شرکت ولوو پنتا در سال 1907 به نام پنتا  با تولید اولین موتور دریایی خود به نام B1 تاسیس گردید. شرکت پنتا خیلی زود به یک تولیدکننده موتور احتراق داخلی تبدیل شد
دیزل ژنراتور ولوو پنتا چیست؟ آسان ژنراتور

آسان ژنراتور

دیزل ژنراتور ولوو پنتا چیست؟ آسان ژنراتور

شرکت ولوو پنتا در سال 1907 به نام پنتا  با تولید اولین موتور دریایی خود به نام B1 تاسیس گردید. شرکت پنتا خیلی زود به یک تولیدکننده موتور احتراق داخلی تبدیل شد

دیزل ژنراتور ولوو پنتا چیست؟

ولوو پنتا موتورهایی می باشند که در صنعت از آنها استفاده میگردد. بی شک دیزل ژنراتور های ولوو پنتا جزو بهترین برند دیزل ژنراتور در سراسر دنیا شناخته می شوند. مصرف سوخت بسیار پایین، آلایندگی حداقل، قیمت مناسب، راندمان بالا، پاسخ بسیار سریع در برابر بار ضربه، فراوانی و ارزانی لوازم، فراوانی متخصصین و رفع عیب ساده از جمله مزیت های این دیزل ژنراتورها می باشد.

شرکت ولوو پنتا در سال 1907 به نام پنتا  با تولید اولین موتور دریایی خود به نام B1 تاسیس گردید. شرکت پنتا خیلی زود به یک تولیدکننده موتور احتراق داخلی تبدیل شد که در سال 1927 موتور اولین خودروی سواری ولوو را  روانه بازارکرد. ولوو پنتا را در سال 1935 خریداری کرد و ولوو پنتا از آن زمان تا کنون بخشی از گروه ولوو بوده است. که بهترین برند ژنراتور، ژنراتور ولوو می باشد.

اکنون موتورهای احتراق داخلی (ICEs) و سیستم های قدرت کامل را برای صنایع دریایی، تجهیزات تولید برق و کاربردهای صنعتی مشابه فراهم می کند. این شرکت همچنین سیستم‌های درایو داخلی و استرندریو مانند Volvo Penta IPS را تولید می‌کند. برنامه موتور شامل موتورهای سوخت نفتی (دیزل و بنزین) با توان خروجی بین 7.5 تا 1500 کیلووات است.

در سال 1868، مهندس جان جورج گرون وال، یک کارگاه مکانیکی و ریخته گری در Skövde، سوئد تأسیس کرد. این شرکت در سال 1875 محدود شد و به نام Sköfde Gjuteri och Mekaniska Verkstad یا به  اختصار Gjuteriet شناخته شد. محصولات  این شرکت در ابتدا از دیگ و دریچه گرفته تا اجاق گاز و تجهیزات آبجوسازی متغیر بودند.

بعدها Gjuteriet تولید تجهیزات کشاورزی و تجهیزات برای کارخانه های چوب بری در دستور کار شرکت قرار گرفت. این شرکت در اوایل دهه 1900 به شدت گسترش یافت و شروع به تولید موتورهای بخار و توربین های آبی برای نیروگاه های هیدرولیک کرد. در سال 1907، یک همکاری بسیار پربار با شرکت مهندسی فریتز اگنل مستقر در استکهلم، با موتور یک سیلندر اشتعال تراکمی 3 اسب بخار آغاز شد.

موتور به  اختصار B1 نام داشت - اما یک کمیته 5 نفره قرار شد تا نامی را پیدا کند که مورد توجه قرار گیرد. کمیته نتوانست در مورد یک نام جذاب به توافق برسد، اما چون پنج عضو داشت، به پنتا رضایت داد.

 

قیمت دیزل ژنراتور ولوو پنتا

در سال 1916، Egnell شرکت را خرید و نام آن به AB Pentaverken تغییر یافت. تولید بر روی موتورها متمرکز بود، عمدتاً برای کاربردهای دریایی. سال‌های بلافاصله پس از جنگ جهانی اول از نظر اقتصادی سخت بود، اما محصول جدیدی معرفی شد: یک موتور کوچک دو سیلندر U2 که توسط Carl-Axel Skärlund طراحی شده بود.

U2 در سال 1926 کمی بهبود یافت و به U21 تغییر نام داد و تا سال 1962 در تولید باقی ماند. U2/U21 موفقیت بزرگی بود و در سراسر جهان صادر شد.در سال 1925، آسار گابریلسون، بنیانگذار ولوو، که به موتوری برای اولین خودروی ولوو نیاز داشت، به پنتا مراجعه کرد. پنتا سپس موتور چهار سیلندر سوپاپ جانبی 28 اسب بخاری Typ DA را برای ولوو ÖV 4 طراحی کرد. در سال 1935، پنتا یکی از شرکت های تابعه ولوو شد.

 

موتورهای دریایی 

شرکت ولوو پنتا چندین نوآوری برای اولین بار در صنعت به بازار موتورهای دریایی ارائه کرده است، از جمله واحد sterndrive، پروانه های ضد چرخش Duoprop و Forward Drive. در سال 2005، ولوو پنتا اولین موتور IPS را راه‌اندازی کرد، یک سیستم محرک قایق جدید "نوع غلاف" با ملخ‌های چرخان رو به جلو که توسط یک جوی استیک کار می‌کنند.

موتورهای آن توسط بیش از 140 سازنده قایق[2] از جمله Fairline Boats، Sunseeker، Riviera، Four Winns، Sea Ray، Hanse و Cranchi استفاده می شود. در ارتباط با CPAC Systems متعلق به ولوو، ولوو پنتا و یاماها موتور قراردادی را در دسامبر 2010 امضا کردند که شامل مشارکت فناوری بود.

 

موتورهای صنعتی ولوو

این شرکت موتورهای خود را به کاربران مختلفی از جمله بسیاری از تولیدکنندگان ژنراتور مانند Sdmo، Genpower، Kohler و Shanghai Dingxin Electric Group می فروشد. از موتورهای آن در تجهیزات معدن و ماشین آلات سنگ شکن نیز استفاده می شود. بهتر است برای تعمیر و  سرویس و نگهداری دیزل ژنراتورهای پنتا به دستورالعمل شرکت سازنده مراچعه شود

 

کارخانه های تولیدی

این شرکت تعدادی کارخانه تولیدی برای موتورهای دیزلی در Vara، سوئد دارد. لینگانگ، چین؛ و لکسینگتون، تنسی، ایالات متحده، برای همه موتورهای بنزینی و استندریوها. ولوو پنتا در سراسر جهان فعالیت می کند و حدود 4000 نمایندگی در 130 کشور دارد.

 دیزل ژنراتور ولوو چیست - VOLVO PENTA TAMD120

با تشکر از بازدید و مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید و فروش دیزل ژنراتور
  • تعمیرات تخصصی مکانیکی و برقی انواع مدلهای دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی-اتوماسیون برق-تابلو برق
  • برگزاری کلاسهای آموزشی دیزل ژنراتور
  • به روز رسانی دیزل ژنراتور و نصب برد کنترلی جهت اتوماتیک سازی دیزل ژنراتور
  • تامین قطعات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتورها با خدمات پس از فروش  

نوشته 1400/9/10


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.