خرید و فروش دیزل ژنراتور-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

خرید و فروش دیزل ژنراتور

خرید و فروش دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور-لیست قیمت دیزل ژنراتور برق- Diesel Generator -لیست قیمت دیزل ژنراتور پرکینز-قیمت دیزل ژنراتور کاترپیلار-قیمت ژنراتور-دیزل ژنراتور-فروش دیزل ژنراتور

شرکت آسان ژنراتور دانیال ( Diesel Generato - Generator) بعنوان وارد کننده تمامی برندهای موتور و ژنراتور امریکا ، اروپا ، چین و... میتواند هر نوع سفارشی را در خصوص انواع دیزل ژنراتور پذیرا باشد و  هیچ نوع محدودیتی در ساخت و ارائه خدمات در زمینه دیزل ژنراتور و تابلو برق دیزل ژنراتور های مورد نیاز ندارد و با بهترین کیفیت میتواند دیزل ژنراتورهای سفارش گرفته شده را در کمترین زمان ممکن تحویل دهد.

جهت خرید دیزل ژنراتور ولوو  و  دیزل ژنراتور پرکینز روی آنها کلیک کنید.

شرکت آسان ژنراتور دانیال جهت رعایت حال مشتریان عزیز ، امکان سفارش دیزل ژنراتور دست دوم اورهال شده ، موتوری با اجزای داخلی نو یا استوک را  با هزینه ای بسیار کمتر و با کارایی به اندازه دیزل ژنراتور نو  را ایجاد نموده است که هزینه آن یک پنجم دیزل ژنراتور نو می باشد. شرکتهای بزرگی که نیاز به دیزل ژنراتور دارند ولی توان مالی وسیعی در خرید آن ندارند ، با تحویل موتور کامیون های خراب خود(مانند تصویر بالا) به شرکت آسان ژنراتور دانیال می توانند دارای دستگاه دیزل ژنراتوری با هزینه ای معادل یک دهم دیزل ژنراتور نو شوند!!!

همچنین شرکت آسان ژنراتور دانیال دارای بخش پشتیبانی 24 ساعته در زمینه خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات می باشد تا مشتریان عزیز در مناطق و مراکز حساس آسوده خاطر باشند.

دیزل ژنراتوردیزل ژنراتور کاترپیلاردیزل ژنراتور کامینز

انواع دیزل ژنراتور :

دیزل ژنراتور بصورت سایلنت یا معمولی ساخته میشود.

دیزل ژنراتور چیست؟ What is diesel generator

دیزل ژنراتور وسیله ای جهت تولید برق سه فاز (مولد برق سه فاز) میباشد.

دیزل ژنراتور به انگلیسی: در زبان انگلیسی به دیزل ژنراتور Generator یا Generator set یا Diesel Generator گفته میشود.

دیزل ژنراتور انرژی حاصل از سوخت گازوئیل یا گاز را به انرژی جنبشی تبدیل میکند و ژنراتور را جهت تولید برق با دوری ثابت به حرکت در می آورد. 

دیزل ژنراتور از موتور ، ژنراتور ، شاسی و تابلو برق تشکیل میشود. تفاوت دیزل ژنراتور با موتور برق ابعاد و ظرفیت تولید انرژی الکتریکی دیزل ژنراتور می باشد که از 7/5kva  تا چند مگا وات می باشد. معمولا برای دستیابی به توان های زیاد مورد نیاز ، صرفه با سنکرون پارالل کردن دو یا چند دیزل ژنراتور می باشد تا هزینه نهایی کاهش یابد.

معمولا موتورهای بکار رفته در صنعت دیزل ژنراتور خاص هستند ، که به موتورهای صنعتی یا زمینی معروفند.

از دیزل ژنراتور در مکان هایی که شبکه برق موجود نیست یا به عنوان منبع تغذیه اضطراری در صورت قطع شبکه و همچنین برای کاربردهای پیچیده تر مانند اوج بار ، پشتیبانی شبکه و صادر کردن (تزریق برق) به شبکه برق استفاده می شوند.
اندازه یا ظرفیت مناسب دیزل ژنراتورها برای جلوگیری از بار دهی کم یا کمبود برق بسیار مهم است. اندازه گیری با ویژگی های الکترونیکی مدرن ، به ویژه بارهای غیر خطی پیچیده است. در اندازه های مختلف در حدود 50 مگاوات و بالاتر ، یک توربین گازی با چرخه باز نسبت به موتورهای دیزلی با بار کامل و با هزینه های قابل مقایسه کاملاً مناسب تر است. اما برای مصرف بار منظم ، حتی در این سطح از قدرت ، نیروگاههای دیزلی به دلیل کارآیی برتر آنها ، گاهی اوقات به توربین های گازی با چرخه باز ترجیح داده میشوند . جهت آشنایی با دیزل ژنراتور و فراگیری استاندارد دیزل ژنراتور با ما همراه شوید:

سوخت دیزل ژنراتور :

یک موتور دیزلی از طریق فشرده سازی سوخت دیزلی جهت احتراق طراحی شده است ، اما برخی از انواع آنها برای سایر سوخت های مایع یا گاز طبیعی طراحی شده است که نسبتی از سوخت با هوا در موتور دیزل ترکیب و محترق میشود.

دیزل ژنراتور :
به یک پک از موتور دیزل ، ژنراتور و دستگاه های مختلف جانبی (مانند شاسی ، کانوپی ، کاهنده صدا ، سیستم های کنترل ، بریکر ، گرمکن های آب و سیستم استارت) به عنوان "دیزل ژنراتور " یا "genset" یاد می شود.

ظرفیت موتور برق 0.4 تا 30 کیلووات (همچنین 0.8 تا 37.5 کیلو ولت آمپر) برای خانه ها ، مغازه های کوچک ، دفاتر و دیزل ژنراتور های صنعتی بزرگتر از 8 کیلو وات (11 کیلو ولت آمپر) تا 2000 کیلووات (سه فاز 2500 کیلو ولت آمپر) برای دفاتر بزرگ ، مجتمع ها و کارخانه ها استفاده می شود. یک دیزل ژنراتور 2000 کیلو وات را می توان با یک کانوپی 40 فوت (12 متر مکعب) ISO با مخزن سوخت ، تابلو برق ها ، تجهیزات توزیع برق و سایر تجهیزات مورد نیاز برای کار به عنوان یک نیروگاه مستقل یا به عنوان یک پشتیبان آماده به کار برای شبکه قدرت قرار داد. این واحدها که به ماژول های قدرت گفته می شوند ، ژنوتیپ هایی هستند که در تریلر (کانکس)های محور سه گانه بزرگ با وزن 85000 پوند (38555 کیلوگرم) یا بیشتر قرار دارند. ترکیبی از این ژنراتورها برای نیروگاه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است از یک تا 20 واحد در هر بخشی استفاده شوند و این بخش ها می توانند با هم سنکرون شوند تا صدها مولد برق سه فاز را شامل شوند. در این ظرفیت های بزرگ ، موتور و ژنراتور به طور جداگانه بوسیله تریلرها به سایت آورده می شوند و با کابل های بزرگ و یک کابل فرمان به یکدیگر متصل می شوند تا یک نیروگاه کامل هماهنگ را تشکیل دهند. گزینه هایی برای تهیه نیازهای خاص نیز وجود دارد ، از جمله پنل های سنکرون سازی ژنراتور و شبکه ، کانوپی های سایلنت برای ژنراتور های ثابت یا موبایل(گاری دار) ، تجهیزات تهویه ، سیستم های تأمین سوخت ، سیستم های اگزوز و غیره.

ژنراتورهای دیزلی نه تنها برای برق اضطراری ، بلکه ممکن است برای یک منبع ثانویه برای شبکه های برق چه در دوره های اوج ، و چه دوره هایی که کمبود نیروگاه در آنها وجود دارد ، استفاده شوند. در انگلستان ، این برنامه توسط مجریان شبکه برق اجرا می شود که STOR نامیده می شود و در این زمانها ، ژنراتورهای بزرگ کارخانجات جهت پشتیبانی شبکه برق فراخوانی میشوند.

کشتی ها معمولاً از دیزل ژنراتور نیز استفاده می کنند ، بعضی اوقات نه تنها برای تأمین نیروی کمکی برای چراغ ها ، فن ها ، وینچ ها و غیره بلکه در مصارف غیرمستقیم برای پیشرانه اصلی نیز فعالیت می کنند. با استفاده از نیروی محرکه الکتریکی ، ژنراتورها را می توان در یک موقعیت مناسب قرار داد ، تا بار بیشتری توسط کشتی حمل شود. موتورهای الکتریکی (الکتروموتور) کشتی ها قبل از جنگ جهانی اول توسعه یافته بودند . موتورهای برقی در بسیاری از کشتی های جنگی ساخته شده و در جنگ جهانی دوم مشخص شده بودند زیرا ابعاد دنده ، کاهش بزرگی در مقایسه با ظرفیت تولید تجهیزات الکتریکی داشت. چنین چیدمان دیزل ژنراتور در برخی از وسایل نقلیه زمینی بسیار بزرگ مانند لوکوموتیو های راه آهن نیز استفاده می شود.

اجزای  دیزل ژنراتور

اجزای دیزل ژنراتور شامل: موتور، ژنراتور، شاسی ، باک و تابلو برق میباشد که به تفصیل به شرح هرکدام میپردازیم.

موتور دیزل ژنراتور :

موتو دیزل ژنراتور وظیفه تولید انرژی مکانیکی را برعهده دارد. سوخت موتور دیزل ژنراتور گازوئیل یا گاز میباشد. موتور دیزل ژنراتور در انواع برندها تولید می شود که به چند نمونه آنها اشاره میکنیم(جهت اطلاعات بیشتر به بخش آموزش موتورهای دیزلی مراجعه نمایید.): 1-  کامینز (cummins) ساخت امریکا 2- پرکنز (perkins) ساخت انگلستان 3- ولوو (volvo) ساخت سوئد 4- کاترپیلار (caterpillar) ساخت امریکا 4- مان (man) ساخت آلمان 5- دویتز یا دویتس (deuts) ساخت آلمان و چین 6-بنز (benz) ساخت آلمان  7-لوول (lovol) ساخت چین (طرح پرکنز) 8- ام تی یو (mtu) ساخت امریکا 9- گرین پاور (green power) ساخت چین 10- موتور سازان تبریز و...

مشخصات فنی موتور ژنراتور ها با یکدیگر بسیار متفاوت میباشد ولی تجربه نشان داده که دیزل ژنراتورهای ولوو پنتا بهترین دیزل ژنراتور از هر لحاظ میباشند.

ژنراتور :

ژنراتور وظیفه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی را بعهده دارد. برق خروجی ژنراتور سه فاز بهمراه نول می باشد که اصطلاحا آنرا سیستم چهار سیمه می نامند. توان خروجی ژنراتور بر حسب کیلو وات (kw) یا کیلو ولت آمپر(kva) بیان میشود که kva مرسوم تر است. در کاربرد های معمولی جریان مورد نیاز مصرف کننده را (در صورتی که مصرف کننده موتوری نباشد) برابر با توان (kva) خروجی ژنراتور در نظر میگیرند. جهت اطلاعات بیشتر به بخش آموزش ژنراتور مراجعه نمایید.  ژنراتورها در برندهای مختلفی تولید میشوند که به چند نمونه آنها اشاره می کنیم:

انواع ژنراتور : 1- ژنراتور استامفورد (stamford) ساخت انگلستان 2- ژنراتور مکالته (meccalte)ساخت ایتالیا 3- ژنراتور لروی سومر (leroy somer) ساخت فرانسه 4-ژنراتور مارلی  (marelli) ساخت ایتالیا 5- ژنراتور ABB ساخت فند لاند 6- ژنراتور لینز (LINZ) ساخت ایتالیا 7- ژنراتورهای چینی مانند استامفورد پاور و...

ژنراتور

شاسی ، باک و اگزاست  دیزل ژنراتور

شاسی ، باک و اگزوز ادواتی هستند که به بخش کوپله کردن دیزل ژنراتور مربوط میشود. در این بخش شاسی مناسب باکدار برای دیزل ژنراتور ساخته می شود و در صورت نیاز طوق یا واسطه ای جهت کوپله کردن ژنراتور به موتور تراشیده می شود و پس از کوپله کردن دیزل ژنراتور ، آنرا بر روی شاسی نصب می کنند. بین شاسی و دسته موتور یا ژنراتور از ضربه گیر لاستیکی جهت کاهش لرزش دیزل ژنراتور و جلوگیری از انتقال لرزش دیزل ژنراتور به شاسی استفاده می شود تا هم دیزل ژنراتور آسیب نبیند هم شاسی روی زمین حرکت نکند و هم ادوات نصب شده روی شاسی از جمله تابلو برق و گرمکن از لرزش و آسیب در امان باشند. معمولا اگر وزن دیزل ژنراتور خیلی زیاد باشد ، موتور و ژنراتور را روی شاسی بوسیله پیچ و مهره محکم میکنند و زیر شاسی آن از چندین عدد ضربه گیر استفاده میکنند.

اگر دیزل ژنراتور بصورت سیار استفاده میشود شاسی دیزل ژنراتور میتواند بصورت گاری دار ساخته شود.

بیشتر صدای تولید شده بوسیله دیزل ژنراتور از اگزوز خروجی دیزل ژنراتور بوجود می آید. که برای مقابله با آن از منبع اگزوز استفاده می شود.

سر راه خروجی  اگزوز ژنراتور از لرزه گیر آکاردئونی استفاده میشود تا لرزش دیزل ژنراتور به سیستم اگزاست انتقال پیدا نکند و منبع اگزوز ژنراتور را به سقف یا بر روی پایه ، فیکس و محکم میکنند.

جهت مطالعه بیشتر در مورد اگزوز و منبع سایلنت دیزل ژنراتور کلیک کنید.

کانوپی سایلنت و کانکس دیزل ژنراتور:

در مواقعی که دیزل ژنراتور در مناطق مسکونی یا اداری استفاده می شود جهت کاهش صدای دیزل ژنراتور از کانوپی استفاده می شود. البته از کانوپی جهت حفاظت از دیزل ژنراتور نیز استفاده می شود. کانوپی اتاقکیست که بر روی شاسی دیزل ژنراتور نصب می شود و دیزل ژنراتور داخل آن قرار دارد. در دیواره کانوپی از ابر صداگیر استفاده می شود. در قسمت جلوی رادیاتور و در پشت موتور دیزل ژنراتور دو عدد دریچه جهت تهویه هوای داخلی کانوپی تعبیه می شود. در مناطق گرمسیر ممکن است در استفاده از کانوپی بخاطر بالا رفتن دمای دیزل ژنراتور به مشکل بر بخوریم. همچنین کانوپی ممکن است زیاد نتواند صدای دیزل ژنراتور را کاهش دهد که به این خاطر از کانکس استفاده می شود. جهت مطالعه بیشتر درمورد کانوپی دیزل ژنراتور کلیک کنید.

دیزل ژنراتور سایلنت کانوپی داردیزل ژنراتور

تابلو برق دیزل ژنراتور :

تابلو برق بسته به نوع دیزل ژنراتور و سفارش مشتری به صورت تابلو برق دستی (سوییچی یا آنالوگ) ، تابلو برق امرجنسی (چنج آور یا اتوماتیک یا چنج آور یا amf )  و  تابلو برق سنکرون پارالل ساخته می شود. تابلوی سوییچی کمترین حفاظت را دارد و با یک سوییچ شبیه اتومبیل روشن و خاموش می شود و برق خروجی آن با قطع و وصل دستی یک عدد کلید بریکر انجام می شود ولی تابلوی چنج آور دارای یک برد کنترلی ژنراتور جهت کنترل و حفاظت دیزل ژنراتور می باشد و جهت اتوماتیک سازی برق اضطراری از تابلوی چنج آور استفاده می شود. در مواقعی که نیاز بود که قطعی برق احساس نشود باید تابلوی برق بصورت سنکرون پارالل ساخته شود همچنین در مواقعی که توانی بیش از حد توان دیزل ژنراتور مورد نیاز باشد دو یا چند عدد دیزل ژنراتور با یکدیگر سنکرون پارالل می شوند ؛ به این صورت ما یک نیروگاه مقیاس کوچک ساخته ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی طریقه سنکرون پارالل سازی دیزل ژنراتور کلیک کنید.

تابلو برق چنج آور دیزل ژنراتور

تفاوت دیزل ژنراتور با موتور برق :

تفاوت دیزل ژنراتور با موتور برق در توان خروجی آنهاست. توان خروجی موتور برق تا چند کیلو وات و معمولا یک خروجی تک فاز دارد و توسط نفر قابل حمل است ولی دیزل ژنراتور معمولا سه فاز و تا چند مگا وات قادر به تولید انرژی الکتریکی می باشد و تا چندین تن وزن دارد.

نیروگاهها - حالت "island mode"
به یک یا چند دیزل ژنراتور که بدون اتصال به یک شبکه الکتریکی کار می کنند ، حالت island mode یا جزیره ای میگویند. کار ژنراتورها به طور موازی مزیت افزونگی قدرت را فراهم می کنند و در بارهای جزئی می توانند راندمان بهتری داشته باشند. نیروگاه ژنراتورها را به صورت آنلاین مهیا میکند و بسته به خواسته های سیستم در زمان معین ، آنها را از خط خارج می کند. یک نیروگاه جزیره ای که بعنوان منبع انرژی اولیه (دائم کار) یک سیستم ایزوله در نظر گرفته شده است ، اغلب حداقل دارای سه دیزل ژنراتور است ، که هر مورد برای بار مورد نیاز رتبه بندی می شود. گروه‌های دارای بیش از 20 دیزل ژنراتور ، معمول نیستند.

ژنراتورها می توانند از طریق فرآیند سنکرون پارالل به صورت الکتریکی به یکدیگر وصل شوند. سنکرون سازی شامل تطبیق ولتاژ ، فرکانس و فاز قبل از اتصال ژنراتور به سیستم است. عدم همگام سازی قبل از اتصال می تواند باعث ایجاد جریان اتصال کوتاه یا ایجاد اصطحلاک و سوختن ژنراتور یا قطع بریکر آن شود. فرآیند همگام سازی یا سنکرون پارالل می تواند به صورت خودکار توسط یک ماژول سنکرون سازی خودکار یا به صورت دستی توسط اپراتور آموزش داده شده انجام شود. برد کنترلی اتوماتیک ضمن تنظیم سرعت از طریق ECM یا ECU (ماژول کنترل موتور) یا سنسور پیکاپ یا فرکانس ژنراتور ، ولتاژ ، فرکانس و پارامترهای فاز را از ژنراتور و باسبار می خواند.

از طریق سیستم تعریف شده توزیع بار ، می توان بار را بین ژنراتورهای سنکرون شده  تقسیم کرد. سنکرون سازی بار با استفاده از کنترل سرعت توسط فرکانس ژنراتور کنترل میشود ، در حالی که دائماً کنترلر ، سوخت موتور را تنظیم می کند تا بار را به سمت ژنراتورهای دیگر هدایت کند. با افزایش سوخت موتور بار بیشتری را تحمل می کند ، در حالی که در صورت کاهش عرضه سوخت ، بار از دیزل ژنراتور آزاد می شود.

دیزل ژنراتور چیست

در زیر کلیپ و کتاب هایی جهت آشنایی بیشتر با دیزل ژنراتور آمده است. در زیر فایل pdf عیب یابی دیزل ژنراتور آمده است. مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین در زیر صفحه یاری نمایید.

دیزل ژنراتور ایرانی و پس از آن چینی ، یک انتخاب ارزان است که فروشندگان دیزل ژنراتور معمولا پیشنهاد میدهند. 

قیمت دستگاه برق اضطراری: جهت دریافت لیست قیمت دیزل ژنراتور و  کاتالوگ دیزل ژنراتور درخواستی با ما تماس بگیرید. پر فروش ترین دیزل ژنراتور در بازار ایران دیزل ژنراتور 100KVA میباشد.

سیستم برق اضطراری ساختمان ها و بیمارستان ها معمولا دیزل ژنراتور میباشد.

انواع مختلف مولد برق اضطراری شامل UPS ، دیزل ژنراتور ، توربینها و پنل های خورشیدی میباشد.

نحوه انتخاب دیزل ژنراتور و انتخاب ژنراتور :

نحوه انتخاب دیزل ژنراتور به دو عامل بستگی دارد: 1- میزان بودجه شما. شما باید بدانید که چقدر میخواهید خرج کنید و این را موقع گرفتن استعلام قیمت به ما بگویید. راندمان دیزل ژنراتور درخواستی شما بسیار به این موضوع مربوط است. 2- ظرفیت مورد نیاز. جهت محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور می توانید از نرم افزار ما کمک بگیرید.

جهت مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید: دیزل ژنراتور چیست

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، قطعات و آموزش دیزل ژنراتور  با گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله
  • برق صنعتی-اتوماسیون

به روز رسانی 98/7/29

ndcg Ckvhj,v ovdn tv,a h[hvi jhfg, fvr 
خرید و فروش دیزل ژنراتور
برچسب ها
_