جدول محاسبه سطح مقطع و استانداردهای سیم و کابل با مسافت و نرم افزار-آسان ژنراتور

آسان ژنراتور


جدول محاسبه سطح مقطع و استانداردهای سیم و کابل با مسافت و نرم افزار

جدول محاسبه سطح مقطع و استانداردهای سیم و کابل با مسافت و نرم افزار

دقیق ترین جدول کامل محاسبه سطح مقطع سیم و کابل مسی و آلومینیومی برق با محاسبات مسافت کابل ، ضریب همجواری ، محل و محیط نصب و دمای محیط - نرم افزار محاسبات کابل

همکاران گرامی جهت کابل کشی کارخانجات ، مجتمع های مسکونی و خروجی دیزل ژنراتور حتما از تعدد جداول محاسبه سطح مقطع کابل خسته یا سردرگم شده اید. این تعدد جداول بخاطر وجود افراد کم سواد ، در سیستم می باشد. معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در نشریه 110-1 مورخ 1389 مشخصات فنی عمومی و اجرایی تاسیسات برقی فشار ضعیف و متوسط را جهت سیم کشی ، کابل کشی و سیم ارت ، نصب بصورت هوایی ، زمینی ، داخل کانال ، لوله و... ، افشان ، نیمه افشان خشک یا تخت و... ارائه نموده است. لذا شرکت آسان ژنراتور دانیال جهت کمک به عزیزانی که سردرگم شده اند اقدام به جمع آوری این جداول استاندارد از کتاب مربوطه نموده است. طبق این مصوبه پیمانکاران موظف به خرید سیم و کابل های استاندارد می باشند زیرا سیم و کابل های غیر استاندارد موجب افت ولتاژ بیشتر و ایجاد حرارت بیشتر می شوند که در صورت ایجاد حادثه موظف به پرداخت خسارت های مالی و جانی می باشند.

فروش سیم و کابل: جهت خرید و استعلام لیست قیمت سیم و کابل فقط با شماره 09131647646 مهندس شیر محمدی تماس حاصل نمایید.

جدول قابلیت بار مجاز(آمپر دهی مجاز) و سطح مقطع سیم های مسی عایق دار:

دانلود جدول میزان جریان مجاز سیم ها و کابلها

جهت محاسبه قطر سیم فرمول ساده ای نمیتوان ارائه داد چرا که مثلا آمپر سیم نمره 1 پانزده برابر سطح مقطع آن و جریان مجاز کابل نمره سیصد 1.33 برابر قطر آن میباشد.

آیا میخواهید شغلی با درآمد عالی کسب کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

ضرایب تصحیح همجواری کابلها و نمره سیم برق:

اگر سیم و کابلها از کنار هم عبور میکنند بر حسب تعداد سیم از نمودار زیر ضریب تصحیح را بدست می آوریم و در میزان جریان مجاز سیم و کابل بدست آمده از جدول بالا ضرب میکنیم تا جریان مجاز کابل و سیم مورد استتفاده بدست بیاید.ضرایب تصحیح همجواری کابلها

جدول ضریب تصحیح جریان مجاز سیم و کابل بر حسب تغییرات درجه حرارت محیط از 30 تا 55 درجه

دانلود جدول ضرایب تصحیح حرارت روی جریان مجاز سیم و کابل

جدول قطر سیم مسی و آلومینیومی برای مدارها و کاربردهای مختلف (روشنایی ، تلفن ، فاکس ، سیم فرمان ، سیم قدرت و کنترل جهت تاسیسات برق:

حداقل سطح مقطع مجاز برای مدارهای الکتریکی

جدول شناسایی مشخصات و نوشته های روی سیم و کابل ها در سیستم CENELEC:

کد شناسایی مشخصات سیم و کابل

جدول نشانه های ترسیمی و علائم اختصاری کابل و سیم کشی بررق

جدول نشانه یا علائم الکتریکی برای سیم کشی

در جدول زیر شما میتوانید با انتخاب روش کابل کشی یا سیم کشی جریان مجاز سیم و کابل های فشار ضعیف خود را برای مسافت کوتاه پیدا کنید. پیشنهاد میشود جهت حذف ضریب همجواری که موجب افزایش قطر کابل میشود ، فاصله بین کابلهای با فازهای مختلف را حداقل 30 سانتی متر در نظر بگیرید.

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف بر حسب روش نصب:

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف

جدول سطح مقطع و جریان مجاز سیم و کابلهای PVC تک رشته ای داخل لوله یا مجاری کابل (داکت) که بصورت رو کار یا تو کار نصب میشوند:

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف i

جدول سطح مقطع و جریان مجاز سیم و کابل های لاستیکی EP و BUTYL و XLPE تک رشته ای داخل لوله یا مجاری کابل (داکت):

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف ii

جدول سطح مقطع و جریان مجاز سیم و کابلهای غلافدار PVC تک رشته ای و چند رشته ای که بصورت رو کار ، تو کار ، داخل لوله یا مجاری کابل (سینی کابل) نصب میشوند:

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف iii

جدول سطح مقطع و جریان مجاز سیم و کابلهای غلافدار لاستیکی EP و BUTYL و XLPE تک رشته ای و چند رشته ای که بصورت رو کار ، تو کار ، داخل لوله یا مجاری کابل (سینی کابل) نصب میشوند:

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف iv - شرکت آسان ژنراتور دانیال تعمیرات  diesel generatorبه روز رسانی-نصب و راه اندازی-تبدیل موتورهای دیزلی به دیزل ژنراتور-سرویس و نگهداری-اورهال و تعمیر کامل -تعمیرات تابلو برق-تامین قطعات دیزل ژنراتور پرکنز پرکینز prkins fgwilson اف جی ویلسون نمایندگی کمنز cummins نمایندگی ولوو volvo  نمایندگی بنز benz نمایندگی دویتز دیوتز dutz نمایندگی ام وی ام  mvmنمایندگی دوسان Doosan نمایندگی درمن dorman نمایندگی چینی نمایندگی دیزل ژنراتور کاترپیلار caterpillar قطعات برقی دیزل ژنراتور نمایندگی موتور برق نمایندگی مولد برق نمایندگی برق اضطراری نمایندگی ژنراتور استامفورد stamford نمایندگی ژنراتور مکالته meccalte نمایندگی ژنراتور مارلی marelli green نمایندگی ژنراتور ای بی بی ABB نمایندگی ژنراتور man caterpillar

جریان مجاز برای کابل هایی با عایق معدنی و با رشته ها و غلاف مسی ، در درجه حرارت محیط 30 درجه سانتی گراد در دو حالت a با غلاف مسی لخت (بدون پوشش) و با امکان تماس افراد یا مواد قابل اشتعال و b با غلاف مسی لخت بدون امکان تماس افراد یا مواد قابل اشتعال در جدول v درج شده است. برای گروه کابلی که به صورت یک دسته در حالت a نصب میشود باید ضرایب تصحیح گروهی که در جدول viii داده شده است مورد استفاده قرار گیرد. برای کابل هایی که در حالت b نصب میشوند استفاده از ضرایب تصحیح گروهی لازم نخواهد بود زیره بالا رفتن دمای غلاف در اثر دسته کردن کابل ها در حالت b ، آسیبی به بار نخواهد آورد. به همین علت مقادیر وارد شده در ستون v مشابه مقادیر ستون 5 میباشد. مقادیر داده شده برای حالت a را میتوان در مورد کابل هایی با عایق معدنی که دارای پوشش خارجی پی وی سی می باشد نیز به کار برد.

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف v

ضرایب تصحیح برای درجه حرارت های محیط متفاوت با 30 درجه سانتی گراد که به جریان های مجاز مندرج در جدول I الی v باید اعمال شوند ، در جدول VI ارائه شده است. همچنین ضرایب تصحیح برای گروه های بیش از سه کابل تک رشته یا بیش از یک کابل چند رشته که باید به جریان های مجاز مندرج در جداول I الی V اعمال شوند ، در جدول VII درج شده است. ضرایب این جدول در مورد گروه های متحدالشکل از سیم ها یا کابل ها که به طور مساوی حامل جریان باشند ، قابل استفاده می باشد. در مواردی که فاصله بین دو سیم یا دو کابل مجاور از 2 برابر قطر خارجی آنها بیشتر باشد ، لزومی به استفاده ار ضریب تصحیح نخواهند بود.

در صورتی که برای تعیین جریان مجاز کابل های فشار ضعیف ، با توجه به کلیه شرایط ، نتوان جدول 7-2 را ملاک قرار داد ، میتوان بر اساس استاندارد کمیسون بین المللی الکترونیک به شماره IEC60364-5-52 عمل کرد. در این استاندارد بین المللی نیز با توجه به روش ها و موارد متعدد نصب کابل ها و جنس هادی از نظر مس یا آلومینیوم و نوع عایق ، جریان مجاز مربوطه تعیین و درج شده است. هم چنین ضرایب تصحیح برای دمای هوای متفاوت با 30 درجه سانتی گراد و برای دمای زمین متفاوت با 20 درجه سانتی گراد و نیز ضرایب کاهش برای بیش از یک مدار یا بیش از یک کابل چند سیمه در شرایط مختلف نصب که باید به جریان مجاز تعیین شده اعمال گردد ، درج شده است.

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف vi

 

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف vii

جریان مجاز برای کابل مخصوص NYKY با ولتاژ نامی 6/1 کیلو ولت در جدول I-4-7 درج شده و ضرایب تصحیح برای هادی های بیش از 4 و کابلهای با مقاطع 1/5 تا 10 میلی متر مربع مطابق جدول III-3-7 می باشد. قابلیت قابلیت بار این نوع کابل بر اساس درجه بار جریان 0/7 (برای هوا برابر واحد) ، مقاومت مخصوص حرارتی زمین 100K.cm/W مقاومت مخصوص حرارتی عایق و غلاف 600K.cm/W عمق کابل در خاک 0/7 متر ، دمای زمین 20 درجه سانتی گراد و دمای هوای آزاد 30 درجه سانتی گراد محاسبه شده است. در صورتی که این نوع کابل دارای 5 یا بیش از 5 هادی (هسته) دارای بار باشد باید ضرایب تصحیح جدول II-4-7 به جریان مجاز کابل های با مقاطع 1/5 تا 10 میلی متر مربع اعمال شود. از کابل NYKY در پمپ بنزین ها ، مناطق نفتی ، پالایشگاه ها ، رودخانه  ، نهر بزرگ آب و استخر استفاده می شود.

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف i-3-7

 

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف ii-3-7

 

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف iii-3-7

 

جدول انتخاب جریان مجاز کابل های فشار ضعیف i-4-7

مهمترین قسمت این بخش نمودار زیر است که ضرایب تصحیح سیم و کابل با کسینوس فی (pf)های مختلف در فواصل گوناگون را بدست می دهد. محور عمودی سطح مقطع سیم و کابل و محور افقی حاصلضرب آمپر در مسافت (km) سیم یا کابل آلومینیومی (خط چین) و مسی (خط ممتد) می باشند. این نمودار برای شبکه های فشار ضعیف سه فاز برای افت ولتاژ 5 درصد رسم شده است. در کابل های فشار متوسط و بالا شیب این خطوط کمتر است؛ به این خاطر در مسافت های طولانی صرفه با انتقال بار با ولتاژ بالا می باشد.

نمودار جریان*طول کابل با سطح مقطع کابل

طبق جدول فوق مثلا اگر حاصلضرب جریان مصرفی در طول مسیر کابل مورد نظر برحسب کیلومتر 20 شد برای کابل مسی با کسینوس فی 0/6 باید کابل 25 و برای کسینوس فی 0/8 و 1 کابل 35 و برای کابل آلومینیومی با کسینوس فی 0/6 کابل 35 و با کسینوس فی 0/8 و 1 کابل 50 مورد نیاز است.

همانگونه که از جدول VI بر میآید ، بخاطر انجام محاسبات ظرفیت جریان دهی سیم و کابل در دمای 30 درجه ، لذا در دمای 20 درجه ظرفیت عبور جریان الکتریکی 1/15 برابر می شود ولی در دمای 50 درجه (در جنوب کشور) میزان آمپراژ کابل مورد نظر باید در ضریب 0/58 ضرب شود. بخاطر این مسئله سیم و کابل های برق فشار ضعیف را معمولا از کانالهای زیر زمینی یا حتی المقدور بصورت تو کار به دور از نور خورشید عبور میدهند.

جدول وزن سیم و مفتول مسی و کابل برق

جهت محاسبه وزرن سیم و کابل از رابطه تجربی زیر استفاده نمایید(با روکش pvc معمولی):

طریقه محاسبه وزن سیم و کابل

جهت ورود و خروج سیم و کابل به تابلو برق باید از گلند مناسب استفاده شود که قطر کابل مورد نظر را کمی بزرگتر از سطح مقطع کابل در نظر بگیرید. گلندها معمولا بصورت پیچی یا پیچ دار ساخته میشوند و پس از عبور کابل میتوان آنها را چفت و محکم نمود و یا از پوسته کابل جهت چفت شدن بیشتر کمک گرفت. جدول محاسبه گلند در زیر آمده است:

جدول انتخاب گلند مناسب برای انواع کابل ها

جهت دانلود نرم افزار اندروید محاسبه سایز کابل  کلیک کنید.

انواع سیم ها و مشخصات آن ها

1.سیم ساختمان

برای انتقال جریان الکتریکی به مصرف کننده و محل های مختلف، انتقال سیگنال های صوتی، تصویری، ارتباط وسایل الکتریکی در داخل تابلوها و مدارهای فرمان و ارتباط بین دستگاه های الکتریکی از سیم ها که به صورت افشان (رشته ای) و مفتولی در شکل های مختلف ساخته می شوند، استفاده می گردد.

سیم ها از دو قسمت اصلی به نام هادی و عایق تشکیل شده اند.

هادی سیم ها: در شکل های مختلف از مواد رسانایی مانند مس و آلومینیوم، نقره، طلا، روی، نیکل، آهن، قلع، فولاد و سرب و یا ترکیبی از آن ها به صورت اندود یا مغزی یا موازی با یکدیگر ساخته می شود.

عایق سیم ها: از مواد پلاستیکی غیر قابل اشتعال و ضد رطوبت مانند پروتودور (PVC_ پیلی وینیل کراید )، پلی اتیلن (PE)، انواع تفلون TEF، پلی پروپیلن (PP)، ترموست ها (پلی اتیلن ترکیب شده با کلر (CPE) ،و غیره، جهت حفاظت در مقابل ولتاژ (عایق نمودن) سرما و گرما(تغییرات دمایی محیط) با توجه به نیاز سیستم از یک لایه و چند لایه ساخته می شود.

2.مشخصات سیم های انعطاف پذیر در استاندارد VDE ،DIN

مشخصات و کاربرد سیم ها با توجه به علامت های اختصاری که بر روی عایق سیم ها نوشته می شود مشخص شده، و در انتخاب سیم باید در نظر گرفته شود. در جدول زیر مشخصات هادی ها از نظر هدایت الکتریکی و مفهوم حروفات و اصطلاحات نوشته شده روی سیم و علامت های اختصاری همراه با مشخصات و کاربرد سیم های استاندارد موجود در بازار مطابق با استاندارد DIN ،VDE ،IEC، مشخص شده است.

نسبت قابلیت هدایت الکتریکی فلزات درسطح مقطع مساوی

مفهوم حروفات نوشته شده بر روی سیم ها

مثال: مفهوم مشخصات نوشته شده روی سیم چیست؟ 

NAGA16ALe6kv

سیم یک رشته مخصوص با عایق لاستیکی نرم شده با سطح مقطع 16 میلی متر مربع از جنس آلومینیوم، یک سیم برای ولتاژهای 6 کیلو وات.

جداول مشخصات انواع سیم ها مطابق با استاندارد DIN، و VDE

1: سیم با پوشش پلاستیک، یک رشته 

جداول مشخصات انواع سیم ها مطابق با استاندارد DIN، و VDE  1: سیم با پوشش پلاستیک، یک رشته 

2: سیم با پوشش مخصوص پلاستیک، یک رشته 

سیم با پوشش مخصوص پلاستیک، یک رشته 

3: سیم با پوشش پلاستیک، یک رشته 

سیم با پوشش پلاستیک، یک رشته 

4: سیم با عایق لاستیک مخصوص، یک رشته 

سیم با عایق لاستیک مخصوص، یک رشته 

5: سیم های مقاوم در مقابل اثرات جوی، یک رشته 

سیم های مقاوم در مقابل اثرات جوی، یک رشته 

6: سیم های اصلی ساختمان ها 

سیم های اصلی ساختمان ها 

7: سیم های لوله ای 

سیم های لوله ای 

8: سیم های لوله ای با روکش 

سیم های لوله ای با روکش 

9: سیم های روپوشی 

سیم های روپوشی 

10: سیم های با روپوش سربی 

سیم های با روپوش سربی 

11: سیم لامپ های فلورسنت 

سیم لامپ های فلورسنت 

12: سیم های داخل سرپیچ 

سیم های داخل سرپیچ 

13: بندهای آویزی 

بندهای آویزی 

14: سیم های مخصوص اتصال به مصرف کننده هایی با محل متغیر 

سیم های مخصوص اتصال به مصرف کننده هایی با محل متغیر 

15: سیم های شلنگ لاستیکی قوی برای معادن زیرزمینی 

سیم های شلنگ لاستیکی قوی برای معادن زیرزمینی 

16: سیم های قرمز مقاوم در مقابل اثرات جوی، یک رشته 

سیم های قرمز مقاوم در مقابل اثرات جوی، یک رشته 

17: سیم های مقاوم در مقابل اثرات جوی با روکش بدون درز 

سیم های مقاوم در مقابل اثرات جوی با روکش بدون درز 

18: سیم مخصوص نول 

سیم مخصوص نول 

19: سیم های دستگاه جوش 

سیم های دستگاه جوش 

20: سیم های فرمان آسانسورها 

سیم های فرمان آسانسورها 

21: سیم مخصوص تئاتر 

سیم مخصوص تئاتر 

22: سیم مدارهای زنگ، در بازکن، ارتباطات تلفنی 

سیم مدارهای زنگ، در بازکن، ارتباطات تلفنی 

23: فیبر نوری 

فیبر نوری 

شکل و علامت چند نوع سیم فیبر نوری 

سیم های انعطاف پذیر در استاندارد UL و CSA

آزمایشگاه های متعهد _ مرکز آمریکا INC و UL: under writers laboratorie

استاندارد کانادا  CSA: Canadian standards association

سیم های انعطاف پذیر در این استانداردها نیز با حروف اختصاری دیگری که نشانگر مشخصات ساختمان سیم و یا کابل می باشد مشخص می گردد برای مثال:

O: مقاوم در برابر روغن

T: مقاوم در برابر حرارت

s: افشان

J: برای ولتاژ کم 300 ولت

OO: دارای پوشش اضافی در برابر روغن

W: مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی

جدول کدهای اختصاری سیم های انعطاف پذیر مطابق استاندارد UL.CSA

جدول کدهای اختصاری سیم های انعطاف پذیر مطابق استاندارد UL.CSA

جدول کدهای اختصاری سیم های انعطاف پذیر مطابق استاندارد UL.CSA

جریان مجاز سیم ها 

مهمترین نکته ای که برای انتخاب سطح مقطع سیم مناسب مورد توجه قرار می گیرد جریان مجاز سیم است.

جریان مجاز: مقدار جریانی است که در یک شیفت کاری اگر از سیم عبور کند هادی سیم بیش از حد مجاز گرم نشده و تغییراتی در مشخصات سیم ایجاد نگردد. تغییرات در سیم می تواند آب شدن و شکنندگی عایق، تغییرات سطح مقطع سیم در اثر حرارت، خوردگی سیم، کاهش طول عمر سیم و … باشد.

در صورتی که سیم مورد نیاز به طور صحیح و مناسب انتخاب نگردد علاوه بر اشکالات ذکر شده در بالا، عبور جریان بیش از حد مجاز از سیم باعث افزایش درجه حرارت سیم گشته و احتمال آتش سوزی را به همراه خواهد داشت که می تواند خسارات زیادی به تاسیسات الکتریکی و بقیه سیستم ها وارد نماید. جدول زیر جریان مجاز سیم های تاسیسات الکتریکی را با توجه به گروه بندی سیم ها و جریان فیوز نشان می دهد.

برای انتخاب سیم مناسب باید به نکات زیر توجه کرد. 

1: محل و نوع نصب و کاربرد آن مطابق جدول ( مشخصات انواع سیم ها) برای تعیین نوع سیم

2: جریان مجاز سیم با توجه به جدول زیر جهت تعیین سطح مقطع سیم

3: درجه حرارت محیطی که سیم نصب خواهد شد. برای تعیین ضریب تصحیح جریان مجاز

4: در نظر گرفتن افت ولتاژ مجاز اگر برای فواصل طولانی استفاده می شود .

5: انتخاب فیوز مناسب برای حفاظت در مقابل اتصال کوتاه

6: تعداد سیم هایی که در داخل یک لوله قرار می گیرند.

7: رعایت گروه بندی سیم ها

 

برای سیم های هوایی با عایق ترموپلاستیک افزایش درجه حرارت تا 45+ درجه مجاز است.

بار مجاز سیم های هوایی تابیده در جریان متناوب با مقادیر حاصل از جدول بالا کمی اختلاف دارد.

جریان مجاز سیم های عایق دار در مواردی که درجه حرارت محیط بیش از 25 درجه باشد باید مقدار جریان جدول ضربدر ضریب تصحیح از جدول زیر انتخاب گردد.

ضریب تصحیح جریان مجاز سیم

 مثال: 

جریان مجاز سیم مس 1/5mm2  مربع با عایق پلاستیک را در دمای 50 درجه سانتیگراد و 15 درجه سانتی گراد تعیین کنید؟

حل: جریان سیم  1/5mm با توجه به جدول (مشخصات سیم ها) و گروه 2 برابر با 20 آمپر از جنس پلاستیک می باشد.

ضریب تصحیح با توجه به جدول: 

برای دمای 50 درجه سانتی گراد  KT50 =%53

برای دمای 15 درجه سانتی گراد KT15 =%110

جریان مجاز سیم 1/5mmدر 50 درجه سانتی گراد

 I50 =20×%53= 10/6 A

جریان مجاز سیم 1/5mmدر 15 درجه سانتی گراد

I15= 20× %110=22A

فایل و نرم افزار محاسبات سایز کابل بصورت آنلاین و آفلاین با مسافت جهت دانلود در زیر آمده است.

جهت انتخاب کابل برای موتور میتوانید از مطالب فوق طبق آمپر مورد نیاز ، کابل مناسب را برای موتور انتخاب کنید.

این مطلب میتواند بصورت یک کتاب چاپ شود و جهت دانلود به مصرف کننده ها ارائه گردد.

مطالب مورد نیاز و یا نظرات خود را در قسمت دیدگاه برای ما ارسال نمایید.

سایت شرکت آسان ژنراتور دانیال هر روز آپدیت می شود لذا با ما همراه باشید....

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، آموزش و فروش قطعات دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی - اتوماسیون - تابلو برق

به روز رسانی 98/8/11

[vdhk l[hc sdl , ;hfg - جدول محاسبات کابل با مسافت pdf اکسلتاریخ ثبت نظر: 1398/07/05

محمد یزدانی زیارت
سلام ایا سیم مسی که ۴۰سال پیش در شبکه هوایی استفاده شده و هم اکنون جمع اوری میشه دقیقا به وزن روز اول است یا مقداری بابت خوردگی و...ازش کسر میشه .منظورم اینه که ایا ضریبی بابت افت و ریزش سیم وجود داره و اون چیه ؟ممنون اگه بتونین کمکم کنید 🙏
تاریخ ثبت نظر: 1397/01/29

شهرام پناهی
سلام در جدول سایز گلند ها اشتباه دارید بررسی و اصلاح نمایید کابل 1.5*3 را گلند 13 زدی و کابل 1.5*2 را گلند 16
تاریخ ثبت نظر: 1397/01/30
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام اصلاح شد
تاریخ ثبت نظر: 1397/01/29

شهرام پناهی
سلام در جدول سایز گلند ها اشتباه دارید بررسی و اصلاح نمایید کابل 1.5*3 را گلند 13 زدی و کابل 1.5*2 را گلند 16
تاریخ ثبت نظر: 1397/01/30
آسان ژنراتور (مدیریت)

سلام باتشکر اصلاح شد


جدول محاسبه سطح مقطع و استانداردهای سیم و کابل با مسافت و نرم افزار
برچسب ها
_