اکچویتوریا محرک سوخت چیست؟ - اکچویتور خطی برقی -اکچویتور دیزل ژنراتور-آسان ژنراتور

آسان ژنراتور

اکچویتوریا محرک سوخت چیست؟ - اکچویتور خطی برقی -اکچویتور دیزل ژنراتور

اکچویتوریا محرک سوخت چیست؟ - اکچویتور خطی برقی -اکچویتور دیزل ژنراتور

طریقه نصب عملگر،محرک سوخت یا اکچویتور (actuator)چگونه است و چگونه عمل میکند؟عملکرد اکچویتور به این صورت است که بوسیله ولتاژ dc دریچه سوخت یا اهرمی را حرکت میدهد

جهت دیدن محصولات کلیک کنید: خرید و فروش انواع اکچویتور

اکچویتور به انگلیسی: Actuator

نامهای دیگر اکچویتور: عملگر ، اکتواتور ، محرک

محرک یکی از اجزای دستگاه است که به عنوان مثال با باز کردن دریچه وظیفه حرکت و کنترل مکانیسم یا سیستم را بر عهده دارد. به زبان ساده ، این یک "حرکت دهنده" است.

اکچویتور نیاز به سیگنال کنترل و منبع انرژی دارد. سیگنال کنترل کننده نسبتاً ضعیف است و ممکن است ولتاژ الکتریکی یا جریان ، فشار هوا یا فشار هیدرولیک یا حتی نیروی انسانی باشد. منبع انرژی اصلی آن ممکن است یک جریان الکتریکی ، فشار مایع هیدرولیک یا فشار پنوماتیک باشد. اکچویتور هنگامی که سیگنال کنترل را دریافت می کند ، با تبدیل انرژی سیگنال به حرکت مکانیکی عمل میکند.

اکچویتور مکانیزمی است که سیستم کنترل بر روی یک محیط کار می کند. سیستم کنترلی می تواند ساده باشد (یک سیستم مکانیکی ثابت یا الکترونیکی) یا مبتنی بر نرم افزار (به عنوان مثال درایور چاپگر ، سیستم کنترل ربات) ، یک انسان یا هر ورودی دیگر باشد.

انواع اکچویتور : هیدرولیکی ، پنوماتیکی ، برقی

اکچویتور  دیزل ژنراتور چیست؟

محرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور از یک سیم پیچ دو طبقه فنربرگردان هسته آهنی متحرک و دسته خروجی که به هسته آهنی متصل است تشکیل می گردد.البته نوعی از آن نیز وجود دارد که به صورت داخلی نصب میگردد و مانند یک شیر ، دریچه سوخت را کنترل میکند. سیم پیچ اکچویتور دیزل ژنراتور را میتوان به دو صورت12و24ولت سربندی نموده. سیگنالهای تولید شده در خروجی واحد کنترل الکترونیک پس از اعمال به اکچویتور دیزل ژنراتور باعث جذب هسته آهنی به داخل سیم پیچ متناسب با پهنای سیگنال خروجی می شود و منجر به حرکت دسته خروجی می گردد . فنر برگردان باعث بیرون راندن هسته آهنی از سیم پیچ در هنگام کم شدن پهنای سیگنال خروجی می شود.

کار اکچویتور چیست؟

سنسورهای القائی یا مگنت پیکاپ (magnetic pickup) سنسورهای بدون تماسی هستند که تنها در مقابل فلزات عکس العمل نشان می دهند و می توانند فرمان مستقیم به مدارات کنترل مثل PLC , CONTROL SPEED یا گاورنر الکترونیکی بدهند .مگنت پیکاپ یا دور سنج به گاورنر وصل می شود.

در دیزل ژنراتورها برای کنترل فرکانس و دور دیزل ژنراتور بایستی دریچه سوخت متناسب با فرکانس یا دور دیزل بازو بسته شود تا در نهایت در تمام شرایط کارکرد دیزل ژنراتور ، دیزل دارای دوری ثابت باشد که در نتیجه آن فرکانس ثابتی داشته باشیم . نقش کنترل دور دیزل ژنراتور را گاورنر بعهده دارد. گاورنر بوسیله دوعدد سیم اکچویتور دیزل ژنراتور را کنترل می نماید. عملگر یا اکچویتور دیزل ژنراتور دریچه ایست برقی که بوسیله میزان ولتاژ dc اعمالی به آن کنترل می شود.

طریقه نصب اکچویتور:

در دیزل ژنراتورهایی که اکچویتور ندارند ، جهت کنترل اتوماتیک دور دیزل ژنراتور میتوان یک عدد اکچویتور اهرمی  مانند نوع سری120 شکل زیر را به دسته گاز موجود روی پمپ گازوئیل یا پمپ انژکتور دیزل ژنراتور متصل نمود تا بتواند دور دیزل ژنراتور را بوسیله یک عدد گاورنر بر روی 1500 دور بر دقیقه  ، تحت بارهای مختلف ثابت نگه دارد.

بهترین برند اکچویتورها را شرکت وودوارد تولید میکند که مشابه چینی هم دارند. شرکت آسان ژنراتور وارد کننده انواع اکچویتورها میباشد. 

در زیر انواع اکچویتور دیزل ژنراتور و طرز نصب و محل قرار گیری آن را برای انواع موتور دیزلی ملاحظه میکنید:

اکچویتوراکچویتور برقیعملگر یا اکچویتور موتور دیزل ژنراتورمحرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتورمحرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور

در زیر انواع اکچویتور دیزل ژنراتور های گاز سوز را ملاحظه میکنید:

محرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور های گاز سوزمحرک سوخت یا اکچویتور دیزل ژنراتور های گاز سوز

جهت تعمیرات اکچویتور و تعمیر دیزل ژنراتور خود با ما تماس بگیرید.

جهت دیدن انواع اکچویتور و لیست قیمت اکچویتور کلیک کنید.

مارا با ذکر پیشنهادات و انتقادات خود در ارائه مطالب مفید به جامعه مهندسین در زیر صفحه یاری نمایید.

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

  • خرید ، فروش ، تعمیرات ، آموزش و قطعات برقی و مکانیکی دیزل ژنراتور
  • برق صنعتی - اتوماسیون - تابلو برق

به روز رسانی 98/8/6

lpv; s,oj dh h;],dj,v ndcg Ckvhj,v

 
اکچویتوریا محرک سوخت چیست؟ - اکچویتور خطی برقی -اکچویتور دیزل ژنراتور
برچسب ها
_