ساخت تابلو برق دیماند-فرمول محاسبه  دیماند برق ساختمان و کارخانه-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

ساخت تابلو برق دیماند-فرمول محاسبه  دیماند برق ساختمان و کارخانه

ساخت تابلو برق دیماند-فرمول محاسبه دیماند برق ساختمان و کارخانه

تابلو برق دیماند تابلوییست که یک کنتور سه فاز دیماند جهت مصارف موتور خانه و روشنایی مسکونی و کارخانه بسته میشود و مصرف کننده میتواند جریان بالایی را از آن مصرف

ساخت یک عدد تابلو برق (تابلو برق چیست؟) دیماند پروژه بیمارستان شهید رجایی گچساران (دو گنبدان)

تابلو برق دیماند به انگلیسی: DEMAND ELECTRICAL PANEL

تابلو برق دیماند تابلوی توزیعی است که یک کنتور سه فاز دیماند جهت مصارف موتور خانه (ساخت تابلو برق ستاره مثلت جهت راه اندازی الکترو موتور) و روشنایی مجتمع های مسکونی یا کارخانجات در آن بسته میشود و مصرف کننده میتواند جریان بالایی را از آن مصرف کند ، چرا که کنتورهای معمولی ساختمانهای معمولی دارای فیوز نهایتا 32 آمپری میباشند. لذا در مجتمع های مسکونی ، بیمارستانها ، ادارات و... برق مورد نیاز جهت تاسیسات موتورخانه ، روشنایی دستگاه پله و محیط ، آسانسورها و... از تابلوی دیماند تامین میگردد و هزینه قبض آن را مشترکین بصورت شارژ ماهیانه پرداخت میکنند.

مشخصات تابلو برق:

کنتور برق دیماند فقط ولتاژ را میخواند و آمپر مصرفی از روی هر فاز را بوسیله CT یا ترانس جریان میخواند و هزینه برق مصرفی را محاسبه میکند. اجزای آن میتواند از قطعات فیوزهای مینیاتوری (همه چیز در مورد کلید مینیاتوری ، کلید اتوماتیک ، کنتاکتور و سکسیونر) ، کنتاکتور ، تایمرها (مثلا جهت کنترل روشنایی) ، کنترل فاز ، شینه کشی (محاسبات شمش کشی) و... جهت توزیع برق به محل های مختلف وجود داشته باشد. این تابلو دارای یک عدد کلید قدرت ورودی است که محاسبه آن به این صورت است که برق (توان) مصرفی تمامی قطعات و المانهایی که در خروجی نیاز داریم را با هم جمع کرده و آمپر ماکزیمم مورد نیاز را محاسبه می نماییم.

تابلو متناسب با نقشه طراح ساخته شود (علائم اختصاری تابلو برق ساختمانی و صنعتی) و در ورودی و خروجی تابلو برق حتما از گلند مناسب (جدول انتخاب گلند) استفاده کنید و مطمان شوید که ارت مناسب به بدنه تابلو برق و خروجیها متصل شود. همه کابلها بخوبی کابلشو بخورند (دستورالعمل اجرا و بازرسی پرس کابلشو) و نصب شوند. و سایز سیم ها و کابل ها طبق استاندارد به صورت صحیح استفاده شوند.(جداول محاسبه سطح مقطع سیم و کابل)

جهت محاسبات خود می توانید از نرم افزار ما کمک بگیرید: محاسبه آمپرهای مصرفی و لحظه ای وسایل برقی ، تبدیل توانها و فرمولهای محاسباتی توان

تابلو برق دیماند - DEMAND ELECTRICAL PANEL

مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین در زیر صفحه یاری نمایید.

شرکت آسان ژنراتور با داشتن کارگاه ساخت تابلو برق ، سازنده (طراحی و ساخت) انواع تابلو برق قادر به فروش انواع تابلو های برق صنعتی ، ساختمانی ، اتوماسیون (PLC) ، توزیع ، بانک خازنی و... میباشد. جهت استعلام قیمت ، مشاهده عکس ها ، خرید سفارش ساخت تابلو های برق ما تماس حاصل نمایید.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، آموزش و فروش قطعات دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی - اتوماسیون - تابلو برق

به روز رسانی 98/8/10

jhfg, fvr ndlhkn - تابلو برق pdf
ساخت تابلو برق دیماند-فرمول محاسبه  دیماند برق ساختمان و کارخانه
برچسب ها
_