تعمیر دیزل ژنراتور ولوو-شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

شرکت فنی مهندسی آسان ژنراتور دانیال(دانش بنیان)

تعمیر دیزل ژنراتور ولوو

تعمیر دیزل ژنراتور ولوو

تعمیر موتور ولوو پنتا-تعمیر دیزل ژنراتور VOLVO-عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf-تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور ولوو-راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور ولوو-تعمیر ژنراتور ولوو

آموزش تعمیرات موتور دیزل ژنراتور ولوو پنتا (volvo diesel): بخش اول

موتورهای دیزلی بسیار محبوب میباشند و در اتومبیل ها و قایق ها بکار میرند و از آنها به عنوان ژنراتورهای برق استفاده می کنیم. یکی از دلایلی که ما آنها را خیلی دوست داریم این است که آنها قوی ، قابل اعتماد و با دوام هستند. با این حال، تمام ماشین آلات می توانند خراب شوند ، حتی موتور های دیزل.

بعضی از خطوط تولید موتورهای دیزلی به دلیل عدم کیفیت قطعات و یا خطای مکانیکی کاملا غیرقابل اعتماد بودند. Volvo، با این حال، شهرت بالا و قابل اعتماد دارد.بنابراین، اگر موتور ولوو شما دردسری را به شما تحمیل کند، چه کار می کنید ؟

اول از همه، یک مکانیک خوب پیدا کنید. هر کس نمی تواند تعمیر موتور دیزلی ولوو را انجام دهد. شرکت آسان ژنراتور یک شرکت قابل اعتماد برای هر نوع مشکل مکانیکی یا دیزلی است. اما قبل از اینکه یک مکانیک را بیاورید ، ببینید آیا می توانید این مشکل را خودتان تشخیص دهید . ممکن است به نظر رسد که در ابتدا مشکل بزرگ نیست.

این یادآوری کوچک می تواند بسیار ارزشمند باشد اگر مشکلات شما در جایی در دریا شروع شود، جایی که مکانیک موجود نیست. در اینجا برخی از خرابی های معمول موتورهای دیزلی ولوو وجود دارد.

موتورهای ولوو بهترین نوع موتورها از نظر کیفیت ، کارایی ، قدرت(قدرت جران دهی لحظه ای بسیار بالا) ، مصرف سوخت ضریب اطمینان ، خرابی ، هزینه تعمیر و میزان آلایندگی میباشند. مثلا در دیزل ژنراتور کمنز 350kva با کشیدن جریان 300 آمپر لحظه ای موتور خاموش میشود ولی در دیزل ژنراتورهای جدید ولوو 350kva با کشیدن جریان لحظه ای 450 آمپر موتور به سمت خاموشی میرود .در اگزوز مدل های جدید آن پشم سنگ بکار رفته است که سالی یکبار باید آنرا تعویض کرد ، لذا در خروجی آن حتی دود هم نخواهید دید. در تنظیم گاورنر یا ecu باید بگونه ای دستگاه تنظیم شود که استارت نرم بخورد تا دود در لحظه اولیه را هم نداشته باشیم چرا که دود بخاطر سوخت ناقص یا بیش از حد است. ecuهای ولوو را شرکت آسان ژنراتور موجود دارد و براحتی میتواند برای شما تعمیر کند. لذا هزینه تعمیرات آنها کم میباشد. شرکتهای مختلفی این موتور را با ژنراتورهای دیگر کوپله میکنند ولی خود شرکت ولوو آنرا کوپله نمیکند. موتورهای ولوو با تمامی بردهای کنترلی سازگاری دارند و دارای ecu پیشرفته ای میباشند که بصورت یک سیستم هوشمند تمامی اطلاعات و اشکالات موتور را به برد کنترلی منتقل میکند لذا تعمیرات آنها راحت تر میباشد. سنسورها و سیم کشی های آنها موجود میباشد. جهت تهیه اجناس یا انجام سیم کشی آنها با ما تماس بگیرید. تعمیر مکانیکی دیزل ژنراتور ولوو را با هزینه ای کم در اکثر شهرها انجام میدهند. جای هیچگونه نگرانی نیست. تنها عیب موتور ولوو این است که رنج توان آن کم است. مثلا بزرگترین موتور آن مدل TAD1643VE-B با توان 768 اسب بخار ، در صنعت دیزل ژنراتور معادل 700kva تولید میشود لذا دیزل ژنراتورهای بزرگ را با آن نمیتوان ساخت.

تعمیر گرم شدن بیش از حد موتور دیزل ژنراتور ولوو

این مشکل گسترده است و می تواند بیش از یک علت احتمالی داشته باشد. این ممکن است نشانه ای از استفاده بیش از حد باشد. این گزینه ها را قبل از اینکه موتور  خراب شود ، چک کنید.

·          مسدود شدن منافذ دیزل ژنراتور ولوو- اساسا، هرگونه آلودگی که ممکن است روی موتور و رادیات باشد را برطرف کنید، مانند شن و ماسه، خاک، برگ و غیره، می تواند هوای خنک را از طریق گردش فن موتور به طور صحیح عبور دهد و باعث خنک شدن شود. اگر از آب های کثیف استفاده کرده باشید، ممکن است این مشکل شما باشد. 
·          سطح کم خنک کننده - سطح خنک کننده در رادیاتور خود را بررسی کنید. موتورهای دیزلی قدرتمند نیاز به خنک کننده زیادی دارند. اگر مقدار خنک کننده در سیستم شما کم است، خنک کننده ناکارآمد خواهد بود و گرما در طول زمان افزایش می یابد. حتما مطمان شوید 30 درصد ضدیخ ضد جوش در آب رادیاتور وجود داشته باشد و بجای آب از آب مقطر استفاده کنید.
·          نشتی - نشت از هر موتور ولوو ، بخاطر ناهماهنگی قطعات موتور و یا به علت نوعی آسیب مکانیکی بوجود میآید. موتور خود را برای هر گونه نشتی چک کرده و در صورت امکان برطرف کنید.

تعمیر دود سفید یا خاکستری دیزل ژنراتور ولوو

اگر ژنراتور ولوو شما دارای دود سفید یا خاکستری زیاد باشد، می توانید مطمئن باشید که مشکلی در روغن دارید. اگر موتور خود را تعمیر نکنید،  ممکن است آسیب ببیند.

هنگامی که موتور را خاموش کردید ، موتور خنک شده سپس سطح روغن خود را بررسی کنید. درست مانند یک ماشین، شما باید روغن از دست رفته را اضافه کنید و قبل از اینکه دوباره سطح را بررسی کنید،صبر کنید تا روغنی که ریخته اید کامل به کارتل وارد شود. این باید مشکل را حل کند، اما اگر برطرف نشد، شما نیاز به بازدید مکانیکی دارید.

رفع عیب دود سیاه دیزل ژنراتور ولوو

این مشکل معمولا با از دست دادن قدرت و عملکرد نامناسب موتور همراه است. مقصر این مسئله مصرف هوا است . موتورهای دیزلی نیاز به هوای زیادی برای کار کرد درست دارند. اگر هر نوع انسداد جریان هوا وجود داشته باشد، می تواند تمام یا هر یک از این علائم را نشان دهد.

فیلتر هوای خود را برای هر گونه کثیفی یا مسدود شدن چک کنید. فیلتر هوای خود را جایگزین کنید. به طور مشابه، قسمت اگزوز باید به طور مساوی آزاد باشد. اطمینان حاصل کنید که اگزوز مانع خروج دود نشده باشد. توربو شارژ باید راحت و روان ، بدون صدا بچرخد و در آن اجسام خارجی وجود نداشته باشد.

علائم دیگری وجود دارد که ممکن است نشان دهد که موتور دیزل ولوو شما نیاز به تعمیر دارد . اگر در مکانیک مهارت نداشته باشید، حرفه ای هایی هستند که قادرند به شما کمک کنند. شرکت آسان ژنراتور دارای بیش از چهار دهه تجربه در زمینه مکانیک دریایی و موتورهای دیزلی است.

تعمیرات استارت خراب، قطعی، عدم استارت دیزل ژنراتور ولوو

یک دلیل عمده وجود دارد ، و این انژکتور های معیوب سوخت هستند . در ابتدا، این مشکل به نظر بی ضرر و نه به شدت، اما می تواند و در طول زمان به طور مداوم بدتر شود. شما به راحتی می توانید موتور خود را برای این کار بررسی کنید. فقط لوله های تزریق سوخت را بررسی کنید. اگر نشتی دیدید، مشکل را شناسایی کرده اید. 

سیم کشی ها و دنده های استارت و عملکرد رله ها را بررسی کنید. متأسفانه، چیز دیگری نیست که شما می توانید انجام دهید، اما حداقل شما می دانید که مسئله چیست.

آلودگی سوخت دیزل ژنراتور ولوو

یک موتور دیزل نو به خوبی تنظیم شده است. به منظور استارت، سوخت دیزل تحت فشار را به موتور وارد می کند در مقادیر کم ولی بسیار مکرر . این بدان معنی است که سوخت مورد استفاده باید خالص باشد. با این حال، در دنیای واقعی، آلاینده های زیادی وجود دارد که می تواند یک عملکرد بد را ایجاد کند. هنگام ریختن سوخت در مخزن خود دقت کنید. در اینجا برخی از آلودگی های سوخت معمولی و نحوه برخورد با آنها وجود دارد.

·          هوا - اگر هوا وارد لوله ی انژکتور شود، باعث می شود که موتور خاموش شود. هوا فشار سوخت را کاهش می دهد و بدون فشار، سوخت را نمی توان در سیلندر اسپری کرد و سوزاند. یک راه حل ساده برای این مشکل وجود دارد. هواگیری سیستم سوخت موتور آسان است. چندین دریچه (کورکن-پیچ) در موقعیت های کلیدی وجود دارد. شما فقط می توانید این دریچه ها را باز کنید و هوا را با زدن پمپ دستی خارج کنید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، منبع اصلی نشت را پیدا کرده و آن را تعمیر کنید. این بیشتر در جایی بین مخزن و پمپ سوخت یافت می شود. 
·          آب - اگر سوخت شما با آب آلوده شود، موتور شما نیز ممکن است خاموش شود. این می تواند یک مشکل جدی باشد، اما راه هایی برای حل آن وجود دارد. همانند هوا گیری، شما نیاز به سیستم آب گیر دارید. علاوه بر این، شما باید فیلترها را جایگزین کنید، زیرا آنها قطعا توسط آب آسیب دیده اند.

راه دیگری جهت برطرف کردن آلودگی گازوئیل وجود دارد و آن استفاده از دستگاه تصفیه گازوئیل است.

آب خام

موتورهای قدیمی تر دریایی با آب خنک می شوند، نه با خنک کننده های اختصاصی. اغلب این موتورها از آب دریا استفاده می کنند، زیرا در مقادیر زیاد قابل دسترس است. با این حال، آب دریا که از سیستم خارج می شود، معمولا بسیار گرم است و آب نمکی گرم بسیار خورنده است.این می تواند برخی مسائل مانند گرمای بیش از حد، بخار از موتور و از دست دادن قدرت ایجاد کند. با این وجود، برخی از چیزهایی که می توانید انجام دهید برای جلوگیری یا معکوس کردن این مشکل وجود دارد. وقتی که موتور بیش از حد گرم است اولین چیزی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا آب تمیز وارد سیستم می شود یا خیر. اطمینان حاصل کنید که دریچه ها تمیز و باز است. اگر این مسئله نیست، پمپ آب را بررسی کنید.

اگر هیچ کدام از این راهنمایی های عیب یابی به شما کمک نکرده اند، احتمالا مشکل شما کمی پیچیده تر است و نیاز به یک کارشناس متخصص برای تشخیص و تعمیر دارد . اگر شما نیاز به تعمیر ولوو پنتا در هرجای کشور دارید، با ما تماس بگیرید. با بیش از 40 سال تجربه با همه نوع موتور دریایی و دیزل، این بهترین مکان برای تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور شما است.

مشخصات فنی دیزل ژنراتور ولوو کاتالوگ دیزل ژنراتور pdf قیمت دیزل ژنراتور ولوو پنتا نمایندگی رسمی دیزل ژنراتور ولوو لیست قیمت دیزل ژنراتور ولوو قیمت موتور ولوو پنتا عیب یابی دیزل ژنراتور pdf دیزل ژنراتور doosan ecu دیزل ژنراتور آلارم دیزل ژنراتور عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf کاتالوگ دیزل ژنراتور ولوو پنتا راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور مشکلات دیزل ژنراتور آموزش تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور تعمیرات ژنراتور

لطفا جهت تعمیرات دیزل ژنراتورهای ولوو بخاطر حساسیت و ظرافت خاصی که دارند به هر مکانیکی اعتماد نکنید. قبل از انجام تعمیرات میتوانید بصورت رایگان با شرکت آسان ژنراتور دانیال مشورت کنید.

لوازم و قطعات یدکی مکانیکی و برقی و فیلترهای اصلی انواع دیزل ژنراتورهای ولوو موجود میباشد. جهت استعلام قیمت میتوانید پارت نامبر(شماره فنی) یا عکس قطعه مورد نظر خود را به همراه عکس پلاک موتور ، به تلگرام شرکت آسان ژنراتور ارسال نمایید.(09339546658)

جهت مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید (تعمیر دیزل ژنراتور ولوو بخش دوم)

مشخصات فنی دیزل ژنراتور ولوو - کاتالوگ دیزل ژنراتور pdf - قیمت دیزل ژنراتور ولوو پنتا - نمایندگی رسمی دیزل ژنراتور ولوو - لیست قیمت دیزل ژنراتور ولوو - قیمت موتور ولوو پنتا - عیب یابی دیزل ژنراتور pdf -دیزل ژنراتور - ecu دیزل ژنراتور - آلارم دیزل ژنراتور - عیب یابی دیزل ژنراتور+pdf -کاتالوگ دیزل ژنراتور ولوو پنتا -راهنمای رفع عیب دیزل ژنراتور -مشکلات دیزل ژنراتور- آموزش تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور - تعمیرات ژنراتور

جهت آموزش مطالب زیر روی آنها کلید کنید:

آموزش تعمیرات دیزل ژنراتور کلیک

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور کلیک

آموزش نصب برد کنترلی plc دیزل ژنراتور

طریقه ساخت دیزل ژنراتور

تعمیرات ECU یا کامپیوتر موتور دیزل ژنراتور

تابلو برق کنترلی دیزل ژنراتور یا برق اضطراری

آموزش تعمیرات ژنراتور

آموزش موتور برق

آموزش سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

آموزش تبدیل موتور کامیون به دیزل ژنراتور

طریقه نصب دیزل ژنراتور

با تشکر از مطالعه شما ، شرکت آسان ژنراتور دانیال فعال در زمینه :

به روز رسانی 98/6/9
تعمیر دیزل ژنراتور ولوو
برچسب ها
_