دارند الزامیست.

هرگز کابل مدار باتری را در هنگام کار شارژر باتری جدا نکنید. هنگام سرویس و نگهداری باتری ، سیگار نکشید. همیشه قبل از شروع به کار باتری منجمد اجازه دهید مواد آن ذوب شود. باتری های یخ زده منفجر می شوند.
پیشگیری از آتش سوزی و جلوگیری از انفجار ژنراتور کاترپیلار
آتش سوزی ممکن است ناشی از روغن یا سوختی باشد که روی سطوح داغ پاشیده می شود. آتش سوزی ممکن است باعث صدمه شخصی و خسارت اموال شود. تمام خطوط و لوله ها را جهت فرسایش و یا خراب شدن بررسی کنید. خطوط باید به درستی مسیریابی شوند. خطوط باید دارای بست های پشتیبانی کافی و مطمئن باشند. تمام اتصالات را نسبت به گشتاور پیشنهادی محکم کنید.

مشخص کنید که موتور کاترپیلار در محیطی کار خواهد کرد که اجازه نمی دهد گازهای قابل احتراق از طریق سیستم ورودی هوا کشیده شوند. این گازها می توانند باعث از بین رفتن دیزل ژنراتور کاترپیلار شوند و آن را نیازمند تعمیرات کنند. اگر محل ژنراتور کاترپیلار شامل حضور گازهای قابل احتراق است ، برای بدست آوردن اطلاعات اضافی در مورد وسایل محافظت مناسب ، با فروشنده ژنراتور Caterpillar خود مشورت کنید.

نشت سوخت یا سوختی که روی سطوح داغ یا روی اجزای برقی ریخته می شود باعث ایجاد آتش سوزی می شود. تمام سوخت ها ، بیشتر روان کننده ها و برخی از ترکیبات خنک کننده قابل اشتعال هستند. بنزین قابل اشتعال است. مخلوط دود دیزل و بخارات بنزین بسیار انفجاری است. در هنگام سوخت گیری موتور کاترپیلار ، سیگار نکشید.  کلیه سوخت ها و کلیه روان کننده ها را در ظروف مشخص شده به درستی نگهداری کنید. ظروف محافظ را در جای امن نگهداری کنید.

در مناطق شارژ باتری سیگار نکشید. باتری ها گاز قابل اشتعال تولید می کنند که می توانند منفجر شوند. در مناطقی که حاوی مواد قابل اشتعال هستند سیگار نکشید. دستمال روغنی و سایر مواد قابل اشتعال را در ظروف محافظ جمع کنید. روی لوله ها یا لوله هایی که حاوی مایعات قابل اشتعال هستند ، جوشکاری نشود. لوله های برش خورده یا لوله هایی که دارای مایعات قابل اشتعال هستند را شعله ور نکنید.

قبل از جوشکاری لوله ها یا برش هوا ، داخل آن را تمیز کرده و قسمت بیرونی لوله ها را با حلال غیر قابل اشتعال تمیز کنید. اجازه ندهید مواد قابل اشتعال روی موتور جمع شوند. موتور را در معرض شعله قرار ندهید. سپرهای اگزوز کاترپیلار  (در صورت مجهز بودن) را ببندید و از ریختن روغن یا سوخت  روی اگزوز کاترپیلار محافظت کنید. سپرهای اگزوز باید به درستی نصب شوند.
روغن را طبق مقررات محلی تصفیه کنید. فیلترهای روغن و فیلترهای سوخت باید به درستی نصب شوند. هنگام نصب مجدد درپوش ها، باید با گشتاور مناسب محکم کنید. باتری ها باید تمیز نگه داشته شوند. درپوش ها (در صورت وجود) باید روی سلول ها وجود داشته باشند. هنگام کار موتور کاترپیلار از کابل ها ، اتصالات و درپوش های باتری استفاده کنید. هنگامی که موتور از یک منبع خارجی استارت می شود ، همیشه کابل مثبت "+"  استارت کاترپیلار را به ترمینال مثبت "+" باتری وصل کنید.

این اتصال را قبل از اتصال کابل منفی "-" انجام دهید. برای جلوگیری از اشتعال گازهای قابل احتراق که توسط بعضی از باتری ها ایجاد می شود ، کابل منفی "-" باید در آخر از منبع تغذیه خارجی به پایانه منفی "-" موتور وصل شود. اگر استارت موتور کاترپیلار به ترمینال منفی "-" مجهز نیست ، کابل منفی را به بدنه سیلندر موتور کاترپیلار وصل کنید.

کاترپیلار 3512 و 3412

سیم های برق دیزل ژنراتور کاترپیلار را روزانه از سستی یا خیسی ، بررسی کنید. قبل از کار موتور کاترپیلار ، سیمهای برق سست را محکم کنید. تمام سیمهای برقی فرسوده را تعمیر کنید. سیم کشی باید در شرایط خوبی نگهداری شود. سیمها باید به درستی مسیریابی شده و به طور ایمن وصل شوند. به طور مرتب سیم کشی یا خرابی کاترپیلار را بررسی و تعمیر کنید. سیم کشی شل ، سیم کشی بدون دسترسی یا سیم کشی غیر ضروری باید از بین برود و تعمیر شود.

کلیه سیمها و کلیه کابلها باید از معیار پیشنهادی برخوردار باشند. سیمها و کابلها در صورت لزوم باید به فیوز یا یک مدار محافظ وصل شوند. فیوزها و یا قطع کننده های مدار را حذف نکنید. از سیم با سطح مقطع کوچکتر استفاده نکنید. قوس یا جرقه می تواند باعث آتش سوزی شود. اتصالات ایمن ، سیم کشی توصیه شده و کابل های باتری که به درستی نگهداری می شوند به جلوگیری از قوس و جرقه کمک می کنند.

دیزل ژنراتور کاترپیلار

جهت تعمیرات کاترپیلار با بخش فروش ما تماس حاصل فرمایید. با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

 • خرید و فروش دیزل ژنراتور
 • تعمیرات تخصصی انواع مدلهای دیزل ژنراتور
 • برق صنعتی-اتوماسیون برق-تابلو برق
 • برگزاری کلاسهای آموزشی دیزل ژنراتور
 • به روز رسانی دیزل ژنراتور و نصب برد کنترلی جهت اتوماتیک سازی دیزل ژنراتور
 • تامین قطعات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتورها با خدمات پس از فروش 10 ساله

به روز رسانی 1400/3/16
برچسب ها _