آسانسور چیست بخش5-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

آسانسور چیست بخش5

انواع آسانسور+pdf-معرفی انواع آسانسور و بالابر-انواع آسانسور خانگی-مقایسه انواع آسانسور-انواع مختلف اسانسور-چند نوع آسانسور داریم-آسانسور وینچی-آسانسور مغناطیسی

ادامه مطلب: شاسی بیرون آسانسور

(جهت مطالعه بخش اول مطلب آسانسور چیست ، بخش دوم آسانسور چیست ، بخش سوم آسانسور چیست و بخش چهارم آسانسور چیست روی آنها کلیک کنید.)

شاسی بیرون آسانسور

شاسی بیرون آسانسور


آسانسورها معمولا از خارج از طریق یک شاسی با دکمه های بالا و پایین یا یک شاسی ، کنترل می شوند. هنگامی که در یک طبقه مشخصی فشار داده می شود، آسانسور به آن طبقه فراخوان میشود. در صورتی که آسانسور در جهت مشخصی در حرکت باشد ، تنها به فراخوانهای در همان مسیر پاسخ می دهد مگر اینکه فراخوان های بیشتر از یک طبقه وجود داشته باشد.(با این حال شرکت آسان ژنراتور میتواند نوع فراخوان آسانسور را مطابق با نیازهای مشتری تعریف کند)

در آسانسورهای گروهی ، شاسی های بیرون ممکن است به یک کامپیوتر مجازی مرکزی وصل شوند، به طوری که آنها با یکدیگر مرتبط شوند. این کار برای اطمینان از اینکه تنها یک آسانسور در یک زمان فراخوان شود انجام می شود.

در سیستم های کنترل مقصد، فرد یک شاسی را فشار می دهد (به جای فشار دادن "بالا" یا "پایین") و سپس مطلع می شود که آسانسور درخواست خود را ارائه می دهد.

شمارنده طبقه
جهت نمایش شماره طبقه  

شاسی طبقه

شاسی طبقه


الگوریتم آسانسور
الگوریتم آسانسور، یک الگوریتم ساده که توسط آن یک آسانسور تنها می تواند تصمیم بگیرد کجا توقف کند، به صورت زیر خلاصه می شود:

در حالی که درخواست های باقی مانده در همان جهت باشد ، در همان مسیر حرکت میکند.
اگر درخواست های بیشتری در این جهت وجود نداشته باشد، در صورت درخواست در جهت مخالف متوقف می شود و در حالت غیر فعال قرار می گیرد یا جهت را تغییر می دهد.
الگوریتم آسانسور یک برنامه کاربردی را در سیستم عامل های کامپیوتری به عنوان الگوریتمی برای برنامه ریزی فراخوان ها  پیدا کرده است. آسانسورهای مدرن از الگوریتم های پیچیده اکتشافی استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که کدام فراخوان برای سرویس بعدی لحاظ شود. مقدمه ای بر این الگوریتم ها را می توان در "راهنمای ترافیک آسانسور: نظریه و عمل" در منابع موجود در زیر یافت.

سیستم کنترل مقصد
مقاله Destination dispatch (اعزام مقصد):

شاسی داخل آسانسور در دانشگاه شمال شرقی بوستون

شاسی بیرون انتخاب مقصد آسانسور در دانشگاه شمال شرقی بوستون

در برخی از ساختمان های آسمان خراش یک پانل انتخاب مقصد وجود دارد که مسافر قبل از وارد شدن به آسانسور ، طبقه مورد نظر خود را ثبت می کند. این سیستم به آنها اجازه می دهد تا بدانند که آسانسور چه تصمیمی میگیرد. به این ترتیب، زمان حرکت آسانسور کاهش می یابد چرا که آسانسور برای مسافران کمتر توقف می کند و کامپیوتر آسانسورهای همجوار را جهت حمل نفرات توزیع می کند. اگرچه زمان حرکت کاهش می یابد، زمان خارج شدن مسافر دیگر ممکن است طولانی تر باشد، زیرا فقط یک آسانسور فراخوان میشود.(هر کدام نزدیکتر و هم جهت است).

این نیز می تواند دسترسی را بهبود بخشد، به عنوان یک آسانسور پیشرفته.

در داخل آسانسور هیچ دکمه ی تماس برای فشار دادن وجود ندارد، یا دکمه ها وجود دارند اما نمیتوان آنها را فشار داد - به جز باز کردن درب و دکمه زنگ هشدار - آنها فقط نشانگر هستند.

ایده کنترل مقصد ابتدا توسط بندر لئو از سیدنی در سال 1961 تصویب شد ، اما در آن زمان کنترل کننده های آسانسور در رله ها اجرا شد و قادر به بهینه سازی عملکرد تخصیص کنترل مقصد نبودند.

این سیستم ابتدا توسط لند Schindler در سال 1992 به عنوان Miconic 10 معرفی شد. تولید کنندگان چنین سیستم هایی ادعا می کنند که میانگین زمان سفر را می توان تا 30٪ کاهش داد.

با این حال، هر بهبود عملکردی مزایا و محدودیت های خود را دارد که وابسته به بسیاری از عوامل است. یک مشکل این است که این سیستم به بازی قمار شبیه است. گاهی اوقات یک نفر با یک گروه بزرگ از افراد به آسانسور وارد می شود.این الگوریتم نمیتواند تغییر کند، و افراد ممکن است دیر آسانسورهایی را که به آنها اختصاص داده شده پیدا کنند، و یا قبلا پر شده است. همچنین گاهی اوقات، یک نفر ممکن است چندین بار شاسی را فشار داده باشد. این عادی است با دکمه های بالا / پایین زمانی که مردم بر این باورند که این یک راه موثر برای عجله آسانسور است. با این حال، این باعث می شود کامپیوتر فکر کند که چندین نفر منتظر هستند و آسانسورهای خالی را برای خدمت به این یکی اختصاص خواهند داد.

برای جلوگیری از این مشکل، در یک اجرای کنترل مقصد، هر کاربر یک کارت RFID برای شناسایی و ردیابی داده می شود، به طوری که سیستم هر تماس کاربر را می داند و اگر مسافر تصمیم به سفر به مقصد دیگری دارد می تواند اولین فرمان را لغو کند و از فرمان های اشتباه جلوگیری کند.  جدیدترین اختراع، میتواند تعداد افراد معطل در هر طبقه را شناسایی کند ، به منظور تخلیه ساختمان یا به دلایل امنیتی ، این مهم است. راه دیگری برای جلوگیری از این مسئله این است که همه افرادی را که از یک طبقه به طبقه دیگر سفر می کنند به عنوان یک گروه و تنها یک آسانسور برای آن گروه اختصاص دهند.

همان مفهوم برنامه ریزی مقصد همچنین می تواند به مکانهای عمومی مانند حمل و نقل سریع گروه اعمال شود.

حالت های عملیاتی ویژه
سیستم ضد جرم
ویژگی حفاظت از جرم و جنایت (ACP) هر آسانسور را مجبور به توقف در یک مقصد از پیش تعیین شده میکند. این اجازه می دهد تا یک نگهبان امنیتی و یا یک میزبان در مقصد جهت بازرسی مسافران قرار داده شود. این آسانسور پس از تلیه به مبدا خود حرکت میکند.

ترافیک بسمت بالا
در حالت حداکثر (همچنین ترافیک ورودی متوسط)، آسانسورها به لابی منتقل می شوند تا خدمات سریع را به مسافرانی که به ساختمان می آیند ارائه دهند، به طور معمول در صبح هنگام یا در زمان ناهار این حالت اتفاق می افتد. آسانسورها هنگامی که به حجم مسافران از پیش تعیین شده برخورد می کنند یا زمانی که درهای خود را برای مدت مشخصی باز کرده اند، به طور جداگانه ارسال می شوند. آسانسور بعدی که ارسال می شود، معمولا فانوس سالن خود را نشان می دهد یا نشانه "this car leaving next" را  برای تشویق مسافران برای استفاده حداکثر از ظرفیت آسانسور نشان میدهد. بعضی از مجموعه های آسانسور برنامه ریزی شده اند تا حداقل یک آسانسور همیشه به لابی بازگردانده شود.

شروع یک قاعده ترافیک بسمت بالا ممکن است توسط یک زمان تعیین شده توسط خروج تعداد معینی از آسانسورهای کاملا پر شده از لابی در یک دوره زمانی مشخص و یا توسط یک سوئیچ دستی انجام شود.

ترافیک بسمت پایین
در حالت پائین، یک گروه آسانسور از طرف لابی به سوی بالاترین طبقه حرکت می کنند و بعد از آن، در پاسخ به فراخوان های سالن مسافرانی که مایل به ترک ساختمان هستند، شروع به کار می کنند. این به سیستم آسانسور اجازه می دهد تا حداکثر ظرفیت حمل و نقل مسافر را برای افرادی که از ساختمان بیرون می روند، ارائه دهند.

شروع یک پیک حرکت بسمت پایین ممکن است در یک ساعت مشخص ، با ورود تعدادی از آسانسورهای کاملا پر به لابی در یک دوره زمانی مشخص یا توسط یک سوئیچ که به صورت دستی توسط یک نگهدارنده ساختمان اداره می شود، تعیین شود.

سرویس سبت

یک سوئیچ برای فعال یا غیرفعال کردن حالت آسانسور بصورت Sabbath وجود دارد
در مناطقی که جمعیت زیادی از یهودیان وجود دارد یا در مراکز پذیرایی یهودیان ، ممکن است یک "آسانسور سبت" پیدا شود. در این حالت، آسانسور به طور خودکار ، یکی یکی در هر طبقه متوقف خواهد شد، و به مردم امکان می دهد تا بدون نیاز به فشار دادن دکمه به طبقه خود بروند.

با این حال، حالت سبت، باعث استفاده از مقدار قابل توجهی از انرژی شده و آسانسور را به طور پیوسته به بالا و پایین برده و در هر طبقه توقف دارد. برای یک ساختمان بلند با طبقه های زیاد ، آسنسور باید به طور مکرر با سرعت کافی حرکت کند تا تاخیر برای کاربران ناخوشایند نباشد.

بعضی از ساختمانهای بلندتر ممکن است دارای طبقه متناوب آسانسور سبت باشند تا زمان و انرژی صرفه جویی کنند؛ برای مثال، آسانسور می تواند در مسیر بالا تنها در طبقه های فرد متوقف شود، و در مسیر برگشت در طبقه های زوج متوقف شود.

یک سوئیچ برای فعال یا غیرفعال کردن حالت Sabbath آسانسور

یک سوئیچ برای فعال یا غیرفعال کردن حالت Sabbath آسانسور

ادامه مطلب: بخش ششم آسانسور چیست

جهت مطالعه بخش اول مطلب آسانسور چیست ، بخش دوم آسانسور چیست ، بخش سوم آسانسور چیست و بخش چهارم آسانسور روی آنها کلیک کنید.

با تشکر از مطالعه شما ، لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در پایین صفحه به اطلاع ما برسانید.

خدمات شرکت آسان ژنراتور دانیال:

به روز رسانی 98/2/26

Hshks,v ]dsj

برچسب ها
_