تعمیر و نگهداری  پیشگیرانه دیزل ژنراتور چیست شامل چیست
تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور-آسان ژنراتور

آسان ژنراتور

تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور-آسان ژنراتور

تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور-آسان ژنراتور

تعمیر و نگهداری  پیشگیرانه دیزل ژنراتور چیست شامل چیست

تعمیر و نگهداری  پیشگیرانه دیزل ژنراتور

برای تعمیر و نگهداری ژنراتور درست دیزل ژنراتور و اطمینان از ادامه کار تجهیزات شما برای سالهای آینده رعایت این 8 نکته کلیدی ضروری است:

1. بازرسی عمومی معمول دیزل ژنراتور

در هنگام کارکرد دیزل ژنراتور ، سیستم اگزوز ، سیستم سوخت ، سیستم الکتریکی DC و موتور نیاز به نظارت دقیق برای هر گونه نشتی دارند که می تواند باعث بروز حوادث خطرناک شود. مانند هر موتور احتراق داخلی ، نگهداری مناسب نیز ضروری است. به طور معمول زمان استاندارد سرویس دهی و تعویض روغن در 500 ساعت توصیه می شود ، با این وجود برخی از برنامه ها ممکن است نیاز به زمان سرویس دهی کوتاهتر داشته باشند به همین دلیل خدمات پس از فروش باید درجه یک باشند.

2. سرویس روغن کاری دیزل ژنراتور

روغن موتور باید هنگام خاموش کردن ژنراتور در فواصل منظم با استفاده ازگیج روغن چک شود. اجازه دهید روغن در قسمتهای بالای موتور دوباره به داخل لنگ تخلیه شود و به توصیه های سازنده موتور برای طبقه بندی روغن API و گرانروی روغن عمل کنید. با افزودن همان کیفیت و مارک روغن ، سطح روغن را تا حد ممکن به علامت کامل روی گیج نگه دارید.

روغن و فیلتر نیز باید در فواصل زمانی تعیین شده تعویض شوند. برای انجام تخلیه روغن و تعویض فیلتر روغن ، با سازنده موتور مشورت کنید و دفع آنها برای جلوگیری از آسیب یا مسئولیت محیط زیست به طور مناسب انجام می شود.

با این وجود استفاده از قابل اطمینان ترین و با کیفیت ترین روغن ها ، روان کننده ها و خنک کننده ها برای کارکرد موتور شما هزینه دارد. ، خرید روان کننده هایی که با مشخصات روان کننده عمومی تولید کننده تجهیزات اصلی (OEM) مطابقت دارند بسیار توصیه می شود.

3. سرویس سیستم خنک کننده موتور دیزل

سطح خنک کننده را در دوره های خاموش کردن در فاصله مشخص شده بررسی کنید. پس از خنک شدن موتور ، درپوش رادیاتور را بردارید و در صورت لزوم ، مایع خنک کننده را اضافه کنید تا سطح آن 3/4 اینچ باشد. موتورهای دیزلی سنگین به مخلوط خنک کننده متعادل از آب ، ضد یخ و مواد افزودنی خنک کننده نیاز دارند. قسمت بیرونی رادیاتور را از نظر انسداد بازرسی کنید و تمام کثیفی ها یا مواد خارجی را با یک برس نرم یا پارچه با احتیاط پاک کنید تا از آسیب دیدن پر ه های فن جلوگیری شود. در صورت وجود از هوای فشرده کم فشار یا جریان آب در جهت مخالف جریان طبیعی هوا برای تمیز کردن رادیاتور استفاده کنید.

4. نگهداری سیستم سوخت رسانی موتور دیزل

دیزل ظرف مدت یک سال در معرض آلودگی و خوردگی قرار دارد و بنابراین تمرین منظم تنظیم ژنراتور برای استفاده از سوخت ذخیره شده قبل از تخریب آن بسیار توصیه می شود. به دلیل بخار آب جمع شده و متراکم شده در مخزن سوخت ، فیلترهای سوخت باید در فواصل تعیین شده تخلیه شوند.

در صورت عدم استفاده از سوخت و تعویض آن در مدت سه تا شش ماه ، ممکن است آزمایش منظم و تمیز کردن و پالایش سوخت لازم باشد. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه باید شامل یک بازرسی عمومی منظم باشد که شامل بررسی سطح خنک کننده ، سطح روغن ، سیستم سوخت و سیستم راه اندازی باشد. لوله کشی و شیلنگ های خنک کننده شارژ هوا باید به طور منظم از نظر نشت ، سوراخ ، ترک ، کثیفی و بقایایی که ممکن است باعث مسدود شدن فنها یا اتصالات شل شود ، بررسی شوند.

طبق بخش بازاریابی Visa SpA مستقر در ایتالیا ، یکی از پیشروترین تأمین کنندگان ژن های جهان ، اختصاص داده شده به طراحی ، تولید ، فروش و اجاره مجموعه های تولیدی. برخی از موتورهای مورد استفاده در برنامه های آماده به کار مجموعه های آماده به کار چند مورد در مورد سوخت دیزل داشته اند.

"در حالی که موتور خواص مکانیکی خود را حفظ می کند ، می تواند مشکلات مربوط به کیفیت سوخت دیزل را ایجاد کند. در سالهای اخیر ترکیب شیمیایی سوخت دیزل تغییر کرده است. درصد معینی از بیودیزل در دمای پایین یا زیاد ناخالصی آزاد می کند ، در حالی که درصد معینی از بیودیزل در دمای گرم مخلوط با آب (تراکم) می تواند مهد تکثیر باکتری ها باشد. علاوه بر این ، کاهش گوگرد روغنکاری را کاهش می دهد ، که در نهایت پمپ های تزریق سوخت را مسدود می کند. "

 از آنجا که کیفیت سوخت در اکثر کشورها بد است ، بعضی شرکتهای فروشنده فیلترهای سوخت جداکننده آب و سیستم تصفیه اضافی را برای محافظت از سیستم تزریق سوخت حساس میدهند و به مشتریان توصیه می کند که عناصر را به موقع تعویض کنند تا از خرابی های این چنینی جلوگیری کنند.

5. تست باتری های دیزل ژنراتور

ضعیف بودن یا کمبود شارژ باتری دلیل اصلی خرابی سیستم برق آماده به کار است. باتری باید کاملاً شارژ و خوب نگهداری شود تا با آزمایش و بازرسی منظم ، از کاهش میزان وضعیت باتری و جلوگیری از هرگونه ضربه راه اندازی ژنراتور ، کاسته نشود. آنها همچنین باید تمیز شوند. و وزن مخصوص و سطح الکترولیت باتری مرتباً بررسی می شود.

• تست باتری ها: صرفاً بررسی ولتاژ خروجی باتری ها نشان دهنده توانایی آنها در ارائه توان شروع مناسب نیست. با افزایش سن باتری ها ، مقاومت داخلی آنها در برابر جریان جریان بالا می رود و تنها اندازه گیری دقیق ولتاژ ترمینال باید تحت بار انجام شود. در بعضی از ژنراتورها ، هر بار که ژنراتور راه اندازی می شود ، این تست نشانگر به طور خودکار انجام می شود. در سایر مجموعه های ژنراتور ، از یک تستر بارگیری باتری برای دستیابی به تأیید وضعیت هر باتری شروع شده استفاده کنید.

• تمیز کردن باتری ها: با پاک کردن باتری ها با پارچه مرطوب هر زمان که آلودگی بیش از حد به نظر می رسد ، آنها را تمیز نگه دارید. در صورت وجود خوردگی در اطراف ترمینال ها ، کابل های باتری را برداشته و پایانه ها را با محلول جوش شیرین و آب بشویید (پودر جوش شیرین به 1 لیتر آب). مراقب باشید از ورود محلول به سلول های باتری جلوگیری کنید و پس از اتمام باتری ها را با آب تمیز بشویید. پس از جایگزینی اتصالات ، پایانه ها را با استفاده از ژله نفتی سبک بپوشانید.

• بررسی وزن مخصوص: در باتری های سلول باز اسید سرب ، از یک هیدرومتر باتری برای بررسی وزن مخصوص الکترولیت در هر سلول باتری استفاده کنید. یک باتری کاملاً شارژ شده دارای وزن مخصوص 1.260 خواهد بود. اگر میزان وزن مخصوص زیر 1.215 است ، باتری را شارژ کنید.

• بررسی سطح الکترولیت: در باتری های سرب-اسید سلول باز ، سطح الکترولیت را حداقل در هر 200 ساعت کار تأیید کنید. اگر کم است ، سلولهای باتری را در قسمت پایین گردن پرکننده با آب مقطر پر کنید.

6. تست دوره ای ژنراتور

تست منظم موتورباعث می شود قطعات موتور روغن کاری شده و اکسیداسیون تماس های الکتریکی خنثی شود ، قبل از خراب شدن سوخت از آن استفاده می شود و به تأمین قابل اعتماد موتور کمک می کند. تست منظم موتور توصیه می شود حداقل یک بار در ماه و حداقل 30 دقیقه اجرا شود. در حداقل یک سوم از رتبه بندی پلاک بارگذاری شده است.

از همه مهمتر ، وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری موتور می شود ،بباید طور منظم بازرسی انجام شود زیرا نگهداری پیشگیرانه بهتر از تعمیر و نگهداری واکنش پذیر است. با این وجود رعایت مراحل و بازه های زمانی تعیین شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

7. دیزل ژنراتور خود را تمیز نگه دارید

هنگامی که موتور خوب و تمیز است ،  آمپر  روغن و سایر موارد به راحتی قابل تشخیص و مراقبت هستند. بازرسی بصری می تواند شلنگ و کمربند را در وضعیت خوبی تضمین کند. بررسی های مکرر باعث می شود زنبورها و سایر مزاحمت ها در تجهیزات شما لانه نکنند.
هرچه ژنراتور بیشتر مورد استفاده و اعتماد قرار گیرد ، باید بیشتر مراقبت شود. با این حال ، یک مجموعه ژنراتور که به ندرت استفاده می شود ممکن است نیاز به مراقبت زیادی نداشته باشد.

8. بازرسی سیستم اگزوز موتور ژنراتور

در صورت وجود نشتی در امتداد خط اگزوز که معمولاً در نقاط اتصال ، جوشها و واشرها رخ می دهد. آنها باید بلافاصله توسط یک تکنسین واجد شرایط تعمیر شوند. همیشه اطمینان حاصل کنید که واحدهای شما سرویس می شوند. به خصوص 24 ساعت قبل از استفاده از ژنراتورهای خود.

"برای ژنراتورهای آماده به کار به عنوان مثال شما باید واحد خود را به طور متوسط ​​150 ساعت سرویس کنید. اما اگر به طور مداوم از ژنراتور استفاده شود ، ساعت ها خیلی سریعتر و در فواصل منظم تر می روند. " جهت انجام تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور خود با ما تماس حاصل فرمایید. ما چندین سال است که در زمینه تعمیرات تخصصی مکانیکی و برقی و سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور تجربه داریم و رزومه کاری ما گویای کیفیت کار ماست.

نوشته 1400/8/13


لطفا جهت دریافت کاتالوگ بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برچسب ها مقاله برق