ساخت،فروش،قیمت و خرید انواع دمپر برقی،دمپر دستی،دمپر فیلتر دار و دمپر فن-دمپر هوا-دمپر دیزل ژنراتور-دمپر مانند یک شیر یک طرفه جهت عبور هوا است.
دمپر دستی برقی-قیمت خرید دمپر هواکش موتوری

آسان ژنراتور

دمپر دستی برقی-قیمت خرید دمپر هواکش موتوری
دمپر دستی برقی-قیمت خرید دمپر هواکش موتوری

دمپر دستی برقی-قیمت خرید دمپر هواکش موتوری

ساخت،فروش،قیمت و خرید انواع دمپر برقی،دمپر دستی،دمپر فیلتر دار و دمپر فن-دمپر هوا-دمپر دیزل ژنراتور-دمپر مانند یک شیر یک طرفه جهت عبور هوا است.

هواکش دیزل ژنراتور

شرکت آسان ژنراتور سازنده انواع دمپر (ساخت دمپر) ثابت، متحرک و اتوماتیک دیزل ژنراتور.

دمپر تنظیم هوا چیست

دمپر مانند شیر یک طرفه برای عبور هوا عمل میکند. دمپر وسیله ایست که در پنجره های اتاق دیزل ژنراتور یا تاسیسات دیگر جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و باران قرار میگیرد. دمپر در دو نوع ثابت و متحرک ساخته می شود. نوع متحرک دمپر (دمپر دستی) در مواقع روشن شدن دیزل ژنراتور بوسیله قدرت فن دیزل ژنراتور باز و بسته می شود.

در مواقعی که قدرت فن دیزل ژنراتور کم باشد از موتور دمپر جهت بازو بسته نمودن دمپر استفاده می شود. به دمپرهای موتوردار دمپر اتوماتیک گفته میشود.

قیمت و فروش انواع دمپر هوا بر یا هوای برقی

دو نوع دمپر داریم: 1-دمپر هوای گرم 2- دمپر هوای سرد

منظور از دمپر هوای سرد ، دمپریست که در جهت ورودی هوای اتاق دیزل ژنراتور ومنظور از دمپر هوای گرم دمپریست که معمولا جلوی رادیاتور در جهت خروج هوای اتاق دیزل ژنراتور نصب می گردد. در مکانهای پر گرد و غبار از دمپرهای فیلتر دار استفاده میشود تا از ورود گردو خاک به داخل اتاق جلوگیری گردد.

در زیر یک نمونه دمپر موتور دار را ملاحظه می کنید:

دمپر هوای سرد و گرم damper-دریچه ورودی و خروجی هوای اتاق دیزل ژنراتور- دمپر موتوردار

قیمت فروش دمپر برقی موتور دار زیمنس،هانیول،چیست

دمپر ثابت : 

هواکش موتور دمپردار

دمپر هوا (Damper flow):
دمپرها دارای تیغه هایی بازشو هستند که در مجرای هوا قرار میگیرند. دمپر دریچه یا صفحه ای است که جریان هوا را درون مجاری ، دودکش ، جعبه VAV ، کنترل کننده هوا یا سایر تجهیزات انتقال هوا متوقف یا تنظیم می کند. ممکن است از یک دمپر برای قطع تهویه مطبوع مرکزی (گرمایش یا خنک کننده) به یک اتاق استفاده شده یا از آن برای تنظیم دمای اتاق و کنترل آب و هوا استفاده شود. عملکرد آن می تواند دستی یا اتوماتیک باشد.

دمپرهای دستی توسط دسته ای در قسمت خارجی دمپر چرخانده می شوند. از دمپر اتوماتیک برای تنظیم جریان هوا به طور مداوم استفاده می شود و توسط موتورهای الکتریکی یا پنوماتیک اداره می شود ، به نوبه خود توسط ترموستات یا سیستم اتوماسیون ساختمان کنترل می شود. دمپرهای اتوماتیک یا موتوری نیز ممکن است توسط یک سولونوئید کنترل شوند و درجه ای از هوای کالیبره شده جریان را کنترل کنند.

براساس سیگنال هایی از ترموستات که به سمت محرک یا اکچویتور دمپر (موتور دمپر) می رود می تواند جریان هوای مطبوع را جهت کنترل آب و هوا تعدیل کند تا اثر بگذارد. در دودکش ها ، یک دمپر برای جلوگیری از ورود آب و پرندگان و حیوانات دیگر وجود دارد و هوای گرم یا خنک ، از دودکش را تخلیه می کند. در برخی موارد ، ممکن است دمپر نیز تا حدی بسته باشد تا به کنترل میزان احتراق کمک کند.

دمپر بصورت دستی یا با داربست یا بعضی اوقات با یک اهرم یا دستگیره که به پایین یا خارج حرکت میکند قابل دسترسی است. در اجاق گاز یا وسیله مشابه آن معمولاً مانند جهت تهویه مطبوع ، مجراهایی وجود دارد. فراموش کردن برای باز کردن دمپر پیش از شروع آتش سوزی می تواند باعث آسیب جدی دود به فضای داخلی خانه شود.

هواکش صنعتی موتوری چیست قیمت

دمپر اتوماتیک: دمپرهایی که در سیستم های HVAC خانگی استفاده می شود معمولاً از طریق برق کار می کنند. در تأسیسات تجاری بزرگ ، ممکن است در عوض از خلا یا هوای فشرده استفاده شود. در هر دو حالت معمولاً موتور از طریق اتصال مکانیکی به دمپر وصل می شود. برای دامپرهای برقی دو طرح اصلی وجود دارد. در یک طراحی ، موتور اغلب هماهنگ با یک سوئیچ چرخشی است و می تواند موتور را در هر دو نقطه توقف ("دمپر باز" یا "دمپر بسته") جدا کند.

بدین ترتیب وجود برق در ترمینال "open" باعث می شود که موتور تا باز شدن کامل دمپر ، کار کند و وجود برق در ترمینال "close" باعث شود که موتور تا زمان بسته شدن دمپر کار کند. موتور معمولاً از منبع تغذیه 24 ولت AC تغذیه می شود که برای سیستم کنترل استفاده می شود. این اجازه می دهد تا دمپرها به طور مستقیم توسط ترموستات ولتاژ کنترل شوند و سیم کشی با سیم ولتاژ پایین انجام شود.

از آنجا که بستن همزمان همه دمپرها ممکن است به کوره یا هواکش آسیب برساند ، این سبک از دمپر اغلب به منظور بستن بخشی از مجرای هوا ، به عنوان مثال ، 75٪ طراحی شده است. یکی دیگر از سبک های دمپر برقی از مکانیزم بازگشت فنر و موتور همزمان استفاده می کند. در این حالت ، دمپر معمولاً با نیروی فنر باز می شود اما با نیروی موتور می توان آن را بست و یا برعکس. حذف برق ، دمپر را دوباره باز می کند. این روش یک مزیت است زیرا "ایمن نیست".

در صورت عدم موفقیت کنترل دمپر ، دمپر باز می شود و اجازه می دهد هوا جریان یابد. با این حال ، در اکثر سیستم ها "عدم موفقیت در امنیت" نشان می دهد که دمپر با از بین رفتن منبع قدرت بسته می شود و از این رو مانع از پخش دود و آتش به مناطق دیگر می شود. این میراگرها همچنین ممکن است امکان تنظیم موقعیت "بسته" را داشته باشند ، به عنوان مثال ، 75٪ جریان هوا هنگام بسته شدن قطع میشود.

برای دمپرهای وکیوم(خلاء) یا پنوماتیک ، ترموستات معمولاً فشار یا خلا را کنترل می کند و باعث می شود دیافراگم لاستیکی حرکت کرده و دمپر را بازو بست کند. همانند روش دوم دمپرهای الکتریکی ، این میراگرها بطور خودکار و بدون اعمال هیچ نیرویی به حالت پیش فرض باز می گردند و امکان جریان یافتن هوا را فراهم می کند. این میراگرها مانند سبک دوم دمپر الکتریکی ، امکان تنظیم موقعیت "close" را دارند.

سیستم های بسیار پیشرفته ممکن است از نوعی اتوماسیون ساختمان مانند BACnet یا LonWorks برای کنترل دمپرهای منطقه استفاده کنند. دمپرها همچنین ممکن است از موقعیت هایی به غیر از کاملاً باز یا کاملاً بسته پشتیبانی کنند و معمولاً قادر به گزارش موقعیت فعلی خود هستند ، و غالباً دما و حجم هوای جاری شده از طرف دمپر هوشمند را کنترل میکنند. صرف نظر از سبک استفاده از دمپر ، سیستم ها اغلب به گونه ای طراحی شده اند که وقتی هیچ ترموستاتی جهت کنترل هوا نیست ، همه میراگرهای موجود در سیستم باز می شوند.

این اجازه می دهد تا هوا در حالی که مبدل حرارتی در کوره خنک می شود پس از اتمام دوره گرم شدن ، جریان خود را ادامه دهد. جهت آموزش طریقه نصب دمپر دیزل ژنراتور روی آن کلیک نمایید. جهت خرید دمپر با واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید. جهت استعلام قیمت و دریافت لیست قیمت دمپر میتوانید در واتساپ به ما پیام دهید. مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین در زیر صفحه یاری نمایید.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید و فروش دیزل ژنراتور ، تعمیرات ، تامین قطعات و آموزش دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی - اتوماسیون - تابلو برق

به روز رسانی 99/9/23

nl\v ndcg Ckvhj,v


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برچسب ها _