ترجمه متون ، کاتالوگ ها و دفترچه های راهنما از انگلیسی و عربی به فارسی-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

ترجمه متون ، کاتالوگ ها و دفترچه های راهنما از انگلیسی و عربی به فارسی

ترجمه متون ، کاتالوگ ها و دفترچه های راهنما از انگلیسی و عربی به فارسی

Persian To English translate- ترجمه متون برق-ترجمه متون مکانیک - مترجم حرفه ای متون عربی ، انگلیسی و فارسی به یکدیگر - دریافت کاتالوگ دستگاه و تجهیزات به فارسی

شرکت آسان ژنراتور دارای مترجمین بسیار با تجربه و حرفه ای میباشند.

Persian To English translate- ترجمه متون برق-ترجمه متون مکانیک - مترجم حرفه ای متون عربی ، انگلیسی و فارسی به یکدیگر - دریافت کاتالوگ دستگاه و تجهیزات به فارسی

بخاطر انگلیسی بودن دفترچه راهنمای دستگاهها و تجهیزات ، اغلب شرکتها با مشکلات زیادی در خصوص تعمیرات و سرویس و نگهداری و یا طرز کار دستگاههای خود روبرو میباشند و اغلب جهت تعمیرات به افراد و شرکتهای مختلف رجوع میکنند تا با صرف هزینه و زمانی زیاد مشکل تجهیزاتشان مرتفع گردد ، ولی اگر این افراد فقط یک دفترچه راهنمای فارسی داشته باشند دیگر متحمل چنین هزینه هایی نخواهند شد.

حتی بارها دیده و شنیده ایم که شرکتهای با تکنولوژی بالا بخاطر نداشتن متخصص داخلی ، از تعمیرکاران خارجی کمک میگیرند ، و آنها فقط با خواندن دفترچه راهنمای تعمیرات ، با انجام کاری ساده دستگاه را تعمیر و راه اندازی مینمایند.

کشور ما بخاطر ضعف در زبان تخصصی ، هر ساله متحمل ضررهای بسیار بزرگی میشود.

شرکت آسان ژنراتور دارای متخصصین در حوزه ، زبان عمومی ، زبان تخصصی برق ، زبان تخصصی مکانیک و... به زبان انگلیسی ، کره ای و عربی میباشد.

هزینه ترجمه متون شما به خیلی موارد بستگی دارد: زبان متن - تخصصی و یا ساده بودن متن - میزان لغات در یک صفحه - داشتن فرمول - خوانایی متن - عکس یا تکست بودن متن  و... دارد.

بخاطر اینکه ترجمه متون نیاز به تخصص دارد به هرکسی اعتماد نکنید چرا که اصطلاحات رایج در هر صنفی نسبت به سایرین متفاوت میباشد و مترجم باید تمامی اصلاحات و مفاهیم را بصورت ساده ، فنی و روان بیان نماید.

نکته مهم دیگر در ترجمه متون نگارش آن میباشد که پس از ترجمه باید ویریش و بازخوانی شود ، جملات در صورت نیاز اصلاح شوند ، نقطه و ویرگولها در محل مناسب قرار داده شوند تا افراد بتوانند در سریع ترین حالت ممکن متن را بخوانند و مفاهیم آنرا براحتی درک کنند. از خصوصیات یک مترجم حرفه ای و با تجربه این است که متن ها را به ساده ترین شکل ممکن از هر لحاظ ترجمه کند و به فارسی سلیس برگرداند.

ترجمه

صنعت و هنر ترجمه یا برگردان ، کار درک و تفسیر موضوعات، معانی، و مفاهیم پدید آمده در یک زبان (زبان مبدأ)، و سپس انتقال، معادل‌یابی و بازسازی آن‌ها در زبانی دیگر (زبان مقصد) را بر عهده می‌گیرد.

مترجمان کم‌تجربه در این فنّ ظریف، ممکن است بر این باور باشند که در زبان و ترجمه، درست همانند علمی دقیق، می‌توان هر واژه و مفهومی را هم به‌طور دقیق تعریف و درک کرد، و هم آن‌ها را به شیوه‌ای شفاف با پیوندهای متقابل و کاملاً ثابت، از دو حوزهٔ زبانی متفاوت به هم اتصال داد. هر چند چنین برخوردی ممکن‌است در مورد زبان‌های برنامه‌نویسی رایانه‌ای و زبان‌های ماشینی دیگر (همچون هوش مصنوعی) تا اندازه‌ای میسّر باشد، در خصوص زبان‌های طبیعی انسانی دور از واقعیّت و امکان است.

بیشتر این پیچیدگی‌ها به طبیعت و نقش بی‌همانند زبان در تمامی تجربه‌ها و فرایندهای حیات انسانی چه در سطوح فردی و شخصیتی، و چه در ترازهای اجتماعی و فرهنگی بازمی‌گردد.

ج. سی. کتفورد ترجمه را چنین تعریف کرده‌است:

جایگزینیِ مواد متنیِ یک زبان با مواد متنیِ برابر در زبانی دیگر.

رومن یاکوبسن  ترجمه را چنین تعریف کرده‌است:

ترجمه یا واقعیت تازهٔ ادبی صرفاً رابطهٔ بینامتنی با شعر یا اثر قبلی دارد.

عوامل بسیاری در تبلور معنایی یک متن دخالت دارند و در درک مطلب یک متن، یعنی شناسایی دقیق این عوامل از جانب مخاطب. گاه ممکن است معنای متکلم و معنای مخاطب با هم تفاوت داشته باشد. یعنی آنچه مورد نظر متکلم است با آنچه مخاطب برداشت می‌کند، فرق داشته باشد یا مخاطبان معانی متفاوتی را از یک متن برداشت کنند. این امر بیان‌کننده این مطلب است که عوامل بسیاری در داد و ستدهای زبانی حاکم‌اند که متون و ابزارهای نظام زبان (صداها، دستورها و واژگان) تنها یکی از آن‌ها هستند.

جهت سفارش ترجمه با ما تماس بگیرید.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

به روز رسانی 98/7/15

ترجمه آنلاین متن - ترجمه متن انگلیسی به فارسی روان - نرم افزار ترجمه متون تخصصی ریاضی - دیکشنری متن انگلیسی به فارسی - دوربین ترجمه گوگل - بهترین مترجم آنلاین - ترجمه متن انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن - برنامه ترجمه انگلیسی به فارسی - دیکشنری متن انگلیسی به فارسی - برنامه ترجمه متن انگلیسی به فارسی - ترجمه متن انگلیسی به فارسی با عکس گرفتن - بهترین مترجم آنلاین - ترجمه عربی به فارسی - دیکشنری انگلیسی به فارسی با تلفظ - ترجمه متن از روی عکس برای کامپیوتر - ترجمه عکس آنلاین - عکس بگیر ترجمه کن انگلیسی به فارسی - عکس بگیر ترجمه کن آنلاین - دانلود برنامه عکس بگیر ترجمه کن - ترجمه انگلیسی به فارسی با دوربین اندروید - camera translator 1.2 دانلود نرم افزار دوربین مترجم - ترجمه - استخدام مترجم - بهترین سایت ترجمه تخصصی - سفارش ترجمه - قیمت ترجمه - استخدام مترجم غیرحضوری - ترجمه تخصصی آنلاین - استخدام مترجم آنلاین - شرکت مترجم - ترجمه متن - ترجمه عربی به فارسی - بهترین مترجم آنلاین - ترجمه متن پزشکی - ترجمه رایگان چکیده پایان نامه - ترجمه عنوان پایان نامه - قیمت ترجمه - قیمت ترجمه خطی - استخدام ترجمه - آگهی ترجمه - گروه ترجمه - قیمت ترجمه - ثبت ترجمه مقاله - موسسات ترجمه - ثبت نام ترجمه - کانون ترجمه ایران - ترجمه تخصصی ایرانیان - سایت ترجمه - سایت ترجمه تخصصی آنلاین - ایران تایپیست - سفارش ترجمه - قیمت ترجمه تخصصی - ترجمه تخصصی رایگان - شبکه مترجمین ایران - انجمن مجازی مترجمین ایران - نرخ ترجمه - ترجمه در خانه - JV[LI LJK - JV[LI FVR - 
ترجمه متون ، کاتالوگ ها و دفترچه های راهنما از انگلیسی و عربی به فارسی
برچسب ها
_