فیوز مینیاتوری و کلید اتوماتیک و بریکر چیست؟نمایندگی سوکومک فرانسه-آسان ژنراتور

آسان ژنراتور


فیوز مینیاتوری و کلید اتوماتیک و بریکر چیست؟نمایندگی سوکومک فرانسه

عملکرد و تفاوت میان کلید بریکر،فیوز مینیاتوری،دیژنکتور،سکسیونر،کلید هوایی الکترونیکی و کلید ثابت چیست؟ همه چیز در مورد فیوز مینیاتوری و کلید اتوماتیک.

قیمت،کلاس انرژی،ابعاد،استاندارد،خرید و مشخصات روی فیوز مینیاتوری

جهت خرید و یا استعلام قیمت کلید بریکر و مینیاتوری تابلو برق فقط با بخش فروش لوازم برق صنعتی ما به شماره 09131647646 تماس حاصل فرمایید.

فیوز مینیاتوری MCB چیست

فیوز یا کلید مینیاتوری (miniature circuit breaker) وسیله ایست ارزان جهت حفاظت از وسایل و افراد در لحظه اتصال کوتاه یا اضافه بار. این المان در سه نوع تک پل ، دو پل ، سه پل و چهار پل وجود دارد.

فیوز مینیاتوری(MCB یا miniature circuit breaker) چیست

قیمت،فروش،قدرت قطع و علت پریدن انواع کلیدهای فشاری خودکار یا اتوماتیک مینیاتوری

اجزای فیوز مینیاتوری: فیوز مینیاتوری یا MCB از چند بخش تشکیل شده است:

اجزا یا ساختار مینیاتوری - فیوز مینیاتوری یا MCB از چند بخش تشکیل شده است

 1. اهرم قطع و وصل برق خروجی

 2. بازوی محرک

 3. کنتاکت اصلی جریان خروجی

 4. ترمینالهای ورودی و خروجی

 5. فلز بیمتال(قطع کننده در برابر اضافه بار)

 6. پیچ کالیبراسیون محدوده عملکرد

 7. سیم پیچ

 8. جرقه گیر

فیوز مینیاتوری زیمنس،اشنایدر،هیوندای،لگراند،dc،پارس فانال،کاوه،دنا

فیوز مینیاتوری از نظر کاربرد به تیپ های B روشنایی ، C موتوری ، D ترانسفورماتوری ، K قدرت ، Z بسیار حساس تقسیم بندی می گردد.

نکته: توجه نکردن به تیپ فیوز مینیاتوری و کلیدهای بریکر منجر به خسارت های جبران ناپذیری خواهد شد.

اولویت بندی کلید خودکار مینیاتوری از نظر حساسیت: D-C-B-Z

1- تیپ B(تند کار):این نوع فیوز در مصارف خانگی و روشنایی مورد استفاده قرار میگیرد. در جریان لحظه ای 3-5 برابر جریان نامی عمل قطع جریان خروجی را انجام میدهد.

2-تیپC(کند کار): کاربرد این فیوز در مصارف صنعتی میباشد و در برابر جریان های لحظه ای 5-10 برابر جریان نامی عمل میکند و زمان قطع آن نسبت به تیپB بیشتر است.

3- تیپ D(ترانسفورمری): کاربرد آن در مصارف ترانسفورماتور است.جریان قطع لحظه ای آن 10-20 برابر جریان نامی است و زمان قطع آن از همه تیپها بیشتر است.

4- تیپK(موتوری): این نوع فیوز جهت حفاظت از موتور ، ترانس و مدارات قدرت کاربرد دارد. محدوده قطع آن کمتر و سریع تر از تیپ های قبلیست. زمان قطع در برابر اتصال کوتاه آن بین تیپ C و D میباشد.

5- تیپZ(بسیار حساس): این نوع فیوز بیشترین حساسیت را داراست و در سریع ترین زمان ممکن جریان اضافه بار و اتصال کوتاه را قطع میکند و در مدارت بسیار حساس و گران قیمت مانند بردهای الکترونیکی و PLCها کاربرد دارد.

فیوز مینیاتوری قیمت دو پل و سه فاز تندکار و کندکار مناسب کولر گازی

نوشته های حک شده بر روی فیوز یا کلید مینیاتوری به صورت شکل زیر میباشد:

نوشته های حک شده بر روی فیوز مینیاتوری - کدهای روی فیوز مینیاتوری mcb - نوشته های روی کلید مینیاتوری

کلید مینیاتوری dc،تک فاز،دوپل و محافظ جان چیست

جدول فیوز مینیاتوری :

استاندارد یا رنج فیوزهای مینیاتوری از نظر جریان نامی موجود در بازار (انواع آمپر فیوز مینیاتوری): 2A-6A-10A-16A-25A-32A-50A-63A-80A-100A-125A

تشخیص خرابی ، تست و تعویض فیوز مینیاتوری

جهت تشخیص خرابی فیوز مینیاتوری برق و تست فیوز مینیاتوری کافی است آمپری بیش از رنج آن در زمانی مشخص از فیوز مینیاتوری عبور دهید. اگر قطع نکرد قطعا سوخته است. در بعضی موارد فیوز مینیاتوری اصلا وصل نمیشود که آن نیز دیگر بدرد نمیخورد. همچنین  فیوز مینیاتوری اگر بدون علت داغ شود باید تعویض گردد.

بهترین مارک و انواع برندهای فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری در انواع برندهای ایرانی ، چینی و اروپایی موجود می باشد. فیوز های مینیاتوری ایرانی از جمله پارس فانال ، الکترو کاوه ، رعد ، اصفهان کلید ، توس فیوز ، آرا نیرو سپاهان ، ایستا توان صنعت ، پایش نیرو ، فیوز کریر  ، راد الکتریک ، صنایع برق پیچاز ، تابان یزد ،صنایع برق زاویر ،فیوز صنعت ،گروه صنعتی و بازرگانی تارا ، دنا و ماد الکتریک میباشند که پارس فانال بهترین نوع فیوز مینیاتوری ایرانی می باشد. ولی در مجموع فیوزهای مینیاتوری ایرانی کیفیت مشابه کره ای و اروپایی را ندارند.

فیوز های مینیاتوری چینی به غیر از چانت ، بصورت یک کلید عمل میکنند و اصلا جهت حفاظت نمی توان روی آنها تکیه کرد. لذا حتما مطمان شوید که کلید مینیاتوری که خرید می کنید کپی چینی نباشد مانند ls ، هیوندای و اشنایدر ... بعد از آن فیوزهای مینیاتوری هندی مانند لگراند که کیفیت کمی دارند. پس از آن فیوزهای مینیاتوری کره ای مانند ls و هیوندای کیفیت خوبی دارند. بهترین مدل فیوزهای مینیاتوری مدل abb ، اشنایدر ، دورمن اسمیت انگلستان ، زیمنس و بوش .

کلید مینیاتوری اشنایدر،زیمنس،کاوه،دنا،لگراند،هیوندای،پارس فانال ایرانی

علت داغ شدن فیوز مینیاتوری:

علت داغ شدن فیوز مینیاتوری ، کشیدن آمپر بالا (معمولا با فيوز پريدن همراه است) و یا خرابی پلاتین های آن است.

 

خرید،قیمت و کاربرد انواع فیوز و کلید های مینیاتوری محافظ جان

کلید|فیوز محافظ جان

بهترین مارک،نقشه طریقه نصب،نحوه عملکرد و تست کلید یا فیوز محافظ جان

همه چیز در مورد کلید محافظ جان: نوع دیگری از فیوز های مینیاتوری فیوز محافظ جان هستند. فیوز های محافظ جان بصورت تک فاز و سه فاز تولید میشوند که نول نیز از آنها عبور میکند. لذا محافظ جان ، جریان نول را از روی جریان فاز ها بدست می آورد و اگر کوچکترین اختلافی ببیند (مثلا 20 میلی آمپر) متوجه نشتی می شود. لذا سریعا برق خروجی را قطع میکند. آمپر فیوز محافظ جان باید از مقدار مورد نیاز یک پله بیشتر انتخاب شود.

چرا که بهتر است برای حفاظت و قطع مسیر عبور جریان در اثر اتصال کوتاه ، از بریکر و و یا فیوز مینیاتوری (پیشنهاد نمیشود) مارک اصلی خوب استفاده کرد.

آموزش نحوه نصب،روش تست،علت قطع شدن و نحوه بستن فیوز محافظ جان

جهت نصب فیوز محافظ جان فقط کافیست فاز و نول مصرف کننده را از آن عبور دهید. به همین سادگی این کلید عمل محافظت از انسان را بعهده میگیرد. در جعبه فیوز ساختمان در هر واحد یک عدد کلید محافظ جان ، در ورودی برق میگذارند. و از آن برای اتاق های مختلف ، بوسیله کلید مینیاتوری انشعاب میگیرند. چنانچه کمی نشتی به خاطر وسایل برقی و یا نمناک بودن محل سیم ها و یا مشکلات عایق سیم ها بوجود بیاید فیوز محافظ جان خواهد پرید.

کلید محافظ جان سه فاز،pdf،اشنایدر،قیمت،کولر،زیمنس،تکفاز،هیوندا،کاوه،rcd چیست

جهت مشاوره،استعلام قیمت و خرید کلیدهای محافظ جان با واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

فیوز محافظ جان یکفاز،قیمت،اشنایدر،32آمپر،هیوندای،سه فاز،rcbo،هیوندا،پارس فانال چیست و چگونه عمل می کند

جهت مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید: کلید بریکر قدرت یا دژنکتور چیست

 

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

 • تعمیرات ، آموزش ، تامین قطعات ، خرید و فروش دیزل ژنراتور
 • برق صنعتی-اتوماسیون-تابلو برق
 • آسانسور و بالابر

به روز رسانی 98/11/5       td,c ldkdhj,vd ;gdn fvd;v ;gdn l,j,vnhv


برچسب ها
_