انتخاب سایز گلند مناسب جهت کابل چگونه است؟قطر سوراخ مورد نیاز هر گلند چقدر است؟گلند وسیله ای جهت ورود و خروج کابل از تابلو برق با سایز های مختلف است.

جدول استاندارد سایز گلند - مشخصات فنی گلند - طریقه گلند زدن-انواع گلند

انتخاب سایز گلند مناسب جهت کابل چگونه است؟قطر سوراخ مورد نیاز هر گلند چقدر است؟گلند وسیله ای جهت ورود و خروج کابل از تابلو برق با سایز های مختلف است.

گلند کابل برق و فلکسیبل ضد انفجار چیست

جدول انتخاب گلند بر حسب قطر کابل یا قطر سوراخ:

جدول سایز گلند-طریقه گلند زدن-انتخاب گلند مناسب جهت کابل چگونه است و قطر سوراخ مورد نیاز هر گلند چقدر است؟ جدول انتخاب گلند

جدول سایز انواع گلند برای کابل

gland sizing - جدول سایز سوراخ گلند - جدول قطر پانچ گلند

جدول قطر پانچ گلند

دقت شود که در انتخاب گلند قطر کابل لحاظ شود و پس از آن نمره گلند و سوراخ آن را محاسبه کنید. برای کابلهای غلاف دار و یا بزرگتر از حد معمول کابلهای pvc ، قطر آن را اندازه بگیرید ، سپس اقدام به خرید گلند کنید.

گلند پلاستیکی،فلزی،پمپ و ماشین سازی شمال

گلند چیست؟ در تابلوی برق نباید گرد و خاک و آب ، راه نفوذ پیدا کنند لذا برای مسیرهای ورودی و خروجی خرطومی ها ، سیم ها و کابل ها از گلند استفاده میشود. گلند وسیله ای است که سیمها یا کابلها یا خرطومی ها بوسیله آن به تابلو برق وارد یا خارج میشوند. و بر روی این ادوات فیکس میشوند. تا از کنار آنها روزنه ای برای ورود حیوانات ، گرد و غبار و آب باقی نماند.

گلند کابل برق فلزی قیمت

انواع گلند : گلند کابل در انواع فلزی ، ضد انفجار و پلاستیکی وجود دارد. نوع پلاستیکی گلند بخاطر ارزانی و جمع شدن (فیکس شدن) زیاد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. ولی گلند پلاستیکی ضعیف است و زود میشکند. لذا باید بالا و پایین کابل مهار شود تا فشار از روی گلند برداشته شود. گلندهای فلزی معمولا دارای پیچ و مهره هستند و جهت چفت شدن ، بعضا نیاز به پوسته کابل دارند.

اجزای گلند

طریقه گلند زدن : در ابتدا سوراخ کاری مورد نظر را انجام دهید ، سپس اقدام به بستن گلند بر روی آن کنید. توجه شود که کابل مورد نظر را ابتدا از گلند مورد نظر عبور دهید سپس کابلشو بزنید وگرنه کابلشو از آن رد نمیشود مگر اینکه از گلند بزرگتر استفاده نمایید. اگر کابل مورد نظر دارای کابلشو بود گلند مورد نظر را یک یا دو سایز بزرگتر انتخاب کنید تا کابلشو از گلند رد شود سپس با قرار دادن نوار لاستیکی اطراف کابل اقدام به سفت نمودن گلند نمایید.

قیمت،مشخصات فنی،تولید کننده و نحوه انتخاب گلند پلاستیکی کابل آموردار

در زیر فایل pdf جامع جهت انتخاب گلند آمده است. بخش فروش گلند کابل : جهت خرید و استعلام قیمت فقط با شماره 09131647646 تماس حاصل نمایید.(آقای شیر محمدی).لطفا با انتقادات و پیشنهادات خود در ذیل صفحه ، مارا در ارائه مطالب با کیفیت بیشتر به جامعه مهندسان کشور یاری کنید. با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • تعمیرات ، آموزش ، تامین قطعات ، خرید و فروش دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی-اتوماسیون-تابلو برق
  • آسانسور و بالابر

به روز رسانی 99/4/27

'gkn


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.برچسب ها _

سلیم قولجانی
تاریخ ثبت نظر: 1399/04/17
برای کابل ۲۰ کیلوولت سایز ۳۰۰ گلند وجود دارد؟
احمد دیناروند
تاریخ ثبت نظر: 1399/03/22
عالی بود